Türkiye neden rahat bir ülke değil? Neden açık görüşlü olamıyoruz?

Evet arkadaşlar çok merak ediyorum ne düşündüğünüzü? Çok basit birşey de olabilir bu. Mesela karşı cinse gidip " senden hoşlandım seninle beraber olmak istiyorum" diyemiyoruz. Neden? Yabancı ülkelerdeki insanlar her konuda daha rahat bizden. Biz türkler kendimizi aşamıyoruz bence. Ya sizce?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Cahillik. En okumuşundan en cahiline kadar kültürel olarak cahiliz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• bu tarz rahatlıklar ahlaki çöküntüye sebebiyet verir.

0|0
    1|0
    • Evet haklısınız Türkiye ahlaklıyız diye geçinen bir ülke. İnsanlar kendilerini sınırlayıp yaşasalar daha mı iyi sizce?

• Fikrinize saygı duyuyorum ama bence sınır bu kadar dar olmamalı. Bu saydığım ülkeler insanına değer veriyor. Eğitim seviyesini artırıyor, iş imkanı sağlıyor. Böylelikle refah seviyesi yükseliyor ve bilinçli bireyler meydana geliyor. Onları örnek almak bence daha mantıklı geliyor. Teşekkür ediyorum yorumunuz için.

• ülkelerin gelişmesi için bu tür rahatlıklar yaşamasına gerek yok. dediğiniz gibi iş eğitim imkanlarının geliştirilmesi lazım. zamanında Kanuni Sultan Süleyman'ın Fransa' ya dansla alakalı gönderdiği ultimatomu bilirsiniz. bir imparatorluk ki ahlaki değerlerine önem verdiği için 600 yıl ayakta kalabilmiş. batılılaşma merakıyla şu anki geldiğimiz noktaya bakıyorum içler acısı.

Erkekler Ne Diyor 4

• İri yapılı kaslı bir erkek geldi. Senden hoşlanıyorum dedi. Arkandan baka baka yürüyor. Her fıtsatta taciz ediyor.
    Ne güzel olurdu demi senin için.
    ya da birisi evli annenin peşine düşmüş. Birisi kız kardeşinin peşinde. Hatta peşinden vazgeçip evinin kapısına dayanmış. Hatta birer birerde değil. Toplu hallerde.
    Düşünse ne güzel olurdu değil mi senin için. :)

1|0
    1|0
    • Ciddiye alamadım, mantıksız yazmışsınız. Teşekkür ederim.

• Rahatlılığın, açık görüşlülüğün sonuçlarından en hafifi bunlardır emin ol. Istermisin bu kadar rahat ve açık görüşlü olmalarını. :)

• burada duygular konuşur istekler susar

0|0
    0|0
  • hangi ülkede senle beraber olmak istiyorum diyip kız yatağa atılıyor hocam?

0|0
    0|0
    • Gidip gözümle görmedim ama araştırmalarıma göre Hollanda, Norveç, İsveç gibi refah seviyesi yüksek ülkelerde böyle şeyler çok normalmiş. Yatağa hemen atmıyor tabikide. Ama teklifi yapabiliyor ve karşı cins gülüp şakayla geçiştirebilecek kadar olgun davranıyor.

• Bak şimdi. Hollandada çok önceden insanlar ellerine gelen misafirlere eşlerini ve kızlarını ikram edermiş. İslamın duyulması ile kaldırmışlar ve gizlemişler bu geleneği. Halen gizli gizli yapanlarında devam ettirenlerinde var olduğu söyleniyor.
      Hoş mu. :) sen ona misafir gidiyorsun. Oda sana misafir geliyor.
      O istediğin yerlere ailenide alıp git. Hatta varsa sevgilini. Oralarda yaşayın siz.
      İslam kadar güzel bir dini yaşıyoruz.

• @sipas ben bilmiyorum hocam ama varsa tabiki hoş değil:)
      Elhamdülillah müslümanız hocam ama diğer dinlerede saygım var

• musluman bır ulkeyız terz aga. soyle dusun bırısı kız kardesıne bunu desen yanında tepkın ne olurdu?

0|0
    0|0
    • Benim yanımda derse tabiki tepki veririm. Herşeyin yeri zamanı var. Herşey serbest herkes birbirine sarksın, laf atsın manasında demedim ben.

• sıktır ya sanane ulan bn ulkemden memnunum gıt ıngıletereye orada yasa kız kardesını hergun evlerden topla

Yükleniyor...