Murphy Kanunlarına inanır mısınız?

Murphy Kanunları , Amerikalı mühendis Edward A. Murphy, jr. tarafından, başarısızlıklar ve hata kaynaklarının karmaşık sistemlerde incelenmesi üzerine ortaya konan özdeyişlerdir.

"Bir şeyin ters gitme olasılığı varsa, ters gidecektir."
"Bir şeyin birkaç şekilde ters gitme olasılığı varsa, hep en kötü sonuç doğuracak şekilde ters gidecektir."
"Bir şeyin ters gidebileceği olasılıkları engelleseniz bile, anında yeni bir olasılık ortaya çıkacaktır."
"Bir şeyin olma olasılığı, isteme olasılığı ile ters orantılıdır."
"Er ya da geç olası en kötü koşullar zincirlemesi vuku bulacaktır."
"Ne zaman bir şeyden vazgeçseniz, vazgeçtiğiniz o şey size geri gelir."
"Olmuyorsa zorlayın, kırılırsa zaten değişmesi gerekirdi."
"Ne kadar beklersen bekle istenmediği zaman gelecektir."
"Çözülen her problem yeni problemler yaratır."
"Her şey yolunda gidiyorsa, kesin bir terslik vardır."

0|0
4|24

En İyi Erkek Görüşü

• cogunu ben yazmısım gibi gelyo :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Bir kac tanesi kendimin de düşündüğüm seyler ama ilk bastakilere katilmiyorum her zaman bir seyin ters gitme olasılığı olur. Olasilik sadece olasiliktir her zaman olasiliklar olacak diye bir sey yoktur. He olumsuz düşünerek bir işe baslarsan o iş zaten çoğunlukla kotu sonuçlanır. Iyi dusun iyi olsun.

0|0
    0|0
  • Bence aslında böyle değil. Ama farkettiklerimiz böyle. Eğer bir iş yolunda giderse o dikkatimizi çekmez zaten olacaktı deriz. Murphy yasalarında hep bir olumsuzluk var. Olumsuz olanlara da bir cevap ararız. Düşünürüz. Sonuçta böyle çıkarımlara varırız.

0|0
    0|0
  • Bu kanunlar insan psikolojisiyle alakalı uydurma vari şeylerdir. Kanıtlanabılır seyler olmamakla birlikte bu kanunları hiç bilmeyen fakat hayat tecrübesi olan ınsanlar hersey duzgun gidince kıllanırlar zaten. En basiti "çok güldük, başımıza iş gelecek" yani bunlar hep rivayet

0|0
    0|0
  • ben bu kanunların her maddesıne reddıye yaparım..
    sadece su madde cok acayıp hosuma gıttı..
    "Olmuyorsa zorlayın, kırılırsa zaten değişmesi gerekirdi." harıka bır bulgu..

0|0
    0|0
  • doğru

0|0
    0|0
  • Bizimkiler de anca kurşun döktürsün 250 tl ye cadde de falcıya gitsin kız sana helal olsun valla çok tebrik şeyaptım

0|0
    0|0
  • Aslında kendi hayatımızda incelesek gayet doğrular

0|0
    0|0
  • Amerikanlar kaçık dostum :))

0|0
    0|0
  • ınanmamayı tercıh edıyorum

0|0
    0|0
  • bu ne * adam kafayı paramparça etmiş , okurken bile moralimi sıfırın altına itti...

1|0
    0|0
  • adam haklı beyler

0|0
    0|0
  • Prim yapmak icin ortaya atilmis seyler bence...

0|0
    0|0
  • Edward A. Murphy.
    Bilim dünyasının aykırı düşünürü , aykırı düşünürleri kimse sevmez çünkü genellikle pozitif düşünce akımını desteklemezler. Çoğu Edward gibi felaket senaryosu öğelerini yayımlar.

0|0
    0|0
  • Inandim panpa. d. d"Her şey yolunda gidiyorsa, kesin bir terslik vardır."

0|0
    0|0
  • Adam hep mantıklı düşünmüş :D Duyguları es geçmiş. Bence doğrudur olasılık önemli olan

0|0
    0|0
  • Usb deliğini tek seferde bulamamış karamsar olmuş gibi

0|0
    0|0
  • Kesinlikle doğru bir var sayım olduğu söylenemese bile teorik olarak dişe değer kanunlar

0|0
    0|0
  • Her zaman olmasada çoğu zaman kanunlar haklı çıkıyo

0|0
    0|0
  • inanırım ama bu verdiğim örnekler mantıksız gibi geldi biraz.

0|0
    0|0
  • geçen ben bunalrı uydurdum böyle tutacağını bilmiyordum..

0|0
    0|0
  • Ben inanırım..:)))

0|0
    0|0
  • Azrail gibi birsey l*n bu

0|0
    0|0
  • Reçelli ekmek yere düştüğünde her zaman üstünde reçel olan kısım yere yapışır :/ en basit açıklamayla bu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İnanmaz mıyım daha 5 dakika önce yanlış aradığım numarayı ilk çalışta cevapladı biri, doğru olsa ikinci üçüncü kez de arasam o telefon açılmazdı.

0|0
    0|0
  • Evet kesinlikle hepsi çıkıyor 😁
    Adam yapmış yani tebrik ediyorum 👏👏

0|0
    0|0
  • çoğu zaman başıma gelir

0|0
    0|0
  • Dusmek uzere olan bir nesneyi durdurmaya calisirsan, daha hizli yere cakilir.
    Evet inaniyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...