1 litre benzin mi daha ağır 1 litre motorin mi?

Hadi bilin :) not: bilim içerir.

0|0
5|33

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 32

• Motorinin bağ sayısı fazla olduğu için yoğunlu da daha fazladır. Bu durumda 1 litre motorin daha ağırdır.

1|0
    0|0
  • Motorin ağır... Çünkü ham petrole inceltme işlemi uygulanır, en ağırlarından biri motorin, en hafifi ise uçak yakıtıdır

1|0
    0|0
  • ikiside aynı olamaz çünkü birim hacime düşen öz kütle farklı oldugundan yogunlugu fazla daha agırdır olan bir litrelik kapta digerine göre daha agır olacaktır sankın bana cevabın agırlık her yerde eşit 10newton oldugunu söyleme :D

1|0
    0|1
  • Motorin...

0|0
    0|0
  • Motorin ağırdır. Yoğunluğu fazladır.

1|0
    0|0
  • Allah'ım cevaplara bakıyorumda ciddi olarak cevap veren var ya biri çıkıp eşittir desin ve son noktayı koysun..

0|0
    1|1
  • Motorin ne yahu bildiğin mazot :D mazotun 1 litresi yaklaşık 850 gr benzinin 1 litresi 550 gram civarındadır

0|0
    0|0
  • Yogunlugu fazla olan daha agirdir. yani motorin.

1|0
    0|0
  • 1 litre gazyağı

0|0
    0|0
  • Sende olan beyin :/

0|0
    1|1
  • 1 litre benzin daha pahalı

1|0
    0|1
  • bence kg hıyar daha ağır yav ne saçma bir soru zaten ikiside lt iken nasıl biri digerinden ağır olabilir? şunu sorsan anlarım hangisinin hacmi daha fazla ya da az desen neyse ki gerçi sıvı olduklarından onun bile degişecegini sanmıyorum
    ALLAH aşkına böyle mal sorular sormayın yok kg pamukmu agır kg demirmi ağır vs.. buda zaten ayrı bir malca soru..
    lütfen artık rica ediyorum sormayın

0|0
    0|0
  • Ikisinin hacmi aynı değil, birisi daha fazla yağ içerir zira. Doğru mu?

0|0
    0|0
  • ikisi de aynıdır hacim farkı vardır

0|0
    0|0
  • Motorin benzine gore kalin yakat olduğu için motorin dir benzin ince olduğundan motorin agir basar bence öyle düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Motorin ağır:)) SCT de görmüştüm:))

0|0
    0|0
  • 1 lt mazot daha ağır kanka accayip bilim içerir :))

0|0
    0|1
  • Arkadaş zaten ikisinin de 1 litre olduğunu söylüyorsun :)

0|0
    0|1
  • Motorinin yoğunluğu daha doğrusu özgül ağırlığı daha fazladır daha ağır gelen motorin olur...

0|0
    0|0
  • dizel daha avantajlı :)

0|0
    0|0
  • aynıdır ikiside 1 litre kanka :)

0|0
    0|1
  • ikiside 1 litre ise agırlık farkı nasıl oluyor?

0|0
    0|1
  • Yoğunlukları araştırmak Lazım ama sanırım motorin diyorum

0|0
    0|0
  • 1lt cıva daha agırdır

0|0
    0|0
  • Motorin

0|0
    0|0
  • Benzin daha uçucudur bü yüzden motorin daha ağırdır.

0|0
    0|2
  • benzin hafifdir sende ondan hafifsindir belki bilimsel olarak değil ama :P

0|0
    0|0
  • 1 Litre sidik

0|0
    0|0
  • Motorin ağırdır :) eğer gidipte bir teraziye bir litre benzin diğer tarafa da bir litre motorin koyarsanız motorin daha ağır gelir.
    Bir sıvının 1 litresinin 1 kg olabilmesi için o sıvının özkütlesinin 1 olması gerekiyor. Su dışında hiçbir sıvının özkütlesi 1 olmadığı için su dışında hiçbir sıvının 1 litresi 1 kg etmez. Peki motorinin 1 litresi kaç kg eder?
    Motorin yoğunluğu 820-860 kg/m3 olduğu biliniyor.
    d = m / v
    m = v x d
    Kütle = Hacim x Yoğunluk
    Bu formüle göre;
    Kütle = 1 x 0,840 = 0,840 kg
    motorinin yoğunluğunu 840 kg/m3 olarak aldık ve hesapladık. Yani sonuç olarak 1 litre motorinin kilosu 0,820-0,860 kg arasında değişir.
    Buna bağlı olarak benzinin beklenen özgül ağırlığı 0,680-0,760 gr/cm3 'tür.

0|0
    0|1
    • Kopyala yapıştır mi yaptın 😄😄

• vay ya vay :) merak edersen öğrenirsin ya kuvvet ve muhtemel bu böyledir :)

• çoğu motorin demiş. noldu şaşırdın değil mi? Bu bilgiyi senden başka bilen yok mu sanıyordun :)))

0|0
    1|0
    • Amaç bilgilendirmek ben de yeni öğrendim. gizlicim sen kendini ne sanıyorsun anlatsana biraz 😏

• Erkekler Devam
    2

Kızlar Ne Diyor 5

• 1 litre sıvı 0.87 gr agırlık yapar benzin motorine oranla daha fazla inceltilmiş bir yakıttır motorin kutlesel olarak daha cok yer kaplar ama agırlk aynıdır

0|0
    0|1
  • motorin

0|0
    0|2
  • Eşit :D

0|0
    0|0
  • benim kıçım ağır :D

0|0
    0|0
  • ikiside aynıdır :D