Aranızda Psikoloji veya Pdr okuyan varsa biraz bilgi verebilirler mi bu konuda?

Arkadaşlar aranızda Psikoloji veya Pdr okuyan varsa biraz bilgi verebilirler mi bu konuda...yardımlarınızı bekliyorum...

Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarlarsa çok iyi olur..........

Güncellemeler:
Arkadaşlar cevaplamadan önce bu meslek üzerine okuyup okumadığınızüda yazarsanız iyi olur zira konu dışında birşeyler paylaşmaya gerek yok...

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu meslekte uzmanlaşmak için deliyle deli olunmalıdır, onların iç dünyalarına inilmelidir.

Uzman olabilmek için uzman deli olunmalıdır. Aksi halde sadece kitap ezberi mesleklerdir.

0|0
    0|0
    • Ben de bunların bilincindeyim zaten o illa ki...Mesleğin üzerine konu olarak ayrıntılarına girmekti benim amacım... bu konu hakkında tüm bilgilerinizi paylaşabilirsiniz... şimdiden teşkrler..

• Bu da bir düşünce şekli tabi ki :)

Sorunlar belli. Konuda psikoloji olduğu için, psikoloji ile çözelim. Sorunlarını çözmenin bir yolu da Oto telkin. Uygulamadan önce internette bu konuda önce geniş bir araştırma yapmalısın. Bu konuda kitaplarda mevcut. Uygulamadan önce mantığını iyi öğrenmelisin, yoksa mevcut sorunlarını çözmek yerine arttırır.

Örnek : Bölgesel bir ağrıya ototelkin kullandın diyelim, o bölgede ciddi bir rahatsızlık meydana geldiğinde, kişi o ağrıyı hissetmeyebilir. Etkilidir.

• Evet katılıyorum. teşekkurler guzel yorumlarin için...umarım ben de olumlu sonuçlar alabilirim... :)

• ne konuda bilgi verecez onu anlamış değilim daha. acaba sorunun bir yerinde gizlide ben mi göremedim .) ne yapılacak mesleki rehberlik mi , kişisel sosyal rehberlik mi ? anlamadım ki

0|0
    1|0
    • Bu alanı okuyan kişi genel olarak hakkında bilgi verecek meslek üzerine...siz okuyor musunuz.?

• benim alanım ve aldığım dersler genelde eğitim kademesindeki rehberlikle alakalıdır. bir öğrenci nasıl öğrenir kaç yaşlarında neyi öğrenebilir. soyutlaştırma kapasteleri neler. hani bir makinenin veya aletin kullanma kılavuzu olur ya işte rehberlikte öyle bir şeydir. insanları kullanma kılavuzudur (yanlış yere çekmeyin) insan psikolojisinden anlarsan eğer onlarla sağlıklı iletişim kurabilirsen insanları bir çok şeye ikna edebilirsin ve yönlendirebilirsin.

• teşkrler ama tüm bunlar hakkında benimde bilgim var da genelde okul hakkında falan görülen dersler vs..? puanlarını sormuyorum bile malum yüksekler...

• psikologlarin çoğu keçileri kaçırmıştır.o yüzden bu bölümleri okuman tavsiye edilmez yada psikoljik sorunun varsa kişisel gelişim hakkında nette araştırma yap.

0|0
    1|0
    • Anladim. ama ben o şekilde düşünüyorum. ve de kendimi bu alan da başaralı bulduğumdan ilertletmek istiyorum. severek yapacağım bir meslek olmalı...

• Şiddete hayır :D iyi düşündüm insanın gerçekten sevebileceği mesleği yapması kadar güzel birşey yoktur sorunum imkansız değil ama, zor olması...gerçekten kolay bir alan değildir...

• bende yapmak isterdim.ama bu ülkede değil.önyargi yuksek empati yok.o yuzden cahiller cok.sen bilirsin nasil mutlu hissediyorsan.

• bende merak ettim valla

0|0
    1|0
  • Ben amatör olarak psikolog yapıyorum. :)

0|0
    0|0
  • bedava tedavi mi alcan uyanık:))

0|0
    0|0
    • Anlamadim ne diyorsun.

• sen gereksiz soru sor sonra gereksiz cevap bekleme ooollduu güzelim..

• Çok saçma ve de gülünçsün şu durumda ne sanıyorsun ki kendini laf olsun diye her önüne gelene yorum yapma bence gereksizmiş kendi cevplarına bakta önce sonra yargıla eğitimsizlik daha buradan belli işte...hadi iyi akşamlar... ;)

Kızlar Ne Diyor 2

• Ben okudum ama bilgi veremem yaşayarak öğrenmen daha iyidir

0|0
    0|0
    • Bilgi veremessen laf olsun diye gereksiz yorumda yapmıycaktın be tatlim..neyse ;)

• Büyük yazmana gerek yok.Bilgim var verecek iştahım yok cevap için.Okiş tatlım

• yürü git hadi ya dalganı başka yerde geç...;))

• Burda okumuş insan yok be hepimiz zırcahiliz yada çalışanız

0|1
    0|1
Yükleniyor...