Kitap tavsiyesi verebilir misiniz?

Arkadaşlar edebi niteliği olan kitap tavsiyelerinizi bekliyorum.

0|0
10|25

En İyi Erkek Görüşü

• Marifetname Erzurumlu İbrahim Hakkı hz. çok edebidir. için herşeyi bulabilirsin.

0|0
    0|0
    • Bunu bir kenara yazayım. Teşekkür ederim:)

Erkekler Ne Diyor 24

• tanrı yanılgısı
    İÇERİK
    Önsöz ……………………………………………………... 9
    Bölüm 1. İçten İnanan Bir İnançsız ……………………………… 17
    Haklı itibar ………………………………………………... 18
    Haksız itibar ……………………………………………….. 27
    Bölüm 2. Tanrı Hipotezi... 35
    Çok Tanrıcılık ……………………………………………... 37
    Tek Tanrıcılık ……………………………………………... 42
    Laiklik, Amerika'nın Kurucuları ve Dini …………..44
    Agnostisizmin Yetersizliği ……………………………... 51
    Noma ……………………………………………………... 58
    Büyük Dua Deneyi ………………………………………... 64
    Neville Chamberlain Evrimciler Okulu ………... 69
    Küçük Yeşil Adamlar ……………………………………... 72

Önsöz
    Bu kitap sizin için. Bilinci arttırmayı amaçlar, bir ateist olmanın gerçekçi, cesur ve
    görkemli bir istek olduğu konusunda bilinci arttırmayı. Mutlu olan, dengeli, ahlaklı ve
    mantığa dayalı fikirlerle tatmin olmuş bir ateist olabilirsiniz.
    Belki de agnostisizmin makul bir görüş olduğunu, ancak ateizmin en az dinsel inanç
    kadar dogmatik (inançsal) olduğunu düşünüyorsunuz.
    Amerikan kamuoyu yoklamaları, ateistlerin ve agnostiklerin sayısının dindar Yahudilerin
    ve hatta diğer bazı dindar topluluk üyelerinin sayısını açık ara farkla geçtiğini ileri
    sürüyor. Ancak, Amerika'da en etkili siyasal lobi olduğu herkesçe bilinen Yahudilerin ve
    daha büyük politik gücü kullanabilen ev anjelik Hıristiyanların aksine, ateistler ve
    agnostikler organize değildirler ve bu yüzden hemen hemen sıfır etkiye sahiptirler.
    Aslında ateistleri organize etmek, kedileri gütmeye benzetilir çünkü ateistler bağımsızca
    düşünmeye yatkındırlar ve otoriteye boyun eğmeyeceklerdir.
    Robert M. Pirsig şöyle demiştir; “Yanılgıdan bir kişi acı çekiyorsa, buna delilik denir.
    Yanılgıdan birçok insan acı çektiğinde ise buna Din denir.”

0|0
    0|0
    • Teşekkürler.

• Teşekkür ederim. Kağıt baskılı eserleri okumayı daha çok seviyorum. E-Kitaplar ile anlaşamadım bir türlü.

• peki, iyi okumalar

• piraye isimli kitabını bir kütüphaneci cok met etmişti yazarı Canan Tan. hayatımda okudugum en iyi kıtaptı demıştı. bunu dıyende kıtap kurdudur. bende yeni aldım bakıcaz artık. ama soner yalcının kitaplarını tavsiye ederim hepsi birbirinden degerlidir. Dan Brown un kitapları gercekten guzel. siyasi tarzda kitaplar seversen Bir asker bir diplomat yazarları biri asker biri diplomat ama isimlerini hatırlamıyorum. Turgut özakmanın kıtapları cok guzel ve cok derin araskırmalar sonucu yazmıs oldugu eserler. Şu cılgın turkler ve Çanakkale kitapları. atatürkün kehanetleri isminde bir kitap var oda süper bişey yazarını hatırlamıyorum netten bak vardır mutlaka yazarının ismi. kore harbinde turklerle isminde bir kitap var o da cok guzel yazarı savaşı türklerin yanında geciren bir gazi. yazarını hatırlamıyorum acayip bir ismi vardı :) en favori kitaplarım bunlar. bukadar yeter sanırım.

