Tanrı/Allah kötü şeylerin olmasını neden engelleyemiyor?

Tanrı/Allah kötü şeylerin olmasını engellemiyor çünkü :

• Engelleyemiyor
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Engellemek istemiyor
    75% (9)44% (8)57% (17)Oy Ver
  • Bunlara o sebep oluyor
    8% (1)22% (4)17% (5)Oy Ver
  • Tanrı yok
    17% (2)34% (6)26% (8)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
11|33

En İyi Erkek Görüşü

• Dunyada çünkü sadece iyi şeyler yok kötü seyler de var. Ve yurumesi gereken bir duzen var Aslinda Allah kotu seyleri hep engelliyor ama bizfarkinda degiliz. Farkinda olmamiz icin bazen bir musubet yoluyor bize kafamiz dank eder mi diye ama biz yine bildigimizi yapiyoruz.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

• Adamin biri her zaman yaptigi gibi saç ve sakal trasi için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbet basladilar.
    Degisik konular üzerinde konustular. Birden Allah'la ilgili konu açildi...

Berber: " Bak adamim, ben senin söyledigin gibi Allah'in varligina inanmiyorum."

-Adam: " Peki neden böyle düsünüyorsun?"

-Berber: " Bunu açiklamak çok kolay. Bunu görmek için disariya çikmalisin. Lütfen bana söylermisin, eger Allah olsaydi, bu kadar çok hasta insan olurmuydu, terkedilmis çocuklar olurmuydu? Allah olsaydi, kimse aci çekmezdi. Allah olsaydi, bunlarin olmasina izin verecegini sanmiyorum..."

-Adam bir an durdu ve düsündü, ama gereksiz bir konuya girmek
    istemedigi için cevap vermedi. Beraber isini bitirdikten sonra disari çikti. Tam o anda caddede uzun saçli bir adam gördü. Adam bu kadar daginik göründügüne göre tras olmayali uzun süre geçmisti. Adam berber dükkanina geri geldi.
    - Adam: " Biliyor musun ne var, bance berber diye bir sey yok.

-Berber: " Bu nasil olabilir ki? Ben buradayim, berberim."

-Adam: " Hayir, yok. Çünkü olsaydi, caddede yürüyen saçli ve sakalli adamlar olmazdi."

- Berber: "Himmm... Berber diye birsey var ama; onlar bana gelmiyorlarsa, ben ne yapabilirim ki?"

-Adam:"Kesinlikle dogru! Püf noktasi bu! Allah insanlar ona gitmiyorsa, o ne yapabilir ki? Iste dünyada bu aci ve keder olmasinin nedeni!"

Yaramazlık yapan ya da ateşe doğru koşan bir çocuğun ağzına annesi biber sürse ya da onu dövse bu merhametindendir.

bu musibet netice itibariyle o insan hakkında rahmet olacaktır. Eğer günahları varsa onlara keffaret olacaktır. Günahı yoksa gelecekte işleyeceği günahlara keffaret olacaktır. Ayrıca başına gelen bu musibetler belkide onun Cennete gitmesine vesile olacaktır. Yani Allah o musibetzede kuluna rahmetiyle muamele edecek, vereceği mükafatlar o musibeti hiçe indirecektir.

0|0
    0|0
  • Yaşadığın dünya gerçek değil. Gerçek olmayan bir şeyi engellemesine gerek yok. Doğrunun, iyiliğin kıymetini bilmeden cenneti hakedemezsin.

0|0
    0|0
  • dünyada kötü şeyler oluyor çünkü sorumlusu insanlar o kuralları koyuyor kötü şeyler yaparsanız dünyada kaos olur diyor, bizse uymayıp kuralları bozuyoruz bu

0|0
    0|0
  • engellemiyor ya bu bir sınav ve sınavda başında kimse yok. istersen git yandan kopya çek ya da zorla birinden soruların cevaplarını al. sonuçta sınavı geçip geçmeyeceğin sadece cevaplarınla değil o cevapları nasıl aldığınla da ilgili

0|0
    0|0
  • insanlarda akıl var insanlara bırakıyor

0|0
    0|0
  • Çünkü denge bozulmamak zorunda iyilik ve kötülük bir denge de durmak zorunda... Şeytan bu yüzden yaratılmadı mı zaten...

0|0
    0|0
  • engelleyemiyor çok saçma bir kere koskoca evreni yaratcak dünyadaki olaylarımı engelleyemiyecek dünyanın bir dengesi vardır bu dengeyi sağlamak için iyi ve kötü olaylar olur yoksa sadece iyi olaylar olsa insanlar için bu dünya nasıl bir sınav olurki?

0|0
    0|0
  • Gece olmazsa gunduzun, karanlık olmazsa ışınğın, kötü olmazsa iyinin degeri bilinmezdi. Ölüm olmasa yaşam, Allah olmasa ölüm kiymetli olmazdi...

