Zorunlu askerlik için ne diyoruz?

zorunlu askerlik kaldırılsın mı sizce? görüşleriniz nelerdir=

0|0
7|18

En İyi Kız Görüşü

• Asker ocağı Peygamber ocagıdır mehmetçik denilmesinin nedeni de peygamber ocağının nobetcilerı anlamındandir . Erkek adam sağlık sorunu olmadıktan sonra askere gitmeli . Bedelli şartlarına uyanlarda bedelli yapmalı ama zorunlu askerlik kaldırılmamalı . Askerlik yapmaktan korkan erkeklerde travesti olsun .

2|2
    1|2

Kızlar Ne Diyor 6

• kaldırılmamalı. ama süresi kısaltılabilir. işi asker olanlara avantajlar sağlanabilir.

0|0
    0|0
  • Tabikide kaldirilsin. Kaldirilmali !

1|1
    0|0
  • kalkmalı. insanların ömründen çalıyorlar.

0|1
    0|0
  • Kaldırılmamalı.

0|1
    0|0
  • iyi olurr blkide..

0|0
    0|1
  • kaldırılmalı.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 18

• ona birsey diyememde isini gücünü birakip gidiyorsa biri mecburiyetten askere is akdine son verilmesini önlemeli devlet.. ev kirasi ödüyorsa gelene kadar karsilamali.. ve askere maas baglanmali.. valla zorunlu askerlik yerine hastanelerde filan görev yapabiliyordun onu bile kaldirdilar ama türkiyenin durumu terör laneti yüzünden farkli hesaplar farkli yapilmali...

0|0
    0|0
  • 4 bir yanımız düşman dolu..bu sistem devam edecek

komşu dediklerimiz!

0|0
    0|0
  • Profesyonel ordu lazım. Zorunlu askerlik falan hoş şey değil bunlar.

2|0
    1|1
    • Askerlik hoşluk olsun diye yapılan bir görev değil vatani bir görevdir ama erkeklik ister .

• Üzgünüm, hiçbir memleketi hayatımı riske edecek kadar sevemem. Bu vatan bana neredeyse -olumlu yönden- hiçbir şey katmadı, neden uğruna ölmek isteyeyim? Ben o kadar "erkek" değilim, bu benim görevim değil.

• Askerliğin kaldırılmasın ama bu kadar uzun da olmasın. 3 aylık temel eğitim verilmesi yeterli bence. Yani acemeliği biten terhis olsun. Usta askerliğe gerek yok, çünkü savaşlarda artık teknolojiler ön planda ve bu teknolojiler de sürekli değişim ve gelişim içinde. Onun için orduyu profesyonelleştirip, harp teknolojilerine yatırım yapmalıyız.

0|0
    0|0
  • Hiç öyle şey olur mu yav ! Bu laflar sadece hain laflarıdır. Kaldırılırsa kim o zaman Doğu ve Güneydoğu'da görev yapacak ? Bakıyorum tartışma programlarında bile kimi profesörler bile bunu savunuyorlar. Arkadaşlar bunlar Siyonist oyunları. Zorunlu askerlik kaldırılınca sen rahat rahat burada internette takılıp soru sorabileceğini mi sanıyorsun ? Nasıl olur da bu kafirlerin merhametine güvenebilir ki ! Demeyin öyle laflar. Bu kadar şehidimiz enayi miydi tövbe tövbe ! . .

0|0
    0|0
  • valla gitmek istemeyen benim gibi yapsın, bulsun bi iş yurtdışında, KKTC'de de olabilir, 1095 gün çalışsın sigortalı ve yasal olarak, sonra bassın parayı dövizli askerlik yapsın

0|0
    0|0
  • hayır kaldırılmamalı.

0|0
    0|0
  • niye kaldırılsın birader zamanı geldımı herkes gidip paşa paşa vatan borcunu ödücek şimdiye kadar öyle oldu öylede olmalı bundan sonra

1|1
    0|0
  • kalkmalı..

0|0
    0|0
  • Sizler için ordan yorum yapmak kolay kaldırılsın kaldırılmasın diye ama ben biran önce bitirip ailemin yanına sıcak evime güzel ev yemeklerine kavuşmak istiyorum ... $164

0|0
    0|0
  • kaldırılsın

0|0
    0|0
  • Kaldırılması imkansız birşeyden bahsediyoruz.

0|0
    0|0
  • devam etsın ama en fazla 12 ay olsun.

0|0
    0|0
  • Kaldırlmalı

0|0
    0|0
  • paralı asker satar ülkeyi olmaz baş edilmez.bu sistem kalkmaz

0|0
    0|0
  • kırmızı alrm :)

0|0
    0|0
  • kaldırılmalı bence

0|0
    0|0
  • Kaldırılsın. Milletin hayatından 15 ay çalıyorlar, askeriye de üstlerine hizmet etsin diye. Doğuda vurulanlarda 3-5 yöneticinin keyfine ölüyor. Adamların gözünde değeri bile yok. Sonra ölünce vatan sağolsun. Adam öldükten sonra vatan sağ olsa ne olur olmasa ne olur? Ailesi o yaşa kadar gidip başkasının keyfine vurulup ölsün diye getirmiyor o çocukları.

0|0
    0|0
    • Dediklerin doğru ama zorunlu askerliği tamamen kaldıralım demek; ehliyetsiz sürücüler, aşırı hız yapanlar, alkollü araç kullananlar vs. yüzünden trafik kazalarında bir dünya insan ölüyor diye araçlar kaldıralım demeye benzer. Oysa trafikte adam gibi bir düzenlemeye de pekala gidilebilir.

• Düzenin gerçekten değişeceğine inansam, kaldırılmasın derdim ama inancım pek yok o konuda. Oraya yeni giden erlere üstleri köpek muamelesi yapmayı, kendi işlerini yaptırtmayı bıraksa keşke. Asker sayısı azaltılıp profesyonel orduya geçilmesi daha mantıklı olur. Daha önce hiç eğitim almamış erler yerine daha az sayıda kaliteli bir eğitim almış askerler daha etkili olur gibime geliyor böyle konularda.

Yükleniyor...