Üzerinde çalıştığım resmimi, ilk size göstermek istedim, sizce nasıl gidiyor? Dikkat yağlı boya içerir?

2 metreye 120. cm

Tuval Üzerine Yağlı Boya

Biraz detay kaldı geriye sizce nasıl gidiyor?

http://i.hizliresim.com/Gb67QN.jpg

Güncellemeler:
Bitirdiğim ve yarışmaya gidecek olan son çalışmam şu;
http://i.hizliresim.com/Y3nyml.jpg

Çanakkale Üniversitesinin arşivine giren, Çanakkale Savaşı temalı çalışmam ise şudur;
http://i.hizliresim.com/REmAd1.jpg
Puslu bir manzara çalışması (detay)
Az bir işi kaldı
http://i.hizliresim.com/lzB9ll.jpg

2|0
9|8

En İyi Erkek Görüşü

• Duvarın ara ara o birbirine girmiş renkleri tabloyu fevkalade şekilde güzel göstermiş. Koyu yeşil ile turkuaz gibi yeşil deniz rengini hep sevmişimdir zaten. (Belki de beni etkileyen tek şey boyadır bu yüzden, duvarın kirli hali olamamıştır belki) Amatör bir bakış açısıyla gördüğüm kusurlara gelirsek, sağdaki kadının boynu sanki fazla aşağıya çekilmiş. Fazla eğilmiş o boyun. Benim fikirlerim bunlar.

Onun dışında küçümseyerek tıkladığım linkten şaşkınlıkla çıktım. Beklentimin kat kat ötesinde bir noktaydı bu. Sürrealist veya anlamsız (aslında her çizginin altında bir anlam vardır) resimleri sevmişimdir zaten kendimi bildim bileli. Keşke anlatılmak istenileni de alsaydım yanıma, büyülenmiş görselliğimle birlikte...

1|1
    0|0
    • O boyun esasında aşağı doğru sarmaşığa dönüşecek:)
      Eleştirileriniz için teşekkür ederim. Çalışmayı bitirmeden manifestosunu ve konusunu paylaşmak pek olmuyor:) Bittikten sonra tekrardan paylaşıp konusunu belirtirim.
      Tekrar teşekkürler.

• Paylaştığın diğer linklerle birlikte bendeki beğeniyi bütünüyle içine emdiğinden emin olabilirsin. Kıskandırdın tamamen resim hobisinden mahrum kalmış bir yüreği. "İlerletseydim kendimi bu genç adam gibi mi boyalar çizer, salt temalar işlerdim?" dedirttin.
      Duygulandım vallahi.

Sen çok yaşa, karamsar genç adam...

Konusunu bekleyeceğim.

Kızlar Ne Diyor 9

• Çalışmalar oldukça başarılı, özellikle de renk karışımı ve renkleri ayarlama.. Sürrealist'i sevmediğinizi belirtmişsiniz fakat tablolar sürralist akıma çıkıyor..
    İlk çalışmada kadının arkasından biraz daha gölge vurabilirdin. Çok gerçekçi olduğu sırtına verdiğin ışıktan belli ki biraz koyu gölgelendirme canlı gösterebilirdi. Yılan çıktığı yerden koyudan açığa doğru ilerliyor, açığa doğru olan yer yeşil o renkteki yeşillikten koyu olan yerlere ince fırça ile ışık verebilirdiniz. Figür anatomisi oldukça başarılı fakat soldaki portre boyun oldukça geniş durmuş.

Spatula kullanıyor musunuz bilmiyorum fakat bu tarz çalışmalara kısa ince spatula kullanmanı tavsiye ederim. Çünkü tablolarında Işık-Gölge olayı son derece gerçekçi olduğudan ışıklandırmalarda daha güzel olabilir spatula.