0|0
    0|0
  • Ateist olduğun için sadece ateist seçenekleri koymuşsun soru ateistler sizce hangisi olsa daha iyidi.

1|0
    0|0
  • dünya sınav dünyası burada yaptıklarının öbür tarafta hesabını vereceksin kendi nefsine sahip çıkacaksın kötü şeylerin yaşanmasını sen önleyebilirsin

0|0
    0|0
  • Kötü şeylerin olmasını engellese ilk başta seni yaratmazdı:D

0|0
    0|0
  • insanlara dünya hayatı boyunca karısılmıycak elçiler göndirilerek dogru yol tavsiye edilecek kıyametten sonrada herkes kendi yaptıgı amelden sorguya cekılecek

0|0
    0|0
  • Atayızlarsoruyor. kom

0|1
    0|0
  • Sanane.

0|0
    0|0
  • Bak demek insanlar sorgulayabilir. İyi ve kötü ayırt edilir. Soru insan niye kötülük yapar? olmalı.

0|0
    0|0
  • Bu ne sacma bir soru böyle

0|0
    1|0
  • ALLAH beyin veriyor. Ve biz ona rağmen bilerek, isteyerek kendimiz hatalı tercihler yapıyoruz. Kişisel suçların hepsi insan beyninin yanlış kararlarının sonucu.

0|0
    0|0
  • insan insan olmadıktan sonra Allah ne yapsın Allah herkse akıl vermiş fikir vermiş

0|1
    0|0
  • Kötüü şeyler olsaydı neyle sınanacaktık salk :D annlamı kalmazdı yaşamanın bu dünyada olmanın :))

0|0
    1|0
  • kaza ve kadere inanmak

0|0
    0|0
  • sen sorasın diye.

0|0
    0|0
  • Allah tanrının belasını versin NFK.

1|0
    0|1
  • kader var herkesin onu yaşasın bırak ya

0|0
    0|0
  • Dunya ALLAHIN taninda tirnak ucu kadar degeri olsa kafirler bir bardak su içemezdi.

0|0
    0|0
  • tanrı yok allah var allah insanlara akıl vermiş iyi kötüyü ayır edebilirler isteseler kötü şey olmaz

0|0
    0|0
  • Tanrı yok yaşasın FSM

0|0
    0|0
  • Çünkü özgürsün.

0|0
    0|0
  • Acıyı tatmadan hakikata varamazsın.

0|0
    0|0
  • psikolojik sorunları varmış ^^

0|0
    0|0
  • Engelleseydi sen olmazdın şükret taanrıya

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 11

• "Ben gizli bir hazine idim, bilinmek istedim (bilinmeye muhabbet ettim) ve kâinatı yarattım."Kudsi hadis.
    Bu dünyada yaşanan kötülükler insanın sınanmaları için vesiledir. Eğer insanlar sınavlarında başarılı olur, nefslerindeki kötülüğe üstün gelir yani hakikatlerini bilirlerse Allah'ı bilmiş olurlar."Nefsini bilen Rabbini bilir."Unutmayınız ki bizim kötülük dediğimiz olayların içinde mutlaka bir hayır bulunur, ancak insanlar bunu algılayamaz. Cüzi irade Külli İrade'ye tevekkül etmedikçe bu sistem içerisinde kaybolup gider. Kaderini bir ölçüde çizme kabiliyeti olan insan isyana sürüklenirse Rabbinden perdelenir, kalbi mühürlenir, nefsine zulmetmiş olur.

1|0
    0|0
  • İlk olarak Tanrı değil Allah. Ve bütün şıklar yanlış. Allah'ın bize uyguladığı imhitanda zorluklar da olmalı. Bize de sabretmek düşer.

1|1
    0|0
  • Bu kotu seyleride yapan insanlar. Insanlarin kendi secimlerine engel olursa insanin kendi iradesi diye bisey kalmaz. Yonetiliyor oluruz

0|0
    0|0
  • Sınanmak deniyor ona.

0|0
    1|0
  • Engellemek istemiyor

0|0
    0|0
  • Sınavdayız

0|0
    0|0
  • O kotu sey belkı bızım ıcın en ıyısıdır bunu bılemeyız.
    Hem iyi birşey olunca Allahım sukurler olsun demeyı bılmıyorum kotu bırsey oldugunda onu hattırlıyoruz ondan olabılır mı? bence oylede.

0|0
    0|0
  • Yarattığı şeylere müdehale edecek olsaydı yaratmasının bir anlamı kalmazdı.

0|0
    0|0
  • İmtihan?
    Cehennem boşuna yaratılmadı ya.

0|0
    1|0
  • Kötü sey olmasaydi burasi dünya degil cennet olurdu.

0|0
    1|0
  • Engellemek istemiyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...