Bencil gen & Grup seçilimi?

sizce bu evrime dair teorilerden hangisi daha ikna edici?

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• Dawkins'in teorisidir, tam olarak merak ettiğiniz nedir?

1|0
    0|0
    • açıklamada bahsettim ama yineleyim: evrimsel süreci bencil gen teorisi ilemi grup seçilimi teorisi ilemi açıklamak daha doğru olur?

• Bence Dawkins'in bencil gen olgusuna bakış açınız, yanlış çünkü Dawkins bu teorimi evrim gerçeğini güçlendirmek için değil, süreç içerisinde canlıların evrimleşme sürecini daha iyi anlama adına atılmış bir adımdır. Öte yandan Dawkins bunun fikir babası da değildir. Çünkü Charles Darwin, Türlerin kökeni kitabında, varlığın devamı için yapılan mücadelenin, sadece en dayanıklı canlıların geçebileceği bir "filtre" görevi gördüğünü söylüyor. Bu canlılar, hayatı sürdürmeye elverişli özelliklere sahip nesiller ürettiklerinden, evrim devam ettiğini belirtmiştir. Dawkins ise bunu canlıların atomlarına genlerine indirgemiştir. Dolayısıyla bu konunun ikna olmakla bira alakası bulunmamaktadır.

• bende zaten dawkins in fikir babası olduğunu ya da evrimi güçlendirmek için ortaya attığını söylemedim ama konunun ikna olmakla ilgisi vardır ki ben bencil gen teorisini oldukça akla yatkın bulan biri olarak bu teoridense grup seçilimi teorisini yeğleyen birini bulmak amacıyla bu konu başlığını açmıştım ( böylece evrime o gözlede bakabilmeyi umuyordum) kısmet değilmiş :)

Erkekler Ne Diyor 3

• 1|0
    0|0
  • şıklar ne :D

1|0
    0|0
    • bencil gen teorisi ve grup seçilimi teorisi

• ne okuyon sen felsefe felan mı?

• biyoloji ancak felseyide çok severim

• felsefe mı okuyorsan - ben Sokrates çiyim

1|0
    0|0