Kısa zamanda kültürümü nasıl geliştirip uyum sağlayabilirim?

arkadaşlar öyle bir ortama girdimki herkes çok kültürlü.gerçekten seviyemin üstünde konuşuyorlar.ben kısa zamanda kültürümü nasıl geliştirip uyum sağlayabilirim?

0|0
6|22

En İyi Erkek Görüşü

• Klasik mekanik çok başarılı olmasına karşın, 1800'lü yılların sonlarına doğru, kara cisim ışıması (blackbody radiation), tayf çizgileri, fotoelektrik etki gibi bir takım olayları açıklamada yetersiz kalmıştır. Açıklamaların yanlışlığı bilim adamlarının yetersizliğinden değil aksine klasik mekaniğin yetersizliğinden kaynaklanıyordu. En yalın halde klasik mekanik evreni bir "süreklilik" olarak modelliyordu. 1900 yılında Max Planck enerji'nin, 1905 yılında ise Albert Einstein ışığın paketçiklerden oluştuğunu, yani süreksizlik gösterdiğini, bazı deneyleri açıklamak için bir varsayım olarak kullanmak zorunda kaldılar. Elbette bu iki darbe klasik mekaniği yıkmadı. Uzunca bir süre bilim adamları bu süreksizliği klasik mekanik kuramlarından türetmek için uğraştı. Şunu ezberle git yanlarında tekrar et. Göster onlara günlerini ahbap

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 21

• Sen çevren için kendine değiştirmeye çalışma bence.Ama illaki onlar gibi olacağım diyorsan onlardan kitap isimleri al laf aralarında,neler yaparsınız boş zamanlarında diye.Sonra bunların hocaları var bildiğim kadarıyla hocasını tutarsın paran varsa geliştirirsin.Ha yoksa tek yol kitaplar.

0|0
    0|0
  • Araştırma ve öğrenme sevgisi ana etken. Merak ettiğin ve ilgi duyduğun şeyleri araştırmakla başla, devamı gelir. Bir de çok oku. Kişisel gelişim kitapları gibi saçmalıkları değil, sana faydası dokunacak şeyleri oku.

0|0
    0|2
  • Kısa zamanda olacak iş değil.Birikim meselesi.

Ama en basitinden dedikleri şeyleri aklında tut ve internetten araştır

0|0
    0|2
  • düşüncenin ritmine ayak uydur?aynı düşünce üzerinden düşüncenin derinliğini oluştur?farklı bakış açıları geliştir?düşüncelerini farklı yönlere savur bir rüzgar gibi?

0|0
    0|1
  • yapı meselesi içinden gelmiyorsa okumak öğrenmek kendi ayarında birileri çıkar onlarla anlaşır unutur ve unutulursun sallaaa

0|0
    0|1
  • şimdilik az konuşmaya çalış. iyi gözlem yap. bugünden başlayarak kitap oku.

0|0
    0|1
  • Gündemi takip et ve mümkün olduğunca çok oku. Hangi alanda olduğu farketmez, ne bulursan okumaya özen göster. Her konu hakkında az da olsa bilgin olmuş olur.

0|0
    0|2
  • :) Sessiz kal..Marjinal toplumda sessizlik iyidir..Sorarlarsa cevapla..Bi yandan da kendini geliştir..Konuştukları konuları bi araştır bilgi sahibi ol

1|0
    0|2
  • Belgesel izle.. Görsel eğitim yazılı metinden kalıcıdır.. Tek sıkıntısı fazla izlersen yarasalardaki radar sist. biliyor musunuz ?.. diye muhabbete dahil olabilirsin..

0|0
    0|0
  • kültür kısa zamanda gelişecek birşey değildir. farklı ortamlarda yaşayarak zamanla oluşur. sen oradan kültür alacaksın işte. yapmacık olma!

0|0
    0|1
  • bunu nıye kompleks halıne getırdın kı aceleye gelmez kı ılla onlara uyucaksın dıye kural mı var temel yasam sevıyendeysen sorun yok zamanla kulturun gelısır takma kafaya ;)

0|0
    0|1
  • sırf o kişilerin kültür olsun diye bazı dizileri programları izlediklerini biliyormusun. Yapar geliyor bana bilemiyorum kendin ol yalnıs arkadaş edinme derim

0|0
    0|1
  • Bol bol kültür mantarı ye. Bu soruların canı klozete beybi ne bilelim biz hangi konuda kültür abidesi olduklarını! Belkide sen hiç bir kültürün parçası olamamışsındır ve o zümrenin basit bir kültürü bile olsa gözünde dağ tepedir ki büyük ihtimal...

0|0
    0|2
  • Kitap okumaya bak.Son güncel gelişmeleri takip et.Her konuda bir söze,düşünceye sahip ol.

0|0
    0|2
  • bırak onlar sana uyum saglasın takma kafana

0|0
    0|1
  • kitap oku panpa

0|0
    0|1
  • Ben öyle durumlarda yemeklere odaklanıyorum hiç bir sorun kalmıyor.

0|0
    0|1
  • benimde başıma gelmişti sesimi çıkaramamştm. kendi seviyemle takılıyorum anca böyle tahatm :D

0|0
    0|1
  • onlarla çok takıldıkça yükselir merak etme gerçekten kültürlü insanlar diğer insanları hor görmez

0|0
    0|2
    • yorum yapana eksi :) sen attıysan eksiyi onlarla takılmakta kurtarmaz

• liseli ve cahilsen hayat zor be reyis.

0|1
    0|2
  • Sen de genel kültürünü geliştirmeye bak. Onlarla takılman daha iyi bir şeyler öğrenir, kendini geliştirirsin.

Olmadı gönder gelsin.

0|0
    0|2

Kızlar Ne Diyor 6

• üzgünüm ama iki günde olacak bir is degil.

eger onlar gercekten kültürlüler ise senin onlardan biraz da bilgisiz oldugunu saygiyla karsilarlar ve seni aydinlatirlar.

ama kendinlerini bu yüzden senden üstün görüyorlarsa ve seni asagilamaya calisiyorlarsa onlardan uzak durman senin icin daha hayirli, zira simdiden bir kompleks sarmis seni baksana :S

0|0
    0|2
  • En basiti kitap okumak. Okudukça geliştiğini görürsün.

0|0
    0|2
  • sen de gir kütüphaneye al ansiklopediyi okumaya başla :D çok kitap oku güncel haberleri olabildiğince takip et amaaa dediğim gibi çok kitapp oku .

0|0
    0|2
  • Cok fena ezik hisetmissin sen kendini onlarin icinde. Neyse 40 firin ekmek yemen lazim be guzelim.

0|0
    0|1
  • kitap okumalısın

0|0
    0|1
  • Edebiyat yaparak mı kültürlü oluyorlar?

Öyleyse uzaklaşmanı öneriyorum.

0|0
    0|2
Yükleniyor...