Dünyaya bakış açımızı değiştirecek film istiyorum?

eveeet film tavsiyesi istiyorum var mı böyle bildiğiniz kesin iizle dediğinz film

Güncellemeler:
konusunu da yazarsanz sevinirim :)

0|0
9|35

En İyi Erkek Görüşü

• Mulholland Dr. ve Lost Highway gibi David Lynch filmleri izler ve anlayabilirsen Freud-Jung tarafına doğru hayata bakış açın kayabilir.

The Elephant Man oldukça etkileyici bir filmdi benim gibi bir duygusuz odunu bile oldukça etkiledi. Yine David Lynch'in filmi. "Fil Adam"olarak anılan gelmiş geçmiş en çirkin adam ve yaşadığı zorlukları anlatıyor.

Cyrano de Bergerac. Ferard Depardieu'nun oynadığı versiyonunu izledim çok güzel. Birebir anlatmış piyesi. Aşırı yetenekli ve çok yönlü, zeki, güçlü ancak oldukça çirkin bir Fransızın 17. yüzyılda geçen hikayesi.

Malcolm X müthiş bir filmdi gerçekten. Bakış açısı kazanmak istiyorsan izlemelisin. Denzel Washington öyle bir Malcolm X canlandırmış ki gerçeğinden ayırt etmek mümkün değil. Spike Lee'nin filmi.

Arkadaş yazmış Kubrick filmeri ve yüzde yüz haklı. Full Metal Jacket ve A Clockwork Orange önerimdir.

Johnny Got His Gun olağanüstü tesirli bir savaş karşıtı yapım. 70'lerin filmi. Dalton Trumbo'nun. 2007 versiyonuyla karıştırma.

Hayata daha romantik bakmak istersen Amelie ve Scent of a Woman (şiddetle) tavsiye edilir.

Bunun dışında da var ama çoğu zaten söylenmiş Fight Club, Forrest Gump vs. gibi. Psikanalize ufaktan aşina değilsen ya da Lynch tarzına ilk ikiyi izleme. Aşinaysan şiddetle tavsiye ediyorum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Uyum Dersleri

0|0
    0|0
  • Crash (Çarpışma)
    American History X (Geçmişin Gölgesinde)
    Benim Adım Sam
    BenX
    Prometheus
    ya da
    Antik Uzaylılar diye bir belgesel var 40 bölüm, izle. Din, siyaset vs tüm konular hakkındaki düşüncelerin değişsin.

0|0
    0|0
  • Hotel Rwanda
    Ve
    Tanrı Kent

Film bitince bir müddet susar ve kendi kendine düşünmeye başlarsın.

0|0
    0|0
  • Cehennem melekleri 3... Esaretin bedeli... pi nin yaşamı... turnuva... açlık oyunları... korku kapanı... ölümcül oyuncaklar kemik şehri...28 gün sonra... ölülerin şafağı...3 aptal... Bana güven film zevkim on numaradır, bunları izle bir daha izlemek isteyeceksin...

0|0
    0|0
  • Kehanet - Nicolas Cage adlı oyuncunun filmidir. Filmin konusunu yazmayayım heyecanı kaçar. Ama bu filmi izledikten sonra sevdiklerine birkez daha sarılacağının garantisini veririm.

0|0
    0|0
  • The Dark Knight

Joker sonuna kadar haklı abicim...

0|0
    0|0
  • V for Vendetta.

0|0
    0|0
  • Matrix
    Fight club
    Izleyip felsefesini anlarsan dunyaya bakis acin degisir kapitalizmin kolesi oldugumuzu fark edersin

0|0
    0|0
  • Cast away
    tom hanks başrol oyuncusu

Kargo firmasında çalışan bir adam uçakla seyahat ederken okyanusa düşer adam bilincini kaybetmiştir uyandığında kendini bir adada bulur
    devamını artık izlersin bu kadar yeter..

0|0
    0|0
  • kimse into the wild dememiş ya

into the wild arkadaşım kesin izle begenmezsen etkilenmezsen gel beni camdan at

0|0
    0|0
    • bir metropolden vahşi hayata, kirlilikten saflığa ve temizliğe dönüş hikayesidir :) zaten yaşanmış bir olayı ele alıyor film. bir film yerine belgesel olarak düşünebilirsin.

