Bir sabah kalkıp aynaya baktığımda gördüklerimi yazdım Varsa vaktiniz okuyup yorumlamak ister misiniz?

Sakıncalı Yansımalar.
Ve bir an durdu bir daha bir daha düşündü. Ne zaman bir ambulansın yüksek desibelli sirenleri beynine hücum etse, ne zaman bir gencin ölüm haberini işitse aynı şeyi düşünür, aklının karanlık odalarının kapılarını sonuna kadar aralardı. Var olmak kolay, yok olmak belkide zor geliyordu. Hayatını kendi bedeninde yaşamak objektiflikten tamamen uzaklaşması, hayata tamamen odaklanmasına neden oluyor, kendinden öncesinde milyonların aynı hayatı yaşadığını unutturuyor gibiydi.

İnsancıkların yıllarca, bir kaç saniyelik 'anı' (yaşamın sonunu) beklediğini fark etmek, yıllar önce annesinden yediği şiddetli bir tokat gibi titredi toy zihninde. Hiç daha önce böyle olmamıştı. Şaşırdı bir an irkildi. Sanki kendi bedenine yabancılaşmış, başka bir 'beden' de aynı 'benlikte' bütünleşmişti. Kolunu kaldırmak istediğinde, yabancı bir ele bağlı olan yabancı bir kol havalanmaktaydı. Aynaya bakmaya cesareti yoktu. Demek insanlar her gün bu canlıya bakmaktaydı.

Su sıçradıkça aynada izler bırakmış, silinmedikçe de o izler kalıcı olmaya başlamış ve hiç bir şey gösteremez olmuştu. Pis bir ayna bir insan oğluna ne kadar da çok benzemekteydi. Tıpkı baktığı ayna gibi yabancıydı artık baktığı cisme. Bir tepki bekledi yansımasından, ufak bir hareket, belkide hafif bir mimik hareketi. Tıpkı kendisi gibi hiç hareket etmedi yansıması. Belkide duygularını yansıtamaması gibi kendisine de kimse bir şey yansıtmıyordu.

Belki de bu ayna yansıttığı şeyden ziyade yansıtamadığı şeylerin pisliğini taşıyordu...

Aralığın 25 i 2011

Güncellemeler:
Belki de aynayı temizleme vakti yaklaşıyordur.

0|0
5|1

En İyi Erkek Görüşü

• "Demek insanlar her gün bu canlıya bakmaktaydı."

Bunu ciddi ciddi hissedebilmek isterdim. Tamamen sıyrılmak. Kimmiş bu diye sorabilmek
    Bir de kaybolmak, tüm benliğinle. Sadece kendi düşüncenle uzanıp ağır ağır gitmek ve kendini bile unutmak. Kökler aynı oluyor sanki ikisinde de. Kendini dinlemek zorunda olmamak.

Yazıyı yorumlamak yerine şu cümlen üzerine öyle iki laf yapasım geldi. Hoş.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sustu kadın
    Sadece sustu
    Yalnızlık ıliklerine kadar işlemişti
    Sesini sildi kadın
    Lakin sessizliğine bile sindi
    Sonra
    Ay kırıldı
    Acı kırıldı
    Cam kırıldı
    Yalnızlığıni çekti kadın içine
    Bir daha
    Derin
    Ağlamayacaksın?
    Şşşş baksana
    Onu kaybettim
    Onu kaybetti kadın

0|1
    0|0
    • Ve tekrar tekrar hiç bıkmadan ve usanmadan aynı müziği dinledi durdu. Her bir sözcüğün melodiyi destekleyen bir tondan öte anlam taşımaması, anlamlarını bilmediğindendi. Belkide bu yüzden güzel ve saklı kalanları gün yüzüne çıkarmakta ustaydı. Kim bilir.. Belki de kendi yazmıştır çeşitli inanışların reenkarnasyonuna uğrayarak, bundan birkaç bin yıl öncesinde. Her sabah onu yaşamak onu yemek onu içmek, tatlı bir bölünmeye itmekteydi kendisini. Öylesine bir bölünmeydi ki bu etkisini yapaylığından almakla kalmıyor, her günü ona tekrar tekrar yaşatıyordu. Ne yazık ki yaşadığı, susan ve giden kadını geri getirmiyordu.

• üyeliği silindi ya kim şikayet etti :S @morejderha?

• Tekrar gelecek. Bunu biliyorum. Bekle sadece. Ne kadar surdugu onemli degil. Mor Ejderha. Doneceksin biliyorum. :)

• basarili.

0|1
    0|0
  • Tek kelimeyle çok beğendim.

0|1
    0|0
  • Guzel :)

0|0
    0|0
  • çok güzel *.*

0|0
    0|0