Hayran olduğunuz yazar, düşünür, tarihi kişilik kim?

Hayran olduğunuz yazar, düşünür, tarihi kişilik kim, sözünü de paykaşabilirsiniz.

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Atatürk Einstein Neyzen Tevfik Nihal Atsız Richard Dawkins George Orwell Ziya Gökalp... Böyle gider bu

- Ölmek yenilmek değil, yüceltmektir şanını

Bu da Atsız'dan bir söz

1|0
    0|0
    • kültürüne hayran kaldım :)

• İlk ikisi hariç değer verdiğim bir şey yok aralarında. Belki nedenini anlatmak için yine sağlam adamlardan yararlanayım.
      -En değersiz gurur, milli gururdur. Bu, onunla gurur duyandaki bireysel özelliklerin yoksunluğunu ele verir çünkü insan neden milyonlarca insanlarla paylaştığı bir özelliğe tutunma gereği duyarbilirki başka türlü? Dikkate değer kişisel niteliklere sahip olan, sürekli göz önünde bulundurduğu ülkesinin hatalarını açıkça görebilecektir. Ama dünyada gurur duyabilecek hiçbir şeyi olmayan her zavallı aptal gurur duyabilmek için son çare olarak ait olduğu ülkesi ile gurur duyar.(Arthur Schopenheur)
      -İnanmayan gönül, içinde kuş olmayan kafese benzer.

• Sadece hayvanların milli kimliği yoktur. Dünyada bunun üzerine kurulu eğer millet kavramı ırk kavramı ortadan kalksaydı burası yaşanmaz bir yer olurdu. Ben de bir Türk olarak ülkemdeki yanlışlıkla görsem de milletimle ırkımla gurur duyuyorum bu kesinlikle zavallılık ya da çaresizlik değil 4 bin yıllık tarihini nasıl hiçe sayabilir bir insan. milli duyguları olmayan insan tarihini de yok sayar ben bunu kabul edemem bunu kabul eden insanla da hiçbi konuda uzlaşamam

Kızlar Ne Diyor 5

• MEVLANA CELALEDDİN RUMİ... sözlerinin hepsi çok güzel...

0|0
    0|0
  • çok var ama nietzsche nin hatırı sayılır bir yeri var

0|0
    0|0
    • İletişime açık biriyse ve kararlarının eleştirilmesiyle moralin bozulmuyorsa cevap yazmak isterim Nietzsche hakkında :)

• Benim böyle bir sorunum yok, sorunlarımın temelini de buna bağlayan bir mantığa ihtiyacım yok. Bu durumu deneyimlediğinde, oğlunun seni becermek istemesinden kaynaklanıyorsa sorunları sana hak vereceğim. Teorinin detaycılığı ve palavra mecraları, deneyimlerle yok olacaktır. Ben böyle bir şeyi kabul eden beyni, insan ırkına hakaret sayıyorum. Sen alınma tabi.

• tabikide anne ile sevişme isteği ekstrem ve kabul edilmesi zor hatta iğrenç sayılabilecek bir düşüncedir ben bunu tasvip ettiğimi söylemiyorum ama sırf bu söylem yüzünden psikoloji bilminin temelini oluşturan freudcu mantığı da çöpe atamazsın
      "kadınlar siyah giydiklerinde her zaman daha zeki görünürler" bu nietzsche işi biliyor dostum kabul et :)

• stephen hawking

0|0
    0|0
  • nelson mandela
    charles bukowski

0|0
    0|0
  • Dostoyevski, Victor hugo.. vs

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Charles Bukowski , Cesare Pavese , Dostoyevski vb.

1|0
    0|0
    • Hiçbir kadın bir adamla parası için evlenmez. Kadınlar bir milyonerle evlenmeden önce ona aşık olacak kadar akıllıdır. Cesare PAVESE nin sevdiğim sözlerinden. Bukowski çok marjinal adam :)

• bir moruğun notları candır :)

• Bir degl sayin bayan pis morugun notlari duzeltmk istedm.)

• Artur Şopanhayır

0|0
    0|0
    • Feci doğru konuşuyor. En derin etkiler yaratan adamlardan biri bende.

• Mantıksal düşünce doktrini kitabı ve Ölümün anlamı kitaplarını çok severim... Ayrıca ismide güzel :D

• hayran olduğum tek kişi peygamberimiz (s. a. s) gerisi boştur

0|0
    0|0
Yükleniyor...