Konu evrim ama tartışmak için değil, ateistlerin de Müslümanların da cevaplarını bekliyorum?

Konu evrim ama tartışmak için değil, ateistlerin de Müslümanların da cevaplarını bekliyorum, ben deist inançlı birisiyim, bu evrim olayı hem ateistler hem de Müslümanlar için neden çok önemli bir konu? Evrim var olsa ya da yok olsa iki grup için de ne önemi var?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Çok basit: Dinlerin temel taşı "yaratılış öyküsü". Evrim teorisi, hayatın kökenine "alternatif bakış" getirip dini temelinden sarsar. Pek çok teori bu kadar tepki görmezken, evrime karşı çok boyutlu saldırıların nedeni bu. Din üzerinden maddi-manevi rant elde edenlerin korkuları

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Şöyle söyleyeyim, ben bir müslümanım. Ama islam gerçekten mantık yerine gönülle inanılabilecek bir din. Şöyle düşündüğümde Allah'ın varlığını nereden bilebilirsin? Kuran'dan. Ee Kuran'ı kim indirdi? Allah. Kardeşim ya birisi kendi kafasına göre yazdı sonra Allah'tan indi dediyse. Yani kalbinizde yoksa olmaz bu olay. Ama eğer içinden inanıyorsan mantık yürütmeye ihtiyaç duymazsın.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• evrim teorisinin bize anlattıkları ile kuranın anlattığının çeliştiğini savunup evrim teorisini araçsallaştırmaya çalışan ateistler var. müslümanlar da bu sebepten dolayı evrimi kabul etmiyor.

halbuki kuran ile evrim çelişmez. allah hz ademi evrimsel süreçler sonucunda da yaratmış olabilir. süreç kullanmak allah ın sünnetullahında vardır. allah ın tüm evreni süreçler sonucunda meydana getirdiğini göz önüne alırsak, evrim teorisi insanın yaradılışı ile çelişmez :)

0|0
    0|0
    • ama olayın özünde Müslümanlar evrim yoktur ateistler vardır diyor

• evrim teorisini bilim camiası kabul etmiş, müslümanlar reddetse ne yazar. kabul etmek işlerine gelmiyor. çoğu da evrim teorisinin ne olduğundan habersiz ayrıca. hatta kuran ı bile okuduklarından şüpheliyim. çoğu ateist de aynı şekilde evrim teorisini tam bilmiyor sadece dini yalanlamak için kullanıyor.

Yükleniyor...