Bu cümle ne anlama geliyor?

"Olmamanın çığlığı, yüreğin içinde duyulan eksiklik." Bir kitapta gördümde ne anlatmak istiyor bu cümle, anlıyan varsa bir anlatabilir mi?

0|0
4|10

En İyi Erkek Görüşü

• Stephan King mi okuyorsun yoksa?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• yüreğinin içinde, olmamanın çığlığı eksikmiş. yüreğinin içinde 'olmamanın çığlığı' olması gerekiyormuş ama bu yokmuş, bunun eksikliğine dem vuruyor sanırım

0|0
    0|0
  • bu ne ya lise edebiyat sınavında gibi hissettim '' evet çocuklar yazar burada ne demek istemiş? ''

0|0
    0|0
  • yüreğinde hasretin çığlıklarını haykırıyor...

1|0
    0|0
  • onsuz bir hayatı kabullenemeyeceğini bu yüzden bir eksiklik hissettiğini anlatmak istemiş bence

0|0
    0|0
  • Sessiz çığlık

0|0
    0|0
  • Istediğin şeyin olmaması işte.

0|0
    0|0
  • acı çekiyor

0|0
    0|0
  • Sevdiği kişinin yüreğine girememekten acı çektiğini söylüyor.

0|0
    0|0
  • Birine buyuk bir ozlem var bana gore

0|0
    0|0
    • Özlemi anladıkta bana sanki cümle böyle daha büyük bir şeyi anlatmak istiyorda ben anlamıyormuşum gibi geliyor

• Cumleyi tam okursak anlardik ama burada sadece yurekten gelen bir onsuzluk cigligi var Sessiz bir ciglik

Kızlar Ne Diyor 4

• Cümlenin önünü ve arkasını da yazsaydın keşke, bütünü anlamadan yorumlamak zor bana kalırsa. Ama en azından şu hali ile tek kelimeyle '' boşluk '' hissini anlatıyor. Birde bu cümle aklıma orada burada sürekli gördüğüm bir cümleyi getirdi '' Sessizliğim bir çığlıktı, hepiniz mi sağırdınız. '' Derinliği olan satırları bir kaç kere okuyup iyice anlamadan geçme.

0|0
    0|0
    • Kitapta başka bir kitaptan alıntı yapılmış ama o anki olayla alakası yok sadece kitaptaki karakterin o an düşündüğü bir kitaptan bir cümle yani merak ettim kitaptaki karakterin aklına gelmiş niye gelmiş ne anlamda gelmiş

• O zaman boşluk, özlem, arayış, mutsuzluk gibi zincirleme duyguların karmaşası içinde olmalı.

• imkansızlıklardan bahsetmiş... kalbinde taşıması gerektiği adamın eksikliği ve bu eksikliğin ruhuna çektirdiği azaptan bahsediyor bence..

0|0
    0|0
  • Aşktan bahsediyor :D Aşk yokmuş yani içinde falan :D Ya da ben her şeyi aşka yoruyorum :/

0|0
    0|0
  • derdden bahs ediyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...