Eğitim sistemimizin bir güzelliğini daha keşfettim. Mutluyum :P

Az önce tezimle ilgili araştırma yaparken gözüme çarptı. Polis akademisine yüksek öğrenim için başvururken T.C. uyruklulardan 75 tl, yabancı uyruklulardan 30 tl ücret talep ediliyormuş :) diğer üniversiteler nasıl bilmiyorum, daha önce hiç gözüme çarpmamıştı :) bu kötü birşey diye buraya yazmadım şaşırdım sadece... yaklaşık 3 senedir yurtdışında eğitim alıyorum, ve çeşitli ülkelere başvurdum, oralarda ise hem başvuru ücretlerini hem de okul ücretlerini yabancı uyruklulardan fazla talep ediyorlar. Biz mi çok iyi niyetli bir ülkeyiz? :) diğer ülkeler mi çok akıllı :) ya da ben ders çalışmaktan kafayı yedim :) buyrun söz sizde...

Güncellemeler:
yuksek lisans basvurusu icin yazdim bunu. link veremiyorum ama polis akademisi guvenlik bilimleri enstitusu basvuru kosullari ucret kismindan ulasilabilir :)
polis akademisine basvuru yapma gibi bir niyetim yok evet o yuzden cok ayrintili bilmiyorum ama bu konuda israrli yorum yapan arkadaslar azcik arastirirlarsa soyledigim seye ulasmak cok kolay. ben sadece gozume carpan birseyi yazdim buraya, amacim elestirmek, kinamak, yerden yere vurmak, tartisma acmak vs vs degil. sadece ilginc geldigini belirttim.
xper im yetmiyormus link veremiyorum. lutfen adminlerden ricam su umay16 nin laflarina karsilik benim yerime onlar link versin bari. adam resmen olmadik yere yalanci yerine koyuyor.

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• ayrıca sizlere şunuda belirtmek isterimki;

ben şahsen Türkiye Cumhuritei vatandaşı olarak ülkemle gurur duyuyorum...kim ne derse desin ülkemiz bir çok ülkeden çok daha ileride ve modern bir ülke...kimse bizi bulgaristan romanya,danimarka,belçika, hollanda,isviçre ve hatta fransa gibi iki yüzlü ülkelerle kıyaslamasın...bakın oralarda '''ermeni soykırımı olmadı''' demek bile suç...oysaki bizim ülkemizde herşeyi söyleyebiliyoruz...

unutmayın ki burası atatürkün ülkesi ve burada Türkler kendini Türk gibi hissedenler yaşıyor...saygılarımla...

0|0
    0|0
    • bu yorumunun konumuzla ilgili olmadigini da ben belirtmek isterim... saygilarimla

• uyduruk site? polis akademisinin kendi sitesi mi? sicaklar fena carpmis seni

• okuma özürlüsün galiba aşağıda linkini verdiğim sitenin adresi polis akademisi...sen nereden öğrendin bilemem...tekrar vereyimde gör...tabiii görmek istersen tabiii...

polis akademisinin site adresi... link

giriş şartlarının adresi... link

Erkekler Ne Diyor 6

• birde bana körmüsün diye hakaret de edebiliyorsun...bravo sana...

sen körsün...göremiyorsun...bak güvenlik bilimleri fakültesinden bahsediyorum...al okuda kültürün artsın...

mail adresi...ozlukburo@egm.gov.tr

veb adresi ... link

yer-konum adresi...Polis Akademisi Başkanlığı (Gölbaşı)

Gölbaşı / ANKARA

Tel: 0312 499 70 02

Tel2: 0312 412 53 89-94-96-98

iletişim adresi...Polis Akademisi Başkanlığı (Anıttepe)

Gençlik Caddesi No:108 06580

Anıttepe / ANKARA

Tel: 0312 412 12 57-60

0|0
    0|0
    • okuma ozurlu diyen sensin! ve ben bunun icin seni uyardim, o sozude baskasi kullaninca hosuna gidiyormu acaba diye yazmistim. demek ki gitmiyormus. o zaman dikkat edersin sende! bundan sonra! artik linkide verdigime gore seninle tartisicak birseyim kalmadi hersey ortaada

• duzgun konus!

• senin kadar düşmedim ve ağzımıda bozmadım...

• sevgili arkadaşım bak ben sana link vereyimde gör...

ilk şart ''''türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak''''

bundan başkada 14 tane daha taşınması gereken şartlar mevcut...evli veya boşanmış veya nikahsız yaşamamak...genel lise veya dengi okul mezunu olmak gibi...sıralanıyor ...bunun dışındada müracat için 8 maddeyi yerine getirmek gerekiyor...bunlarda dilekçe,vesikalık resim ve ikametgah ilmuhaberi ve nüfus cüzdanı fotokopisi gibi

gerekli sınavlarıda geçersen ihtiyaç duyulan 10 bayan ve 190 erkek toplamda 200 adayın arasına girmeye hak kazanıyorsun...

aşağıdada vereceğim link polis akademisinin kendi sitesi... genel ve kurumlar hakkında konuşurken daha dikkatli olmanı rica ediyorum...oralarda binlerce insan çalışıyor ve kaldırıp çöpe atılacak yerler değil...

link

0|0
    0|0
    • 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılında Fakülteye başvuru yapan öğrencilerden alınacak sınav ücreti (50 TL) (Elli Türk Lirası) olarak belirlenmiştir. (((kopyala-yapıştır yaptım))))

• ne yüksek lisansı ya öyle birşey mi var...meslek içi eğitim ve yabancı ülkelerde tamamalama kursları ile o dediğin eğitim yapılıyor...bir yerlerden birşey görmüşsün doğru gibi sallamışsın buraya...seni okuyanlarda yazmışlar yok burası bilmem nere diye...sen bilmiyorsun ama ben çok iyi biliyorum.senin gibide atmıyorum...

