Ne tür kitaplar okursunuz? Kitap önerileriniz var mı?

Kitap okumayı sever misiniz?

Genelde ne tür kitaplar okursunuz?

En sevdiğiniz sürükleyici kitaplar hangisi?

Ve hangi kitapları önerirsiniz?

Güncellemeler:
Önerilerinizi bekliyorum :)

Kişisel gelişim ve psikoloji kitapları okumayı seviyorum önerirseniz sevinirim(:

0|0
12|12

En İyi Erkek Görüşü

• en sevdiğim hastalık.gazete ve dergilerin kitap bölümleri ile internette araştırma yapar içeriğini öğrendikten sonra alır okurum.rus klâsikleri, yaşar kemal, peyami safa, cengiz aytmatov, charles bukowski, william saroyan, nazım hikmet, vasconcelos okumayı sevdiğim yazarlar.tarihi araştırmaları ve mitolojiyi seviyorum.fantastik kitaplar pek ilgimi çekmiyor.

tavsiye debileceğim kitaplar:

william saroyan-insanlık komedisi

knut hamsun-açlık

john fante-toza sor

vasconcelos-kayığım rosinha

vasconcelos-şeker portakalı

marquez-yüzyıllık yalnızlık

cengiz aytmatov-bütün kitapları

yaşar kemal-demirciler çarşısı cinayeti

nazım hikmet-kuvayi milliye destanı

nazım hikmet-memleketimden insan manzaraları

kemal tahir-devlet ana

turgut özakman-şu çılgın türkler

wladimir bartol-fedailerin kalesi alamut

richard bach-martı

richard bach-mavi tüy

homeros-odysseus

george orwell-1984

george orwell-hayvan çiftliği

william golding-sineklerin tanrısı

halide edip adıvar-sinekli bakkal

jerry kosinski-boyalı kuş

platon-sokrates'in savunması

dante-ilahi komedya

louis de bernieres-kanatsız kuşlar

louis de bernieres-don emanuel'in alt tarafları

harper lee-bülbülü öldürmek

oğuz atay-tutunamayanlar

sabahattin ali-kuyucaklı yusuf

cervantes-don kişot

goethe-faust

john steinbeck-gazap üzümleri

norman mailer-çıplak ve ölü

heredot-tarih

0|0
    0|0
    • Bunların ne konu içerikli olduklarını okuyup değerlendireceğim :)

Erkekler Ne Diyor 11

• Severim, ama bos zaman yaratmak cok zor. Kitap olarak klasiklerde hala cok eksigim var bitirmeye calisiyorum ama bitmiyor :)

Ozellikle rus edebiyatini cok seviyorum. Felfese seviyorsaniz (ozellikle din felsefesi) Karamazov kardesler; savas, ask, entrika ve tarih seviyorsaniz Savas ve Baris. SIyaset, felsefe ve toplum bilim seviyorsaniz kesinlikle ama kesinlikle DIRILIS.

Modern cin edebiyatindan bir tek Ha jin Cozulme'yi okudum. Tavsiye ederim.

Bu soru olmamis ya, cok genel. Daha detayli sorulmasi lazim. Yuzlerce kitap var arkadas, hangisini diyim...

Ve son olarak mutlaka ama mutlaka SEFILLER'i okuyun.

Sikilmazsaniz donkisotu...

0|0
    0|0
    • Ben önerebilceğiniz kitapları sordum ve hangi tür kitapları okumay tercih ettiğinizi soru gayet açık.

• Iyide ben at gozluklerini takip sadece bir cesit tarz kitap okumayi pek mantikli bulmuyorum. Bu yuzden biraz daha detaya inebilirdin, bunu kastettim...

• bende rus edebiyatını çok severim.solohof.nikolay ostrovski ve daha bir çok rus yazar

• kişisel gelişim üzerine 100 den fazla kitap okudum ve en sevdiğim yüzde yüz düşünce gücü.artık üç dört yıldır kişisel gelişim kitabı okumuyorum.Psikoloji olarak ise sana bişeyler katacak ve sıkıcı olmayan bir kitap istiyorsan carl gustav jung un analitik psikoloji üzerine konferanslar adlı kitabı öneririm.Hayatım boyunca 500 e yakın kitap okudum bu yazdığım kitaplar alanlarında en beğendiğim kitaplardı.

0|0
    0|0
  • Unutmadan AHMET ALTAN ALDATMAK. Sapikca bir kitap olarak gozukuyor ama oyle degil :) adam psikolojinin kitabini yazmis sanki...

0|0
    0|0
  • Felsefe, yeraltı edebiyatı ve otobiyografi sevdiğim kitaplardır.

0|0
    0|0
  • Genelde mesleki kitapları makaleleri okumayı tercih ederim...

Bunlardan ziyade polisiye ve macera severim...

0|0
    0|0
  • en son sefilleri okumuştum oda zaten ilk ve sondu :D

0|0
    0|0
  • Ben fantastik literatür eserlerine aşinayım. Genellikle gerçeğin dışı olan eserler hoşuma gider. Gerçeğe en yakın olarak takip ettiğim yazar da rahmetli Charles Bukowski'dir. Sürükleyicilik açısından Michael Moorcock'un Hawkmoon serisini öneririm.

0|0
    0|0
    • sürekli gerçeğin dışı olan eserler okursan bir gün düşüncelerinde gerçekteklerde kopabilirler.