0|0
    0|0
    • Okuduklarım da var okumadıklarım da. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim:) Yalnız Canan Tan'ın kitaplarını ben pek beğenmiyorum. Karakterlerin isimleri değişiyor sadece. Hemen hemen vermek istediği düşünce, hikayesinde tutturduğu yol aynı. İki kitabını okuyup karar verdim ama başka kitaplarını okumak zaman kaybı olacakmış gibi hissettim.

• Piraye'yi okumadım gerçi ama Canan Tan'dan hiç okumadıysanız bir kitap yetiyor. Ama ikinciyi okumayın derim:)

• onunla ilk olacak :) ikinciye hayatta elimi sürmem merak etmeyin :) teşekkürler.

• Henri Charriere - Kelebek

0|1
    0|0
    • Türü ve konusu nedir acaba?

• Kaçış hayatından sonraki hayatını içeren Banko adlı bir kitabı daha vardır.

• Kelebek'ten sonra onu da okurum muhtemelen. Biraz araştırdım. Teşekkür ederim:)

• Henry Chârriere - Kelebek. Bitirmemek için direteceksin. Sabahattin Ali - Kürk Mantolu Madonna. Bitince bir kenara atamayacaksın.

0|0
    0|0
    • Henry Chârriere - Kelebek not ettiğim kitaplar arasında. Kürk Mantolu Madonna'yı okudum. Çok teşekkür ederim.

• Rica ederim iyi okumalar :)

• Şah sultan balım

0|0
    0|0
    • Şah Sultan'ı okudum yalnız diğerini bilmiyorum. Yazarı kim acaba?

• Edebi doyuruculuğu olan kitapları okumayı seviyorum.

• Peki o zaman

• Zülfü Livaneli - Kardeşimin Hikayesi

0|0
    0|0
  • Milenyumun serisi

0|0
    0|0
  • ben osho'nun kitaplarını çok severim.
    Jean christoper grande'nin polisiye ve sürükleyici romanları
    dan Brown'un bilgi dolu kitapları
    ama bunlar edebi kitaplar mıdır bilmem.

0|0
    0|0
    • Aslında edebi içerik ile kastettiğim bir şeyler katabilmesi sadece kişiler arası olay örgüsüne bağlı olmayan nitelikli kitaplar. Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim:)

• anladım.
      edebi kitaplar dendiğinde aklım hep gazel, kaside tarzı şeylere gider edebiyat derslerinden kalma.
      bugünde bunu öğrenmiş oldum :)

• Tabi o bahsettiğiniz kitapların da edebi niteliği vardır ama dilini anlamak epey zor:)

• konudan ayri olucak ama tavsiye ederim tavuk suyuna çorba okunmasi gereken bir kitap

0|0
    0|0
    • O seri ben küçükken çok ünlüydü. Severek okudum. Yüreğinizde bir yerlere dokunabilen kitaplardandı:)

• Hayır okumadım. Kişisel gelişim türünde bir kitap mı?

• . Sağlıklı ve Mutlu Bir Yaşam için İlham ve Motivasyon`da yazarlarımız hayat boyu sahip olabileceğimiz tek şey olan bedenlerimizi korumanın önemini vurgulayarak mükemmelliğe giden yolda nasıl emin adımlar atacağımızı anlatıyorlar. Bu eşsiz öykülerde tutkularınızı uyum içinde daha aktif ve sağlıklı bir yaşam tarzı için gerekli cesaret ve ilhamı bulabilmenizi sağlayacak cevheri keşfedeceksiniz. deniliyor ( alintidir ]

• elif şafak-aşk

1|0
    0|0
    • Okudum. Teşekkür ederim.

• not aldım teşekkürler

• Rica ederim.

