Klasik Batı müziği dinler misiniz? Favori bestecileriniz kimler?

Alman piyano ustası bach, Klasik müziğin babası haydn, Mükemmel deha mozart, kuğu gölü ile tchakovsky yada bir başkası?

0|0
11|17

En İyi Erkek Görüşü

• Herkes dinler ama kimse anlamaz. Bizde klasik müzik dinleyenlerin pek çoğu hava atmak için dinlerler. İnan anlayacak bir kapasiteleri ve birikimleri yoktur. Çünkü, müzik ve özellikle klasik müzik ancak bir disiplinden gelerek veya özel eğitim alınarak anlaşılabilir. Zaten bu tür sanat müzikleri zevk için dinlenmez. Zevk için klasik müzik dinlyen kişi zaten bilmediğini itiraf etmiş olur. Sanatsal faaliyetler zevk için yapılmayacak kadar ciddi ve birikim gerektiren işlerdir.

0|3
    3|2

Kızlar Ne Diyor 11

• Zülfü Livaneli Serenad kitabını okuduğumdan beri...

--Schubert Serenade

link

Bu eseri huşu içinde dinliyorum.Bir de Vivaldi Dört Mevsim

Spring...herkes bilir zaten bu eseri de.. link

ve link Ravel Bolero...

Aklıma şimdilik gelenler bunlar..Öyle çok ki ...ruha huzur veriyorlar.:))

0|0
    0|0
    • Ravel'in birçok güzel eseri olmasına rağmen bolero gibi boş bir eserin bu kadar sevilmesini anlamıyorum.

• Bilmem bu aklıma geldi ..Boş denemez gayet güzel bir eser bence ..:)

• 4 mevsim klasik besteler arasında en aşağıda olandır. Yüksek sanattan anlayan aristokratlar için değil, sonradan görme ve müzikten az anlayan burjuva sınıfı için bestelenmiştir. Çünkü, sanatçının patronu bu adamlar, ne yapsın üstad? karnını doyurnak için patronunu oyalamak durumunda.

• Mozart turkich march dışında dinlemem. Pek ilgi alanım değil,açıkçası klasik müzikle büyüyen tiplerden değilim. Olmak istermiydim .. istemezdim heralde..

0|0
    0|1
  • nadir olsa da arada dinlerim. link

0|0
    0|0
  • Evet dinlerim ve çok severim ve dinlerken zevk değilde sanatsal açıdan dinlerim yani bir filmi nasıl izliyorsam müziğinide öyle dinlerim daha çok rönesans ve barok döneminden dinlerim Guillaume Dufay- O gemma lux, Johanna Sebastian Bach- Air, Schubert- Ave Maria en çok dinlediğim eserler..

0|0
    0|0
  • hava atmak icin dinleyen cok bkz mozart baska tanimiyorlar

0|1
    0|0
  • Açıkçası müzik seviyorum derken çoğumuz gerçek anlamda müzik sevdiğimizi söylemiyoruz. Ben de sözsüz müzik sevmem. Vivaldi dinlemişliğim var az buçuk. Ama sıkıyor beni. Ritmden çok söze önem veriyorum.

0|0
    0|0
  • acık konusayım dinlemem :D

0|0
    0|0
  • dinlenmiz onlar ya dinlenmez mi zenginlik be onları dinlemek ..

1|0
    0|0
  • vivaldi four season , mozart turkich march, beethoven

0|0
    0|0
  • Albinoni

Vivaldi

Liszt

0|0
    0|0
  • arvo part

brahms

rachmaninoff

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Sergey Rahmaninov, Maksim Fedetov, F. Chopin, (en sevdiğmdir.) P. İliç Tchakovky, Vivaldi, W. Beethoven, Franz Liszt diye gider

0|1
    0|0
  • Ravel, Vivaldi dinlerim. Zevk için dinlerim elitist olmaya gerek yok. Sanat herkes içindir. Sadece anlayan için değil.

0|1
    0|0
  • Liszt, Brahms ve Shostakovich en favori isimlerimdir. Bunun haricinde Handel ve Telemann gibi bir çok sevdiğim isim vardır.

0|0
    0|0
  • Antonio Lucio Vivaldi link

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • arabada güzel oluyor gece yolculuklarında.

0|0
    0|0
  • eskiden çok dinlerdim şimdi pek dinlemiyorum hendeli severim

0|0
    0|0
  • Çok severek dinlerim

0|0
    0|0
  • Chopin..

0|0
    0|0
  • nereye yada kime ait oldugunu bilmeden konçerto dinlerim gerisindende pek fazla anlamam

0|0
    0|0
  • vivaldi albinoni bach mozart

0|0
    0|0
  • Dinlemem Bestecim Yok :)

0|0
    0|0
  • dinlerim. şu günlerde jazz ve blu

0|0
    0|0
  • yanni , yann tiersen ...

0|0
    0|0
  • Frederic Chopin ve Bach favorilerimdir ayrıca pek klasik sayılmaz ama eski tarz olarak edith piaf :)

0|0
    0|0
  • dınlemem...

0|0
    0|0
Yükleniyor...