Bulutlar aglamasaydi yesillikler gulemezdi? Ne anliyorsunuz bu sozden?

Bulutlar aglamasaydi yesillikler gulemezdi?
Ne demek istemis Hz Mevlâna bu sözde?

Güncellemeler:
Hayir bunlari bn de anlafim ama bence bunun baska bir inlami var dogayi tarif edip insanoglunu kastetmek gibi ama cozemedim anlami

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• Yanii insan merhametli olmalidir. isin özü bu..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Yeşil saçlı genellikle ergen kızlarımız Bulut abilerimizi hüngür hüngür ağlarken görse yarılırdı sanırım. Geleceği görmüş :D

0|0
    1|0
  • Gözyaşları dökünce yeşerdiğini söylüyor yani insan içinde geçerli bir durum.
    Belki göz yaşı dökünce insan rahatlıyor ama daha çok göz yaşı dökeceksin ki olgunlaşacaksın diyor.
    Ben öyle algılıyorum.
    Olgunlaşacak, pişecek, meyve vereceksin diyerek olumlu bakıyor.
    Nasihat ediyor.
    Yol gösteriyor.

0|0
    0|0
  • ‘Nerede bir dert varsa deva oraya gider neresi alçaksa su oraya akar. Bulut ağlamadıkça yeşillik nasıl güler? Çocuk ağlamadıkça süt nasıl coşar? Gülmeler, ağlamalarda gizlidir. Ey sâf ve temiz kişi! Defineyi yıkık yerlerde ara! Git, kendine dert ara, dert bul; dertlerden bir dert seç kendine! Karanlıkta yıldızlar nasıl yol gösterirse, dostlara da elemler; sıkıntılar denizinde öyle yol gösterir. bence senınle dedigin gibi değil dert dermanla alakalı başka anlam içerdiğini düşünmüyorum...

0|0
    0|0
  • İnsanın hayatındaki güzelliklet sıkıntının sonunda gelir yani insanın sıkıntılara sabretmesi gerektiğini anlatıyor bu söz

0|0
    0|0
  • E tabikiki yağmur suyu topraga nufus etmese bitkiler yeşermezdi çiçekler açmazdı demek anlamına gelir ama fakat şu anlamıda vardır bence. Her şerde bir hayır vardır. Bişey için üzülürken dikkat et belki öylesi daha hayırlısına nasip olacaktır. Gibi

0|0
    0|0
  • ben ağlarken sen gül ? bumu anlamı

0|0
    0|0
  • Bazı insanlar çile cekmezse başka insanlar sefa süremez. Örnek veriyorum adam 30 yıl okul okuyor doktor oluyor ondan sonra uzmanlık okuyor adamın hayatı gidiyor. Ama bu adamın oğlu doğuştan sansli oluyor babası çile çekmiş o sefasini sürecek

0|0
    0|0
  • Bazı insanlar zamanında cefa çekmeseydi ardından gelenler srfa süremezdi demek istemiş bence. Tıpkı kurtuluş savaşında savaşıp ülkeyi kurtarıp bize bırakan kahramanlarımız gibi.

0|0
    0|0
  • Adam bilmece sormamış ki, zaten Türkçe yazmış, bunda anlayamayacak ne var onu anlamadım..

0|0
    0|0
  • Denge.. Her kötülük bir iyiliği her iyilik bir kötülüğü doğurur cinsinden bir söz :))

0|0
    0|0
  • benim anladığım zahmetsiz rahmet olmaz demek istemiş. ulaşmak istediğimiz herşeyin bir bedeli var demek istemiş. yan gelip yatmakla olmaz (:

0|0
    0|0
  • temel coğrafya

0|0
    0|0
  • national geoghraphic izle anlarsın, ay balam.

0|0
    0|0
  • Yalaka gözyaşı dökmezzsen nah para sana

0|0
    0|0
  • 'Mum etrafını aydınlatmak için kendini yakar' tarzı bir söz işte.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Yagmur yagmasaydi bitkiler sulanamazdi... Neden sonuc iliskisi.

0|0
    0|0
  • birilerini canını feda etmeseydi birileri şu anda yaşayamazdı diye çevirmiştik biz okulda :) tabi ders tarihti :)

0|0
    0|0
  • yağmur yağmasaydı yeşillikler büyüyemezdi çiçek açamazdıııı

0|0
    0|0
    • ne kadar zekisin yaaa :D

• tamam uzatma :D

• Uyarilanlarin yagmuru dil?

• Başkasının acıları başkları için bir ümit mi yani?

0|0
    0|0
  • Yağmur yağmasa otlar kururdu evet aynştaynım biliyorum :d

0|0
    0|0
  • Hayatın hep iki taraflı birbirini tamamladığına işaret bu söz. Hem doğa hem insanlık adına.
    Ağlamak olmasa gülüşün kıymeti bilinmezdi, bir bütünün nasıl oluştuğuna istinaden bir söz.

0|0
    0|0
  • Doğa döngüsünü anlatıyor işte düz mantık :D

0|0
    0|0
  • Yazan doğayı çok seviyor :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...