• Bereli gaffur bu kitabi oku

0|0
    0|0
  • Dan Brow'nun İhanet Noktası sonunu tahmin edemeyeceğin şaşıracağın harika bir kitap ;)

0|0
    0|0
    • Kesinlikle bu kitabı okurken o heyecan o gerilim bir dakika olsun düşmedi. Sizi anlayabiliyorum:) Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama okudum.

• Okuyup da aklıma gelebilecek bütün kitapları okumuş gibisiniz zaten :) felsefe psikoloji ilginizi çekiyorsa Ahmet Şerif İZGÖREN'nin kitapları hem eğlenceli hemde öğretici okurken baya gülüyorsunuz bazen bilinmeyenler sizi şaşırtıyor onun da ''Dikkat Vücudumuz Konuşuyor'' adlı kitabını öneririm günlük yaşamda kullanılan beden dillerini anlatmış kitap bittikten sonra karşındaki insanın sana karşı olan samimiyetini anlayabilirsin benden bu kadar :)

• Teşekkür ederim:)

• suzanna tamaro yüreğinin götürdüğü yere git...

0|0
    0|0
  • suç ve ceza , karamazov kardeşler , kumarbaz , insancıklar , yeraltından notlar

0|0
    0|0
    • Rus edebiyatı gerçekten kaliteli eserler vermiş. Ben de severim. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

• Platon :)

0|0
    0|0
  • Şeytan ve Şair.

0|0
    0|0
  • imamın manken kızı knka:D

0|0
    0|0
  • Adam Fawer - Olasılıksız

0|0
    0|0
    • Okudum. Teşekkür ederim.

• Değerli tavsiyeleriniz için yine de teşekkür ederim:)

• rica ederim :)

• Büyük Klasikler - Eflatun

0|0
    0|0
    • Eflatun'dan Sokrates'in Savunması'nı çok beğenerek okumuştum. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

• Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

• rica ederim.

• islamiyetten önce bilardo

0|0
    0|0
    • Türü nedir acaba?

• işte onu kimse bilmiyor yazıldığı zaman okuruz

• Kitapçı gezeceğim yakında bulursam size de haber veririm o zaman.

• bin muhteşem güneş
    çalıkuşu

0|0
    0|0
    • Demirbaş kitaplarımdandır Çalıkuşu. Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama okudum.

• Am. sik. lopedi
    Bekarken okuma emi. :)

0|0
    0|0
  • Hayatûs sahabe

0|0
    0|0
  • Elif Şafak - Firarperest

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ayse Kulin- BIr Varmis Bir Yokmus/ Bir Yokmus Bir Varmis

0|0
    0|0
  • S. Plath, S. Beckett, Bukowski, Palahniuk, Kerouac, Burroughs, W. Allen, Erasmus... Yeralti edebiyatina ilgin var midir?

0|0
    0|0
    • Aslında hiç okumadım biraz klasik dünya edebiyatı merakım vardı. Birçok kitap okudum. Ama yeni arayışlar içindeyim. En beğendiğiniz kitaplar hangileri?

• Mavi saçlı kız, oku lösemi hastası İzmirli bir kızın günlüğünü babası yayımlamış kitap olarak kızının neler yaşadığına dair.

0|0
    0|0
    • çok güzeldi o kitap yaa :((

• ne kadar güzel :)

• Kesinlikle. Hayat şiirle anlamlı:)

• Açlık. Knut Hamsun.
    Yabancı. Albert Camus.
    İsimle Ateş Arasında. Nazan Bekiroğlu.

0|0
    0|0
  • Bilmem verebilir miyiz?

0|0
    0|0
  • bukre- kahraman tazeoğlu

0|0
    0|0
  • Ölüler kuşağı

0|0
    0|0
  • Ucurtma avcisi ve seker portakali

0|0
    0|0
    • İkisini de okudum çok teşekkür ederim.

• Kumral Ada Mavi Tuna kesinlikle öneriyorum

0|0
    0|0
  • kürük mantlu madonna :) güzel bir ktap

0|0
    0|0
    • Okudum. Çok sevdiğim bir kitaptır. Teşekkür ederim. Üstelik edebi yönden beğendiğim bir kitaptır.

• rica ederm

Yükleniyor...