• yukarda yazdim nerden bulabileceginiiz, girin polis akademisi nin internet sitesinne guvenlik bilimleri enstitusune. ne kadar iyi bildiginiz ortada.

• güncelleme için;

sen zaten yalancısın...bilmediğin hakkında konuşma bir daha...boşuna dememişler söz gümüşse,sükut altındır diye...ayrıca sen kendine özeleştri yap...acaba iyi bir vatandaşmıyım diye...o örnek aldığın avrupa devleti veya hangi devletse bir düşün bakalım...sen acaba orada yaşayan vatandaşın sorumluluğunu taşıyabiliyormusun?

atmak ve tutmak hem ucuz,hemde kolay...ikide şıracı bozacı ayarladınmı popiler bile olabilirsin...geç bunları...

0|0
    0|0
    • ya sitede yaziyor! hemde o senin soyledigin polisakademisinin sitesinde! hala bilmedigin diyorsun!

bir insanin gerceklere bu kadar gozunu kapamasini anlayamadim ilginc!

• öellikle buraya yazma sebebim sayfada olsunda herkes okusun...yorumları sakla kısmında kalmasın...

okuma özürlüsün galiba aşağıda linkini verdiğim sitenin adresi polis akademisi...sen nereden öğrendin bilemem...tekrar vereyimde gör... görmek istersen tabiii...

0|0
    0|0
    • ya o kadar cok biliyosun soyledigim yere girsene. birde benim icin linkini ver. benim xperim yetmiyormus. ama acik acik yazdim. madem cok bilgili arastirmaci birisin. gir gor oraya. baska baska yerlere bakip gelip link veriyorsun. ben nerden bulabilecegini ayzmisim. ayrica uslubuna dikkat et. gorme ozurlu, atiyorsun! uyariyorum seni!

• yok canım bir yanlışlık olmalı...polis okulu ve akademisine giriş şartlarından birisi TC vatandaşı olmaktır...sizin yanıldığınızı sanıyorum...(hiç siz nijeryalı zenci polis amiri gördünüz mü?)

0|0
    0|0
    • :) bence guzel olabilrdi, dusunulmesi gereken birsey :) polis akdemisine sivil ogrencide aliniyor yuksek ogrenim duzeyinde. o yuzden yabanci uyrukluda aliyorlardir.

• ayrintilarini bilmiyorum, hic basvurmayi dusunmedim. sadece orada okuyan bir arkadasim vardi, kendini sivil ogrenci diye tanitiyordu :) ki ole zaten ocesinde bir bagi yok. sonarsinda da bir bagi olmicakti, gazide arastirma gorevlisiydi. ama dedigim gibi bilmiyorum. yani plisakademisinin sayfasinda yaziyor. yayinlarina bakiyordum, karistirirken sayfayi denk geldim. ben onlarin yalancisiyim.

• hmm link veremiyormusum xper yetmiyor :) ama polis akademisi guvenlik bilimleri enstitusu basvuru kosullari ucret kismindan ulasilabilir :)

• Burası TÜRKİYE :)))

Herşey normaldir..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• link

isteğin üzerine link koydum evet ücretlet tc vatandaşı ve yabancı uyruklu diye değişiyor

0|0
    0|0
  • hmm ben de bizim egitim sistemimizden uzaklarda kalmisim heralde, cünkü normalde zaten burda yabanci uyruklu birisi polis olamaz bu ülkenin vatandasligina gecmesi lazim dolayisiyla o ülkenin vatandasligiyla basvurusunu yapar, yani yabanci uyruklu diye ekstra fazla ücret alinmamis olur böylece. ama disardan okumak icin gelenleri bilmem.

0|0
    0|0
    • canim bu sadece yuksek ogrenim, yani polislerin disinda da polis akademisine ogrenci aliyorlar. yani sivil ogrenci kabulu yapiyor.

• saolun bencanandim isimli uye benim yerime link verdi. ordan bak! ayrica son bir sey tekrar soyluyorum yazarken uslubuna dikkat et ben senin arkadasin degilim bu sekilde sozler kulalnamazsin benle yazisirken!

• ne dememi isterdin...acaba ben sana öyle hitap etsem yüzün kızarmazmıydı...sen gene arkadaşım dediğim için sevin...beterin beteri var...insanın yüz karasısın sen...bir camiayı karalamak adına bak daha ne çirkinlik yapacaksın...oysaki o camia bırak yabancıyı yabancı bayanla evli olanı bile kabul etmiyor...yazık sana...

• lys açıklanmasına bigün kala yol yakınken okumaktan vaz mı geçsem diyorum:):)diğer ülkeler ne akıllı ne geri sadece eşitlikçi

0|0
    0|0
  • Aman Tanrım burası cennet değilse nedir?

0|0
    0|0
Yükleniyor...