Deist olmak sadece Allaha inanmak doğru değilmi? neden doğru değil? Nedenini açıklamadan konuda saçma sapan cevap vermeyin?

Bence gayet mantıklı bir yaklaşım din açısından tek yaratıcıya inanmak doğru değilmi inkar etmiyor ve Allah birdir diyoruz peki bu günahmı Allahın birliğini kabul etmek yatmıyormu islamda ozaman deizm de bence mantıklı

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Allah'ın birliğini kabul ederek sadece Müslümanlığa ilk adımı atmış oluyorsunuz.
    Bunun yanı sıra Allah c. c ayetinde şöyle buyuruyor...
    İnsanlar, "amenna (îmân ettik)" demekle imtihan edilmeden bırakılacaklarını mı sandılar?(Ankebut suresi)

Dolayısıyla iman ettim, Allah'a inandım demek tam anlamıyla yetmez.
    Sen Allah'a inanıyorsan onun yapın dediklerini yapmakla, yapmayın dediklerini yapmamakla mükellefsin.
    Ayrıca biz Allah'ın varlığını Peygamberlerimizden, kitabımız Kuran-ı Kerim'den biliyoruz.
    Deistim diyen Allah'ın varlığını neye göre biliyor, onu anlamak güç.

0|1
    0|0
    • Neyini açıklayacağım?
      Siz bana deizimin mantıklı bir tarafını söyler misiniz.
      Allah var. İyi güzel ama bu Allah sizi başı boş bırakmış öyle mi?
      Size hiçbir kural koymamış. Oysaki senin kendine ait kuralların bile olmasına rağmen koskoca seni yaratanın kuralları olmayacak? Ayrıca evet dünyaya gönderilmişsin ama ne için yaşadığından bihabersin. Bunun neyi mantıklı?

Ayrıca ahiret inancı diye bir şey yok. Öldükten sonra yok olup gideceksin.
      Her insanın yaptığı yanına kar kalacak. Senin ailenden birisine tecavüz eden adamın yanına kar kalacak, öyle mi? Allah aşkına biraz mantıklı düşünün.

Bana örnek verecekseniz kendi savunduğunuz şeyin örneklerini verin.

• Soran arkadaş , bu Semud kavmi konusunda ciddi misin :D :D

Bana Semud Kavminin helakını anlatır mısın :D :D :D Blog yazısını kopyalamışsın senin bilgileri görmek istiyorum lütfen

Kızlar Ne Diyor 4

• Deistler bir yaratıcıya inanır, dinlere inanmaz. Bence direk Allah demek olmaz çünkü bir tanrı olduğu kadar bir tanrıça da olabilir. Yani tanrı var diye düşünüyorsun ama Islam'ın tanrısı değil.

0|0
    0|0
  • ALLAH'a inanıp onun inanın dediği dine inanmamak nasıl bir kafa yapısı deyyuslar

0|0
    0|0
  • hem Allah a inan hem onun gönderdiklerine inanma hı hı haklısın evet

0|0
    0|0
  • Islam dinine gore gunah mi bilmiyorum ama deist isen islam dinini veya hristiyanligi veya yahudiligi falan umursamazsin ben 3 sene oncesine kadar deisttim 3 senedir ateist deist arasi gidip geliyorum islam dinine ya da hristiyanliga gore gunah olup olmamasi umrumda da degil.. Hem dinleri yoksayiyorsam niye dinlerin dedikleri beni baglasin ki?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Dostum deistlik allaha inanmak değildir. deistlik bir tanrının veya insandan daha gelişmiş bir canlının dünyadaki yaşam formunu başlattıp dünyayı terkedip gittiğine inanan din şeklidir. ateistlikten biraz daha mantıklı olsada tutarsız bir inançtır

1|1
    0|0
    • yalnız ben deistliki araştırınce gayet mantıklı bulmaya başladım gerçekten

• Her dinin kendine göre mantığı vardır emin ol ineklere tapmak deistliktendaha mantıklı :) kokay gelsin sana 😂

• bir araba yapıyorsun , arabanın anahtarına hiç birşey söylemiyorsun yani anahtar olduğundan bile haberi yok... Deizm böyle birşey..

0|1
    0|0
    • Bende kendi yorumlarını görmek isterdim ama maalesef gençler öyle sitelerde geze geze ezber sözcükler edinmişler. Kendilerine ait bir tane cümleleri olmuyor.

• Blog yazısı okuyarak Kur'an'ı sorguluyor :D Gülsem mi ağlasam mı bilemedim

Yükleniyor...