57. alay hakkinda biseyler bilen?

Ulan bugun 30 agustos kimsenin umrunda degil su sayfada yaziklar olsun

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• ben kitabını okudum onun. hiç askeri kalmayan tek alay bu yüzden askeriyede 57. alay yokmuş öyle okumuştum , tam doğrumu bilmiyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ölmeyi farz edinmiş / korkmayan /)) ölüme titremeden gitmiş yiğit alay unutulur mu hiç :)? çanakkale unutulmaz ki // aynen sana katılıyorum Bayram statüsü yok :)) hatırlayanda yok //

0|0
    0|0
    • Ayiptir yahu yazik bu genclere millet pipisinin derdinde egitim sart

• Sistem insanlara insanlığı bırakmasını mı söylüyor // sırf sistem istedi diye kafamız ı salakça şeylerle biz mi dolduruyoruz yani yoksa artık biz mi laubaleştik

• Simdi o dediklerin prim yapiyo

• Çanakkale 1915 i mi izliyorsun sen de :-)

0|0
    0|0
    • Yesss:) ama daha oncede izlemistim

• Aynen sinemada izlemiştim. Bıkmıyorum. :-)

• Orjinal goruntuler video var onlari da izle mutlaka

• Alay komutanından erine kadar koskaca bir alay şehit olmuştur o günden bugüne Türkiyede 57, alay yoktur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 5 tane kitap okudum hakkında hatta şu anda kayseride 57. alayın yeniden kurulmuş versiyonu bulunuyordu yanlış hatırlamıyorsam. Son görevleri Filistin idi. Ondan önce Galiçya ve Çanakkale. Tamamı türklerden oluşurdu ve meşhur 19. Tümenin tek tümü türk olan alayıydı. En gözdeydi. Canlarını hiçe sayarlardı. Yürümek onlara koymazdı. Filistin'in azgın çöllerinde en son hepsi şehit oldu ve sancaklarını kuma gömdü son kalan askerler.

0|0
    0|0
  • 57. Alay, dünya üzerinde en çok madalya sahibi olan alay olduğu için dünyanın en kahraman alayı olarak nitelendirilmektedir.

0|0
    0|0
  • ortagım bu dinci kesimin umrunda degil pek o dedigin
    takılma bende bunu soracadım tam valla

0|0
    1|0
Yükleniyor...