Eğitim sistemimiz hakkındaki düşünceleriniz neler?

eğitim sistemimiz hakkındaki düşünceleriniz ve çözüm önerilerniz nelerdir?

Güncellemeler:
ör;Avrupa'da belki mat. daha yavaş öğretiliyor ama bizdeki daha hazırcı; hemen anında formülleri öğrenip uygulamaya geçerek oluyor. böyle olunca biz düşünmekten o formüllerin nasıl oluştuğunu anlayamadan devam ederken bir yerde tıkanıyoruz çünkü çözüm üretmeyi öğrenemiyoruz. hal böyle olunca belki biz 1-0 önde başladığımız matematikle 5-1 geride kalıyoruz.
acelemiz ne? ELEMELER! nedendir yani? herkes ileri matematik mi bilmek zorunda? avrupada böyle değil... kimse istediğine yoğunlaşamıyor
pardon yani türkiyede öğrenciler istedikleri alanda derinleşemiyorlar. yer kalmadığı için yazamadım... neyse yani durum bu sürekli herkes bir yarış içinde. yarış olduğu için her şeyi öğrenmek zorunda. iyi de biz aslında hiç bir şey öğrenmiyoruz ki!!! üniversitelerin sayıları arttı güya ama değişen gene bir şey yok... hala herkes yarış içinde... neden yani iş sahası az da devlet karşılamak istemiyor da ondan mı yapıyor sistemi böyle?

0|0
4|18

En İyi Erkek Görüşü

• Eğitim sisteminin ilacı şudur. Bütün düz ve Anadolu liseleri kaldırılmalı. Hepsi meslek liselerine dönüşmeli. Ve genel kültür dersleri ile çocuk yaşta insanlar sınanacağına benim görüşüme göre kişilik ve performans testi ile çocukların gelecekte hangi meslek grubuna daha yatkın olabileceğini ölçen bir test uygulanmalı Ve çocuğun adapte olamaması durumunda 3 defa değiştirme hakkı olmalı. Neden diye sorulacak olursa bence sebepleri:
    1. Böylelikle çocukların gelecekte ne yapacam ne olacam hangi mesleği seçicem sorunları kalkmış olur
    2. Daha etkin ve verimli bir eğitim gerçekleştirilmiş olur
    3. Çocukların seçtikleri alanda gelişim süreci sağlamaları daha erken olup, daha uzun bir döneme yayılır.
    4. Bir nevi o alanda uzman olan kişiler yetiştirip topluma daha faydalı olmaları sağlanır.
    5. Bu şekilde toplumda ihtiyaç olunan meslekler için kalifiye eleman yetiştirilebilir.
    6. İş istihdamı daha da artar.

0|0
    0|1
    • Bütün Okullari Meslek Lisesi yapmak sacmaliktir. Meslek liseleri , normal Liselerin verdigi Tarih gibi dersleri bu seviyede tasiyamaz.

Genel bilgisi zayif cahil insanlar cikar ortaya.

• Genel kültür bilgileri sadece ilköğretimde verilmeli.

Erkekler Ne Diyor 17

• Berbat ötesi bir sisteme sahibiz maalesef :(

Çok özendikleri batının sadece eğitim sistemini alsak o bile şu güzelim ülkeyi nerelere getirir akıl almaz...

0|1
    0|0
  • Hiç iyi şeyler düşünmüyorum.. Ahlak dersi okullarda en önemli ders olmalı.. heleki bir sürü gereksiz ders varken.

0|0
    0|0
  • Okumuş gözüken ama bilgisiz cahil bireyler yetişiyor insanlar okumuş olmak için okuyor kendini geliştirmek için degil ve is tecrübesiz oluyorlar lise ve üniversitede stajlar çok verimsiz ve genelde naylon yapiliyor bence her lise ve üniversite misal veriyorum meslek lisesiyle bir fabrikaya bagli olup öğrencilerine teorik bilgiden çok pratik bilgi vermeli okul fabrikalar atölyeler olmaliki bireyler Altin bileziğini en sıkı bicimde takabilsin

0|0
    0|0
  • fck to system

0|1
    0|0
  • Tek kelimeyle berbat avrupada her şey mantığa dayalı olarak öğretiliyor Türkiye'de tam tersi öğrenciyi direkt olarak soruya yönlendiriyor cevabını istiyor avrupada formüller bile öğrencinin karşısında duruyor ona göre soruyu çözüyor

0|0
    0|0
  • Hangi sistem? Olmayan sistem mi?