0|2
    0|0
    • Aslında sürrealismden ziyade dark romantism ve barok üslubuna yakın bulunmakta çalışmalarım. Bahsettiğiniz ilk çalışmamın son hali daha farklı oldu aslında. Fotodaki ilk zamanları. Spatula ile çalışmayı hiç sevmiyorum. Zaten 18 19 kat boya katmanında bitirdiğimden resimleri, spatula ile girdiğimde tuval bir zaman sonra kusma yapabiliyor. Değerli fikirlerin düşüncelerin içinde çok teşekkür ederim :)

• Gustave Courbet'i çalışmışsınız. Diğeri de sanırım Hikmet Onat'a ait. Tahminimce sizde GSF okuyorsunuz. ya da okumak istediniz. Teknik olarak keyifli çalışmalar olmuş, elinize sağlık.
      Her katmanda incelticileri ona göre ayarladığımdan çok sıkıntı olmuyor :)
      Atölyemde bazen kafa olduğum doğrudur :)

• Mezunuyum, Teşekkürler..
      Başarılar :)

• Yamulmuyorsam eğer, çanakkale savaşı temalı resimi daha önce başka bir sitede görmüştüm. Gerçekten hepsi ayrı ayrı çok güzeller.

Üzerinde oynayacağınız resimde; sağdaki kadının sırt kısmı özellikle, şahane olmuş. İpeksi bir teni var izlenimi vermiş. Hatta şöyle söyleyeyim; dracula olsaydım eğer, bu kadında boyundan değil, sırttan bir fırt alırdım. Fakat üst kol ve omuzun birleştiği noktaya kas yakışmamış. Sırta bakmaktan son anda görebildim, yer çekimine fuck fuck fuck diyen kadının başının yarısı karanlıkta kaybolmuş. Ellerin büyüklüğü iyi. Kullanılan renkler iyi. Yeşil yılan bilindik olsa da iyi, siyah bu kadar hoş durmazdı, öyle bakıyorum. Ne güzel ya.

0|1
    0|0
    • Hangi site acaba link atabilir misiniz?
      İzinsiz çalışmam mı kullanılıyor acaba.

• ya da burdan çaldın

• Evet benim deviantart sayfam,
      Ayrıca Behance sayfamda da var.

• Farklı sitelerde gördüğümü sanıyorum.
    Size ait ise tamamiyle harika bi' çalışma.
    Ben buradan bulutlara bile dokundum.
    Bol şans.

0|2
    0|0
    • Farklı sitelerde derken? Behance ya da Deviantart ta görmüşseniz benim dijital portfolyomdur muhtemelen. Onun dışında ise acaba link verebilir misiniz? Kim paylaşmış çalışmalarımı merak ettim.

• Deviantart ve Behance dijital portfolyo oluşturula bilen sitelerdir,
      Demek istediğim mesela bu benim deviantart sayfam,
      http://agituludag.deviantart.com/
      Teşekkür ederim :)

• Sanırım şimdi inandırıcılığı kaptım (:
      Tekrar başarılar.

• Detaylara yumulmicam da dostum sen bir sanatkarsın.. Ağırlık verdiğin renkler, resmin teması ilham verici, en azından benim için.. Şu an içinde bile yazacak bir konu buldum... Resimleriyle ilham veren insanları seviyorum.

0|1
    0|0
  • Yetenek başka bir şey, tebrik ederim...

0|1
    0|0
  • Cok begendim cok guzel yaa:)

0|1
    0|0
  • Muhteşem

0|1
    0|0
  • Harika gorunuyor. Yagliboya olduguna inanamadim bir an. Ellerine saglik

0|1
    0|0
  • Gerçekten sana mı ait. Çok beğendim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• detaylardaki bulanıklaştırmalar çok kirli olmuş daha temiz çalışmalıydın bnce ya da o yönün ciddi eksik.. soldaki kadının anotomisindede ciddi sıkıntılar var gibi hocam...

tabiki düşünce fikir olarak resim asla erişemeyeceğim seviye ben nacizane görüşümü belirttim

0|1
    0|0
  • Buram buram sürrealizm kokuyor...

0|1
    0|0
    • Aslında sürrealizmi pek sevmem :)

• Hoş olmuş, tekrar teşekkürler.

• Bende teşekkür ederim.

• Güzel duruyor, başarılar dilerim.

0|1
    0|0
  • Sitenin caravaggio su olarak rembrandt i selamliyorum. Ayni kafa ama tarzlarimiz farklj dude. Iyisin.

0|1
    0|0
  • Meme mi o? O. o

0|1
    0|0
  • Cok guzel tebrikler. Hepsi ayri guzel.

0|1
    0|0
  • Tebrik ederim

0|1
    0|0
Yükleniyor...