Fight Club filminden alınan bu replik hakkında ne düşünüyorsunuz? "You don't know where I've been, Lou"

Kültür sorusu sayılır mı bilmiyorum ama sorum şöyle;

Fight Club filmini izleyenler hatırlar...Bizim elemanlar bir bodrum katında toplanmışken oranın sahibi lou içeri girer tyler durden'ın suratını haşat ettikten sonra bizimki kalkıp lou'yu yatırarak yüzüne böğürür ve gülerek şu sözleri söyler;

"You don't know where I've been, Lou."

"Neredeydim bilmiyorsun, Lou"

burada ne demek istiyor? ben farklı alemlerdeyim kafayı sıyırdım gibi birşey mi? Filmin bu kısmından ne anlıyorsunuz?

Güncellemeler:
w w w

evtv1

com

/player.aspx?aid=&itemnum=5295

yapmayın beyler ya link veremiyorum açabilirseniz burada 2.25 saniyeye bakın :(
beyler :(

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Filmden aklımda kalan en net cümlelerden biridir.

Ben bu cümleden şu anlamı çıkarıyorum. Yaşadığım tecrübeyi (zihinsel, iniş çıkışlar, dibe vuruşlar) bilmiyorsun, bana gösterdiğin materyal tehditlerin bu anlamda hiçbir önemi yok".

Bulunduğu yer de bu farkındalıklar sanırım.

Böyle birşey, karışık oldu biraz.

Bu arada Lou'yu Aziz Yıldırım'a bir tek ben mi benzetiyorum :) Şu sahneye Aziz Yıldırım'ı koyun, cuk oturur.

0|1
    0|0
    • evet sen söyleyince bende benzettim tam aziz yıldırım:D öyle bir gif montesi yapsalar iyi olur

cümle ile ilgili olarak bende dediğine yakın birşeyler olduğunu düşünmüştüm ama asıl sormak istediğim bu ingilizcede bir kalıp mıdır? sık sık kullanırlar mı?

• Hiç duymadım, biraz bizdeki "sen gelirken ben dönüyordum" anlamında birşey olsa gerek.

Kızlar Ne Diyor 1

• Tyler, Lou nun parçalanmış kişiliğidir. İsim bulmuş alt benliğidir. Parçalanmış Kişilik Bozukluğu-Çok kişilik Sendromu işlenir konuda.

Tyler o replikte ''nerede olduğumu, içinde olduğumu bilmiyorsun. Kimi dövdüğünü bilmiyorsun'' demek ister...

Not: ''beyler'' diyorsun hep, cinsiyet ayrımcısı olmamalısın :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Lou, hem haklı olmanın hem de karakterinin getirdiği güvenle Tyler'a girişir. Daha sonrasında Tyler, ağzından yüzünden boşalan kanı Lou'nun yüzüne dökerken, bu yediği dayağın yaşadığı şeylere oranda hiçbir şey olduğunu, onu öldüremeyeceğini savunuyordu bence.

0|0
    0|0
  • Orada dedigi sey neredeydim degil "nereli oldugumu (nereden geldigimi) bilmiyorusun/bilemezsin Lou" diyor. Buradan kasitta kendinin nereden geldigini henuz bilmemesi bence. Yani henuz tyler'in ikinci karakter oldugunu bilmezken...

0|0
    0|0
    • iyide bunu lou bu dediğinden çıkaramaz bence...sanki "ne halde olduğumu bilmiyorsun" gibi birşeyler demek istiyor...

• 93 kere izledim ama böyle bir replik hatırlayamadım, tabi en son 6-7 sene önce izlemiştim.

0|1
    0|0
  • ben o filmi izlerken kız arkadaşımla konuşyordum hiç bi şey anlamadım.

0|0
    0|0
    • kimseyle konuşmadan pür dikkat dinleyenler bile o kadar kolay anlayamıyor zaten

• yani ve anlayamıpta ne biçim flm lan bu diyenleri elime bir tüfek alıp vurmak istiyorum

• Olayın her pikselini bilmeme rağmen böyle bir diyoloğu hatırlayamadım bende :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...