0|1
    0|0
  • ögretmn olcm insallah cok ii cocuklar ytişrdm söz

0|1
    0|0
  • İnsanlar okuyor ediyor biryerlere geliyorlar. Ama iş yok işsizlik çok. Buna çare bulunmalı ilk baş.

0|0
    0|0
  • Eğitim sistemi cok kötü beyninde ne kadar yer etmis onun testi gibi bisey kisinin hayal gücünü kısitliyor sistemin baştan sona değişmesi lazim zeki insarlar ailesi yüzünden hic bisey olamiyor baştan sona sıkıntı ):

0|0
    0|0
  • sıçık durumda herşey gibi.12 yıl l*n ohoooo."onu da yapacaklar daha dur düzelir.."hahaahaha 12 yılda yapamadılarsa bundan sonra hayal. şakşakşakşak!!!:D. Avni Akyol dönemini araştırsınlar çok iyiydi.

0|0
    0|0
    • en çok da bunlar yaptılar içine sanki :/

• şu sıra çok karşılaştım öyle tepkilerle başörtülü olduğum için refleks gibi oldu sanırım:)) neyse.. o dönemi bilmiyorum (bakarım) ama bir şekilciliktir gidiyoruz...:/ Allah sonumuzu iyi etsin... şimdiki öğrencilere de yar ve yardımcı olsun... ben lise sınavlarına girdikten beri sistem kaç kere değişti sayamadım... kendi çocukları istedikleri yerde istedikleri eğitimi alıyorlar nasılsa...

• hüehehüe, özel yetkili mahkemeler Bial yargılanmasın diye kaldırıldı 1 günde zaten. pkklılar da affedildi:S. Yahu şu başörtüsüne niye takarlar bu kadar herkes istediği gibi gidebilsin üniye. Tabii abartmadan ne bileyim karaçarşaf abartı olur bana kalırsa ama neyse. Çok değişmiştir bence boşver sayma:) ninelerimiz de başörtülüydü neyi tartışırlar politik malzeme oldu te Allah'ım yaa yazık be vicdan da kalmadı ki insanlarda. Bir rahat edemedik:S. Ben parti tutmuyorum tarafsız ve objektif baktığım halde hala niye hain olarak görür çoğu anlamıyorum. savaşta ilk ben giderim hem de don külot:) O kişi için kendimi feda ederim benim ülkem benim vatandaşım. Neyse diyeceğim şu politik açıdan hangi tarafı desteklersen destekle, partici olma, kimse ama. O yanlış. Destekle ama herşeyi de değil:) yanlışa yanlış... eveeeeet siyasete başladık hayrola:D

• Teog saçma bir sistem olmuş sbs daha iyiydi teog kaldırılırsa sorun kalmaz

0|0
    0|0
    • aynen o nedir yaaa? küçücük çocukların üstlerindeki o baskıyı düşenemiyorum!!1 benim kardeşim de girdi. saçmalığın daniskası

• Böyle saçmalık olamaz çocuklar nerdeyse başka şehirlerde okucaklar

• Çözümü bilmemde bastan asabi sacmalik

0|0
    0|0
  • Türkiye'den bir cacık olmaz

0|0
    0|0
  • kötü matematik bilmeyenin salak olduğu bir eğitim mesela

0|0
    0|0
  • egitim vermeyi bilen ögretmen sayısı cok az

0|0
    0|0
  • Afedersin ama benim düşüncem bizim eğitim sistemimiz Kocaman bir ' BOK '

0|0
    0|0
  • Lise sonuncu sınıfa ek ders koyan sistemden ne beklersin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Yetiştiği adamlara bakiyorum tuuuu Allah belanizi versin diyoeum

0|0
    0|0
  • ben sisteme karşı değilim şahsen..

0|0
    0|0
  • Bu sistem yüzünden binlece insan hayallerinden vazgeçmek zorunda kalıyo daha ne olsun..

0|0
    0|0
  • daha bktan bir sistem olamazdı...

0|1
    0|0
Yükleniyor...