• Roman,Tarihi,Biyografi.

0|0
    0|0
  • kimya, ticaret, siyaset, tarih... ama sen ilgi alanını belirtmemişsin.

0|0
    0|0
    • Belirtttim yukarıda.

Kişisel gelişim ve psikoloji.

• teşekkür ederim

• saygılar

• Dan brown- melekler ve şeytanlar. Deli sürükler öyle böyle değil :)

0|0
    0|0
  • Akıcı romanları severim.Genelde aile ve savaş romanları güzel olur.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• aynen kişisel gelişim ve psikoloji

Ama bu ara klasiklere merak sldım, okuyabildiğim kadar bütün klasikleri okumayı düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Klasikte okuyorum elbet ama kişisel gelişim ve psikoloji ağırlıklı tabi.

• Severim biyografi tarih polisiye roman ları severim

elif şafak- aşk ı öneririm

amin maalouf ve iskender pala nın kitaplarını öneririm polisiye hoşuna giderse ahmet ümit-kukla

0|0
    0|0
  • Eğer düşüncelerinin dışına çıkıp farklı birdünya keşfetmek istersen sana önerebelieceğim yazar Dan Brown.Tüm kitaplarını sana önerebilirim. Ama diğer psikoloji üzerine bir kitap öneremeyeceğim.

0|0
    0|0
  • Güzel bir soru, tebrik ederim.

Önerebileceklerim büyük bölümünü önermiş arkadaşlar.

Psikoloji ile ilgiliyseniz Irvin Yalom u öneririm. Dili ve tekniği çok iyidir.

Sayenizde ben de kitap listelerine göz atmıs oldum :)

1|0
    0|0
    • Irvin D.Yalom'u okunması için tavsiye eden bu çok zeki kadını öncelikle tebrik ederim Yalom bana göre neden çok önemli çünkü o Nietzsche Ağladığında adlı harika eseriyle hem benim okumaktan çok zevk aldığım bir yapıtı yaratmış hemde insanlık tarihinin en büyük beyinlerinden olan Nietzsche'nin daha çok tanınmasını ve ilgi görmesini sağlamıştır..

• Nietzsche hayranı olmanızın beni çok mutlu ettiğini söyliyebilirim sitede sık sık dile getiriyorum bir kadının sahip olduğu yüksek zeka beni herzaman çok etkilemiştir Böyle Buyurdu Zerdüşt benim için çok özel kitaplardan biridir Nietzsche ve eserleri üzerine çok kafa yormuş bir insan olarak onu tam anlamıyla kavrayabildiğimi sanmasamda en azından caba gösteriyorum...

• :))İnsanca, pek insanca :)

Onu tam anlamıyla anlamak çok zor zaten, anlamaya çalışmak da takdir edilecek bir meziyet :)

• daragacinda üc fidan, ser verip sir vermeyen bir yigit, sinan cemgil, olasiliksiz, empati, zar adam, firarperest, bunlari önerebilirim ilgi alanina giriyorsa (:

1|2
    1|0
  • Ken Grimwood - Sil baştan ı tavsiye ederim

1|0
    0|0
  • kesinlikle polisiye, gerilim, macera..

grange favorimm :)

0|0
    0|0
  • Tarih kitapları , Nutuk mustafa kemal atatürk., Sarı Zeybek can düngar ve ilker başbuğ kitaplarını öneriyorum

0|0
    0|0
  • baş ucumdaki müzik_kürşat başar piraye_canan tan ihanet noktası_dan brown begendigim ilk aklıma gelen 3 kitaptır.sen kişesel gelişim seviyormuşsun.ozaman kesinlke ahmet şerif izgörenin kitaplarını tavsiye ediyorum. özellikle avucunuzdaki kelebek...

0|0
    0|0
    • Teşekkürler

Dan Brown İhanet noktası neyi ele alıyor kitaplığımda var ama okumadım hala

• Scherlock Holmes

0|0
    0|0
  • Evet severım en son S*ktiret bu kıtabı aldım :))

1|0
    2|1
  • kişisel gelişim tam benim tarzım:)arkadaşım sana kesinlikle çokkk beğeneceğin kitaplar önericem:)

1.mümin sekmanın tüm kitapları güzeldir

2.Benim favorim oğuz saygın bilse simitçi(bu etraftaki insanları anlamak içinde süper bir kitap)

3.oğuz saygın negatif limanlardan pozitif sulara

4.rıchard bach martı

5.favorilerimden biri daha HAYATA GÜLÜMSE sıtkı aslanhan

6.üstün dökmenin küçük şeyler kitap seriside çok eğlenceli.

OKadar çok ki aklıma geldikçe yazarım:)

0|0
    0|0
    • Mutlaka bekliyorum :))))))

• Bugün bitirdiğim iki cami arasında aşk mükemmel ötesi bir kitap,hürrem ve kanuninin kızı 15 yaşındaki mihrimah sultana aşık olan üstadımız mimar sinanın ona aşkını anlatan süper bir kitap okumaya değer,1 günde bitirdim,yine çok eğlenceli bir kitap daha önericem kafası güzel filler ve acayip deneyler buda çok eğlenceli ve güzel,Çok şey öğrenebilir ve eğlenebilirsin bu kitaplardan.

• Çok sevinirim bekliyorum önerilerini. :)

Yükleniyor...