Aranizda göçmen olan var mı?

Aranizda benim gibi gocmen olan varmi? Mesela benim ailem makedonya gocmeni :) diger gocmenleride cok severim. Siz nerden göçmüşsünüz? Göçmenleri severmisiniz?

0|0
11|15

En İyi Kız Görüşü

• Baba tatafı bulgaristan ruscuk anne taraf ı yunanistan selanik. Atatürkün bir sözü var: Muhacir denilen insanlar kaybedilen vatan topraklarını son anakadar savunan insanlardır

0|0
    0|0
    • Muhacirlik - göcmenlik utanilacak birşey değildir. Yabancı ülkenin yöneticleri bizleri kendiletine bnzetip yok etmek için ellerinden geleni yaptılar ama biz türküz kanımızda var boyun eğmemek. yazıklar olsunki eski siyasetcilerimze , sanatcılarımıza bir günd gelip o topraklara burada bizim halkımız da var onlarında hakkı var yaşamaya demediler sahip çıkmadılar zamanında. sonrada bizler göçmek zorunda kaldık göçmen olduk suriyeli türk olmayan araplara ya da kürtlere sahip çıktıkları gibi bulgar hükümetine baskı yapsalardı orasıda türk topragı olurdu belki...

Erkekler Ne Diyor 15

• Benim ev sahibim Bulgar göçmenidir,
    Böyle ev sahibi görmedim, eli boş asla gelmez arada gelir içer benimle :)

0|1
    0|0
  • Babam makedonya-doyran, annem ise yunanistan-iskeçe..
    Göçmenleri severdim fakat birkaç hemşehrimden kazık yiyince memleketin pek de önemli olmadığını anladım..
    Ama tabi evlilikte falan aynı kökenden gelmek iyi bir şey.. Adetler uyar, yemekler uyar, muhabbet uyar..

0|0
    0|0
  • bilmiyorum dedemin dedesi bile ankaralıymış.

0|0
    0|0
  • Bunlar milliyetçi, ırkçı paylaşımlar.. Hoş değil...

1|0
    0|0
    • Ne alaka ırkçılıkla. O amacla sormadim

• Amacınız iyi olabilir ama sonuçlar pek hoş olmuyor bu tür sorularda.. Mesela biri çıkıp ta sevmiyorum dese diğeri ona cevap verecek ve karşılıklı memleket kötülemeleri, hakaretler başlayacak. Lütfen biraz daha ince düşünelim.

• Bizde göçmüşüz. :/

Bulgar

0|0
    0|0
  • Selanik göçmeni babam annem yerli buranın yerlisi baba tarafım full renkli gözlüdür ben yerlilere çekmişim kahve rengi göz siyah saç klasik olduk :D ama kendimi selanik göçmeni kabul ediyorum :D

0|0
    0|0
    • Baban oyle oldugu icin kabul etmelisin zaten :)

• evet kendisi şanslı sarışın mavi gözlü oh hep mavi gözüm olsun istemişimdir ama kısmet işte :)

• Sivas göçmeniyim :) bir ninem Ermeni diğer ninem Rusya'dan gelme. Dedelerim işini bilmiş Sivas'a gelin getirmiş :)

0|0
    0|0
  • izmirin yarısı göçmen...

0|0
    0|0
  • ben mars göçmeniyim ama buraları sevmedim tekrar gitmeyi düşünüyorum (: 2021 de inşallah

0|0
    0|0
  • var. Güney Azerbaycan göçmeni Tebrizliyiz...

0|0
    0|0
  • iki ay oldu göçeli. üsküdar göçmeniyim

0|0
    0|0
  • bulgaristan göçmeniyim :)

0|0
    0|0
  • Bosna hersek /Bijeljina ailemin büyük kısmı hala orda..

0|0
    0|0
  • Öyle bir şey ki bu durum, Türkiye'de "ben göçmenim" demenin sıkıntısını başka hiçbir konuda konuşurken çekmiyorum. Göçmen misin? tamam, Türk değilsin o zaman. Sonrası "hmmm"layan diyaloglar ve artık pek samimiyet duyamayan geri kafalı bir kişilik.

0|0
    0|0
    • Bizim ulkemizde gocmenim diyince direk turk degilsin yani diyip vi soguk davranmalar var zaten

• Benim resmim degil hosuma gitti diye koydum

• "Bu resim acaba onun mu?" mantalitesiyle sormadım zaten bu soruyu. Bir aralar televizyonda gösterimde olan İngiliz -veya Amerikan- bir dizinin oyuncusu sanıyorum. Siyah kediden çağrışım yaptı. Sadece o kadının gerçek ismini merak ediyordum, ilgin için teşekkür ederim.

• Sevmez olurmuyuz taş gibi oluyorlar.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

Yükleniyor...