• the secret dıye bır fılm yanı belgesel var onu seyret

0|0
    0|0
  • sosyal ağ galiba adı ama mesajı derin bir film

0|0
    0|0
  • Malum video paylaşım sitesinden arat çaresizsen çare sensin videonun adı ve çok güzel videodaki sözleri oku.

0|0
    0|0
  • The Bucket List

0|0
    0|0
  • Forrest gump izledikçe insanı mutlu ediyor. Çok pozitif piç kurusu

0|0
    0|0
  • Dünyaya degil ama aşka bakis açıni değiştirebilirsin- Sadece Sen izlemelisin.

0|0
    0|0
  • Eyes Wide Shut (Gözleri Tamamen Kapalı)

0|1
    0|0
  • Hapishane filmleri seyret esaretin bedeli yesilyol vs bide kelebek etkisini seyret

0|0
    0|0
  • Dönen dünya yaşanılan hayatı izle gerçekleri gör filmle olacak is değil :)

0|0
    0|0
  • American history X
    Fight club

0|0
    0|0
  • never back down vurdu kırdı ama mesaj güzel

0|0
    0|0
  • Umudunu Kaybetme cidden güzel bir film (adından anla artık :D )

0|0
    0|0
  • Akıl oyunları :)

0|0
    0|0
  • Stanley Kubrick filmlerini öneririm

0|0
    0|0
  • benim adım khan.

0|0
    0|0
  • Film bilemem ama sana yüzlerce kitap sayabilirim

0|0
    0|0
    • o da olur

• Iki şehrin hikayesi alamut kalesi semerkand diriliş ya şunu diyim 100 temel eser ve dünya klasikleri hepsinden okuyabilirsin

• 3 aptal, umudunu kaybetme ve yabana doğru. Dünya görüşünü sorgulatıyor gercekten

0|0
    0|0
  • Sarhoş atlar zamanı... Sevmeyen tek kişi tanımıyorum

0|0
    0|0
  • avucummuzdaki kelebek kesin izle 1 saat falandır :)

0|0
    0|0
  • hasta derneklere ve ya rehabilitasyon merkezlerine git ya da bakım evlerine kesin değişir.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 9

• 3 idiots
    Black
    Annie Hall
    Braveheart
    Eternal Sunshine of the spotless mind
    Fight Club
    Forrest Gump
    Pulp Fiction

İlk aklıma gelenler bunlar.

0|0
    0|0
  • One liter of tears izlersen hayatının ne kadar önemli olduğunu anlayacaksın ve en yakın insanlarının gerçekten yakın mı? Arkadan bişiler çeviriyorlar mı? Falan öğreneceğin bir sürü ders oluyor. Bu dizidir bu arada ama bu diziyi izlersen gerçekten bakışın değişecek. Aynı zamanda bu dizi yaşanmış bir olaydır. İzlerken hem yaş dökeceğim ve birçok ders çıkaracağın bir dizidir kesinlikle izle...

0|0
    0|0
  • Angela'nın Külleri'ni öneririm. Ben hem kitabını okudum hem de filmini seyrettim. Konusu İrlandalı bir ailenin hayatını anlatıyor. Olayı anlatan kişi bu ailenin ilk çocuğu Frank McCourt. Bu yaşadıkları gerçek hayatından aktarılmıştır. Gerçekten çok hüzünlü ve trajik bir yaşam.
    İyi seyirler...

0|0
    0|0
  • samanyolunu aç ibretlik hikayeler
    -_-

0|0
    0|0
  • Suicide Room

0|0
    0|0
  • v for vendetta

0|0
    0|0
  • Alacakaranlık serisini kesinlikle izle derim ben kaç kere izledim inan bilmiyorum süper bir seri.

0|0
    0|0
  • Amelie

0|0
    0|0
  • Sana dizi önereyim.. Black Mirror.. Dünaynın geleceğini anlatan bir dizi ama film gibi her bölüm farklı hikaye farklı oyuncular farklı yönetmen :D aslında bağımsız bir kaç filmin sıralanması gibi bir dizi. Süperdir. Geleceğe bakış açın değişir

0|0
    0|0
Yükleniyor...