Milliyetçiler doluşmasın içeriye , şarkılar sizcede EVRENSEL değilmidir? :)?

http://www.youtube.com/watch?v=hpJMxxcgYh0

www.facebook.com/video/video.php?v=224554337590205

İki versiyonuda dinliyerek yorum yaparsanız sevinirim :)

İnsan ikisinide dinledimi aynı şeyi hissetmiyormu , nedir bu kavgalar?

• Evrenseldir
    0% (0)67% (2)33% (2)Oy Ver
  • Değildir
    100% (3)33% (1)67% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• milliyetçiler doluşmasın demıssınya onun ıcın geldım ben, bız olmamız gereken yerdeyız hep.. kimsenin rızası umurumuzda değil...

müzik tabııkı evrensel, hangi dilde okundugunu bılmedıgım onlarca sarkı vardır her dınledıgımde ritm tuttugum.. ezgide bayagı bayagı hoş.. ustelık ben kurtcesını dınleyecegımı umarak geldım, tını insana huzur veriyor, kurtcesınıde dınleyebılırdım! kimsenin kürtceyle lazcayla bır alıp veremedıgı yok.. herkes dılını hıssettıgı gıbı yasasın!! bızım zorumuz devletın dınamıklerıyle ugrasılması.. sen türkce bılıyor ve buna ragmen mahkemede kurtce ıfade verecegım dersen bunda ıyı nıyet kesınlıkle yoktur, bılmıyorsan basımla beraber!! her kim kafatası mıllıyetcılıgı yapıyorsa ırkcılık yapıyorsa benden uzak dursun.. mardinden kalkıp 4 leventde hak ıddıa eden benim nusaybındekı bayragımada saygı duyacak.. bu ulkenın adı türkiye, dili türkçe bayrağı ay yıldız zoruna giden defolsun demek kafatası mıllıyetcılıgı ıse sayet işte o zaman en buyuk fasıst benım..

1|0
    0|0
  • Şarkılar tabi ki evrenseldir. Ama her halkın halk şarkıları vardır.

0|1
    0|0
    • Halk şarkısı adı üstünde , halk 1 milletten ortaya gelmez.

• E tamam şarkılar evrenseldir dedim ya, neyi anlatıyosun bana, yorumumu okumamışsın bile, kılıcını bilemiş saldırmaya planlanmışsın sabah sabah:) sakin ol, daha çok yolun var, günaydın, günün güzel geçsin

• Eyvallah sanada , her halkın halk şarkısı vardır diyorsun , evrensel diyorsun sonrada çelişiyorsun onu anlatmaya çalısıyorum :)

• evet müzik evrenseldir dili dini ırkı olmaz...

0|1
    0|0
Yükleniyor...