Birisi de çıkıp demiyor ki aga bu ne?

Az önce şu şarkı (Mabel Matiz-Yaşım Çocuk) denk geldi. Çokta fena değil, hoş zaten tutulmuş bi' parçaymış. Listelerde uzun süre üst sıralarda kalmış falan neyse de Allah aşkına ne diyor? Şifreli mi konuşuyor?

Tersten dinledim yok. Cümleleri öğelerine ayırdım yine yok :) Ben mi çok anlayışsız oldum yoksa yüzlerce kişi de eşlik ettiği şarkılarda anlatılandan bi'haber mi? Belki cidden anlamsızdır ki malum müzik piyasasında söz-beste sıkıntısı var ama bu noktada mı yahu :)
--------------------------------------------
Sizin de bu duruma örnek gösterebileceğiniz şarkı sözleri veya beni aydınlatacak bi' bakış açınız var mı diye merak ediyorum..
--------------------------------------------
Yine günlerden son yaz, yine yaşım çocuk
Yine hangi düşün kumarı bu yırtılan delik deşik
Eğilip alıver yüzümü bu sular acımaz, kanatır dizimi
Yanılırsa yüreğim sürülür geceden, geceler yüreğin vatanı..

0|0
9|3

En İyi Kız Görüşü

• Yani anlam arayinca buluyor insan ama mabel matizin butun sarkialri boyle :-) kul hece dinle o da cok sevdigim bir paarcasi ama onun sozleri de buna benzer :-)

0|0
    0|0
    • valla bu bünye aynı günde 2. bi' Mabel Matiz vakası kaldırmaz gibi ama seni mi kıracağım yahu :)

• Tesekkurler eic icin :-)

• yarasın :)

En İyi Erkek Görüşü

• hacım artık şarkılarda anlama pek önem verilmiyor redif uyak olarak birbirini tamamlasın düşüncesindeler

0|0
    0|0
    • haklısın valla ben zaten 90'lardan başka pek dinlemem de işte denk geldi namussuz :)

Kızlar Ne Diyor 8

• yere düşmüş yahu, onu anlatıyor...

0|0
    0|0
    • bence de öyle :) yazın son günleriymiş o zamanlar daha çocuk tabii kumarda kaybedince borcu yüzünden alacaklı adamlar başlamış bunu kovalamaya, kaçarken düşmüş, pantolonu yırtılmış, delik deşik olmuş, dizi falan kanamış hep sonra susamış, yerde su bulmuş eğilip alacakmış ama yanılmış meğer acıymış su vs.

• Şifreniz en az 8 harf, 4 rakam, 3 işaret,1 yön tuşu, 2 roma rakamı, 1 kilo nohut, 800 gr buğday, 1 adet nar. Pardon aşure tarifine geçmişim.

• bi' dk. dur ezan mı okundu?

• İlk defa simdi gordum ama hayal kirikligindan, yasinin buyuk olmasina karsin hala cocuk olmasindan, ona acimayan insanlardan ve insanin ait oldugu Zaman dilimin gece oldugundan bahsediyo

0|0
    0|0
    • bana şey gibi gelmişti sanki evet yaşı büyük ama çocuk değil sadece günümüzde yaşadığı aşka dair bi' hayal kırıklığını çocukken düşüp dizini kanattığı dönem ile betimlemiş. yani her ne yaşadıysa tıpkı düşüp dizini kanattığında asıl acı verenin kanaması değil yerden kaldıracak birinin olmamasına benzetip, bu seferde yine öyle olmasın istiyor :/ ya da ne bileyim aklımı aldı bu şarkı yahu :)

• Ben de ilk okudugumda anlamadim uzerinde biraz dusununce o sonuca vardim. Anlatimin kapali olmasi cok da kotu degil bence kafa yormak guzel

• tabii ben bayılırım imalı sözlere, benzetmelere, dolaylı anlatımlara vs. yalnız ilk defa bu kadar anlam karmaşası yaşayıp içinden çıkamadığım için şarkıya bok atıyorum :) kesin var bi' şeyler ama ne?

• Varması kerem gibi kâh görünüyor dibi...

0|0
    0|0
    • bu da Mabel Matiz'e aitmiş :/ bence bu adamın şarkı sözleri üniversitelerde tez konusu olmalı :)

• saçmalıktan başka birşey değil

0|0
    0|0
  • Len adam zararsız ne mana arıyonuz. Aç bir mabel keyfine bak, Küpeleri gözüne çarpsın ve içine mutluluk dolsun.
    Abanızdan tavsiyeler :D

0|0
    0|0
  • bu sarkı cok guzel ve anlamlı bence
    hep dınlıorm
    nesını anlamadın

0|0
    0|0
    • yahu bende şarkıyı güzel bulduğumu belirttim zaten soru gayet açıkken neden ahkam kesmek yerine ne anladığını ve nasıl bu sonuca vardığını paylaşmıyorsun?

• kafan yerındemı deıl nesını anlamadın dıoz sana sor da anlatak ne anlamadıgını

• sayın #gergin ve çirkin, detayda belirtmişim ya zaten şarkının anlamadığım bölümünü :/

• Bence çok güzel bir sözler.

0|0
    0|0
    • peki ne anladın bu çok güzel bir sözlerden :) paylaşmak ister misin?

• anlatmama gerek yok zaten ortada

• Sacma

0|0
    0|0
    • bence de ama işte bi' umut birisinin çıkıpta yahu siz olayı anlamamışsınız demesini bekliyorum :) şarkı durmadan yükselişte, bu kadar tutulunca insanın kesin vardır bi' bildiği diyesi geliyor..

Erkekler Ne Diyor 2

• ya sen herkesi normalmis gibi dusunuyosun etrafta ne kadar moron oldugunu bilsen :D

0|0
    0|0
    • ya abi işte bu şarkı bana acaba onlar mı moron yoksa bizler mi diye düşündürttü :) adamlar sağlam bi' arkaplan müziği eşliğinde naif bi' ses tonuyla yemek tarifi anlatsa hayranlık duyuluyor neredeyse :/

• daha fazla dinleyemicem kanatir dizimi yanar yurek geceler yuregin falanim? kapatiyom haci kosarak uzaklasalim burdan kaç kaç

• abi sen kaç kurtar kendini artık benim için çok geç :) hadi kal sağlıcakla..

• kanka biraz daha anlamaya calisirsam beynim error vercek :/

0|0
    0|0
    • sabahtan beri tribe girdim yahu ama pes etmedim du' bakalım bi'şey çıkar belki :)

• ya kanka zamane sarkilari alkol mezesi muzik calsin da sozler pek onemli degil havasi

Yükleniyor...