Kur'an'da neden namaz kılma yok?

Nasıl namaz kılındığını Kur'an'a neden yazmamışlar? Bence yazılması gerekiyordu..

• İşte
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Allah'ın işi
    14% (1)18% (2)17% (3)Oy Ver
  • Uff snne be slk. s. s. s
    0% (0)9% (1)6% (1)Oy Ver
  • Yazsaydı kılacak mıydın
    86% (6)73% (8)77% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Namazın kılınış şeklinden bahsediyorum..
Google'a "namazla ilgili ayetler" yazıp copy+paste yapmayın müminler asd

0|0
7|15

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• herseyı yazmak lazım koyun gibi uymamız için degilmi şıklar bir saçma zaten ergenmısınız nesiniz ya okullar acılcak iyiki.

1|1
    0|0
  • Yahudiler fazla ayrintiya takilmak yuzunden kotulenirler bakara suresinde. Peygamber bizzat uygulmali ornegini gosterdi bize. Hem de bir film izlemistim, diyor ki "yeryuzundeki insan sayisi kadar Allaha giden yol vardir." Herkesin Allahla olan bagi farkli. Cok kalip dusunmemek lazim dini.

0|0
    0|0
  • Kur'anda her şey açıkça anlatılsaydı peygamberlere ihtiyaç kalmazdı. Ama Kur'anda ''Namaz kılın'' deniyor, Peygamber efendimiz de bunun nasıl yapılacağını bize gösteriyor. O yüzden Peygamberler rehberdir, açıklayıcıdır, yol göstericidir.

0|2
    0|1
  • Sence yazılması gerekiyordu? Tüh nasıl böyle bir hataya düşerler senin isteklerini göz ardı etmişler cok ayıp oldu sanada k. bakma :D Yahu hersey kuranda yazmak zorunda mı? Peygamberler neden var o zaman? :D

0|0
    0|0
  • kim demiş

0|0
    0|0
  • Var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• "Yaş ve kuru ne varsa, hepsi Kitabı Mübinde vardır," "EN'ÂM suresi, 59. ayeti
    ve
    Ey arkadaş! Herşeyin Kitab-ı Mübînde mevcud olduğunu tasrih eden "ve lâ ratbin ve lâ yâbisin illâ fî kitâbin mubînin" Âyet-i Kerîmesinin hükmüne göre; Kur'an-ı Kerim, zâhiren ve bâtınen, nassen ve delâleten, remzen ve işareten her zamanda vücuda gelmiş ve gelecek herşeyi ifade ediyor.

0|0
    0|0
    • Bakara suresinde ayetler var birde anlatım yazıcaktım yazamıyorum yazı sitili bozuluyo. Link atıcaktım pdf olarak onada xper mi ne var onun seviyesi yetmiyomuş... SelamunAleyküm

• kuranda orucuda şöyle tutun diye yazmamamış akşam vakti oruç açın dememiş, orucu cinsel ilişkiye girmek bozar dememiş, peygamber efendimiz sav den önceki peygamberlerde namaz kıldılar ibrahim peygamber ismail peygamber , meryem annemiz vs

0|0
    0|0
  • Var var. "Ey iman edenler rüku edin, secde edin..." ilk aklıma geleni. Hacc suresinde bu ayet. Bir benzeri Fetih suresinde de var. Ancak böyle televizyonun kullanma kılavuzu gibi "Namaz şöyle kılınır: 1 tekbir.." gibi açıklamalar arama. Çünkü Kur'an böyle bir yapıda değil. Dağınık bir kitap Kur'an çünkü ayetler olaylar üzerine iner. Ayrıca genel hatları çizer ve o hatların içini peygamber söz ve davranışlarıyla doldurur.

1|0
    0|0
  • islam 3 temel olgudan olusur.
    usul fruat teferruat.

usul imamim sartlaridir birini yapmazsan dinden cikRsin. ornek allaha iman

iki fruat bunlar namaz kilmak oruc tutmak avret yerlerini ortmek tesettur giymek. bunlar allahin kuran da verdigi emirlerdi
    ama yapilis i yazmaz.

üçüncü kisda teferruat kismi. namazin nasil kilinacagi oruc un nasil tutulacagi abdestin nasil alimacagi fazrlar ayni olmak sartiyla degisebilir.

yani kuranda 1 ve 2 kisim var 3 kisim peygamber efendimizin sunnet ve hadisleridir.

cok bilgim yok ama genelde boyle.

0|0
    0|0
  • Bunu anlamak için. En temel seviyede bile olsa "hukuk" bilgisine sahip olman lazım. Eğer ki hukuktaki anayasa, yasa, yönerge, yönetmelik, tüzük gibi kavramlara vakıf olursan. Mesela " yıllık maaşı 27.000tl ye kadar olan memurların maaşlarının %15 inin vergi olarak kesintiye uğrayacağını" Anayasa da yazmadığını görürsün. Ama "gelir vergisi kanunu 61. Maddeye bakarsan bulursun. Peki anayasa da ne yazar "73. Madde

0|0
    0|0
    • Anayasanın 73. Maddesi der ki
      " Vergi Ödevi
      Herkes, kamu giderlerini karşılamak üzere, mali gücüne göre, vergi ödemekle yükümlüdür." Yani anlatabiliyor muyum? Doğru bilgiyi "yanlış yerde" arama...

• İbadet için Namaz kılmak şart değil. Bir sürü ibadet çeşiti var ki Namaz zaten Kur'an da yazmamalı çünkü inanmıyorum namaza yani Allah'ın senin yatıp kalkmana mı ihtiyacı var ki? Bunun yanında İslam'da doğru olmadığına inandığım birçok şey var ;

Türban (Baş Örtüsü)
    Kurban Bayramı

0|0
    1|0
    • Namaz kılmak şart değil diye bişey yok namaz dinin direğidir sana ilk sorulacak şeylerdendir ve farzdır tabikide şart, yatıp kalkma olarak görme onu

• Ve araştırır okursan bu doğru olmadığını düşündüğün şeylerinde aslında doğru ve çok da mantıklı olduğunu görürsün

• Ben ATATÜRK'ün tercümesi olan Kur'an ı okuyorum kimse benden daha iyi bilemez.

• Google'da bir search etseydin ya, aç bir oku millete soracağına çok öğrenmek istiyorsan

0|0
    0|0
  • Rükü , kıyam , secde Kur'an da vardır..

0|0
    0|0
  • Namazdan bahsedilmiş kardeşim

herkesin dediğine inanma araştır biraz daha

0|0
    0|0
  • Nerenle okuyon ya da okuyonmu? Salat diye geçer kuranda

0|0
    0|0
  • var ki

0|0
    0|0
  • Peygamber Bunu Açıklamak İçin Gönderilmiştir Zaten,

0|1
    0|0
  • kuranda namazdan bahsediyor zaten islamin diregi nsmazdir

0|0
    0|0
  • Valla mi

0|0
    0|0
  • Ezikler sizi 10 tane cahil toplanışınız şurda ömanevi sohbet yapın, yonuz..

0|0
    1|0
Yükleniyor...