Che ernesto Guevara'yı nasıl bilirsiniz?

Bence inanılmaz bir beyindir çok zeki bir adamdı aranızda belki bazıları komünist diye küfür eder ama inanç meselesi olarak algılamayın olayı. Ayrıca che'nin atatürke büyük saygısı ve hayranlığı vardı. Che deniz gezmiş ahmet kaya keşke bu tip insanlar yaşasaydı o zaman Osmanlı hortladı diye inliyecekti bütün dünya !

0|0
6|8

En İyi Kız Görüşü

• Ondakı yüreyin çok değil, yarısını isterim..

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Che ernesto Guevara biz solculara yol gösterendir.

0|1
    0|0
  • "ölüm nereden ve nasıl gelirse gelsin...
    savaş sloganlarımız
    kulaktan kulağa yayılacaksa
    ve silahlarımız elden ele geçecekse
    ve başkaları mitralyöz sesleriyle,
    savaş ve zafer naralarıyla
    cenazelerimize ağıt yakacaklarsa
    ölüm hoş geldi, safa geldi..."

sözlerinin sahibi, Atatürk'ten sonra sevdiğim en büyük devrimcilerden biridir.

0|1
    0|0
  • Devrimci olduğunu biliyorum ve çok zekiymiş sadece bu

0|0
    0|0
    • Amerikanın en korktuğu insanlardan biriydi

• Ailem pek istemezler siyasete düşkün ol, * pek merakım olmadı ama çok okurum okuduğum kitaplar değinmeler olmuştu

• Ailen yanlış düşünuyor bence her insanın bir siyasi görüşü olması lazım

• Adı geçtiği zaman hep Vine geliyor aklıma aykut elmas -_-

0|0
    0|0
  • Deniz Gezmiş ve Ahmet Kaya'yı aynı cümle içinde kullandın ya ben başka da bir şey demiyorum

1|0
    0|1
    • Sorun mu var?

• Tayyipten nefret ederim ben senin beynin de bu kadar işte :D allaha şükür atatürkçüyüm pislik ya işine gelmeyince de nasıl küfür ediyor allahın iti :D

• Hehe tamam Kaybol hadi

Erkekler Ne Diyor 8

• bence fazlaca abartılmış bir karakter aynı deniz gezmiş gibi denizin silah arkadaşları ondan daha fazla devrime katkıda bulunanlar anılmazken deniz anılıyor yakışıklılığı sebebiyle yani popüler kültür tarafından kullanılıyor devrimin içi boşaltılıyor aynı şeyi che guevera içinde söyleyebilirim ister istemez burjuvazinin elinde oyuncak oluyorlar oysa devrim tek bir kişiyle anılmamalı yani demek istediğim che guevera savaştığı ilk yıllarda doktor olarak hizmet etmiştir daha sonra komutanlığa yükselmiştir o devrime hizmete başlarken ondan çok daha önemli görevlerde bulunan kişiler vardı

0|1
    0|0
    • Biz denizi, mahiri, hüseyini unutmayız kardeşim. Ama haklısın hüseyin ya da mahir tam hatırlamıyorum. Bunlar denizin evine gitmişler orda kalacaklar mahir odaya kapanmış sürekli bişeyler yazıyor çiziyor denizin annesi cay pasta falan ikram etmeye odasına girmiş hiç bişey istememiş yine odadan çıkınca denize sormuş oğlum bu cocuk ne yapıyor diye. Denizde o bizim beynimiz anne her türlü olasılığı hesaplıyor falan filan bir sürü şey soylemis tam olarak böyle olmaya bilir ama müthiş bir beyin diyor herkes mahir için hüseyinde olabilir yanlış olmasın :D

• Çok büyük bi' gerilla gibi gösterilmesine rağmen, ele geçince "lütfen ateş etmeyin, canlı daha değerliyim" diyerek askerlere yalvaran korkak bi' eleman. Çakma komünist, zaten Ahmet Kaya'da aynı şeyin laciverdi, PKK destekçisi, Kürt sempatizanı bi' adam. Her şeyi geçtim, benim gibi ırkçı bi' bireyi sadece etnik kökeni ile kızdıracak kadar Kürt. Şimdi geberip gittiği yerde PKK'lılar ile takılıyordur umarım. Aralarında en çok Deniz'i severim, adam komünist, hükümete karşı fakat zamanında Filistin'e silahlı çarpışmaya gitmiş, İsrail markalarını bizzat ülkeye sokmamış. Toprağı bol olsun.

0|0
    0|0
  • Çantasında nutuk vardı değil mi?

0|0
    0|1
    • Gereksiz yorum yapma birader

• aferin en azından birşeyler biliyorsun o adamın nutuk okuduğuna inananlar var

• :D chenin nutuk okumasına gerek yok ki atatürk kadar zeki biriydi zaten ama sonradan okumuş olabilir bilemem tabi

• Sorunu anladım da yorumun saçma olmuş..

0|0
    0|0
  • Buyuk bir devrimci ve halkina hizmet eden emekci bir adamdi da yalniz ataturkle ilgisi yoktu bu uydurmadir.

0|0
    0|0
  • devrimci imiş biz fatihin torunu atatürkün oğluyuz devrimcilikle işimiz olmaz

0|0
    0|0
    • Atatürk devrim yapmadımı :D ıstanbul hükümetini hiçe sayıp kendi çabalarıyla ordu topladı kuvayi millliye yi kurdu ve cumhuriyetin ilanı bunlar devrim degil mi dostum

• şeriat kamünizm emperyalizm faşizm bunların anlamlarını bir daha araştır kardeşim

• Tamm

• COMMANDANTE

0|0
    0|0
  • Öncelikle ismini düzgün yazalım...
    Ernesto Che Guevara

0|0
    0|0
Yükleniyor...