+30 olduktan sonra "keske gencken.. " tarzinda bir cumle kurmayi kim ister amma ve lakin kendimize hep kisitlamalar getiriyoruz. Haksiz miyim?

Toplum yapisina gore hareket etmek ne kadar mantikli, eh haliyle +30 olunca "keske.. " diyebiliyoruz. Ben bu hayatta "asla demem asla" ve "keske keske demeseydim" tezini curutmek icin var olduguma inaniyorum. Inanmak basarmanin yarisiymis ya, siz de durumlar neler kenksler. :)

1|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ben nasıl mutlu oluyorsam öyle yaşıyorum geçmişte yanlış veya doğru olarak yaptığım hiçbirşeye de keşke diyip pişman olmam cunku bu hayatta yapacagin hic bir seye pisman olmayacaksin gecti gitti gecmis gecmiste kalir

1|0
    0|0
    • Elbette her yasanilan bir tecrube olarak bize geri donecektir. Hayat bizler icin.. iyi veya kotu. Onemli olan kotu diye tanimladigimiz tecrubelerden ders alip hayatin cilvesini tadip her gecen gun daha basarili ve iyi bir insan olabilmek...

• Yav salla gitsin arkadaş seni düşünmeyeni sen hiç düşünme

• Ya karsilikliysa bazi seyler. Genciz eglenelim biraz ya ileride torunlarima anlatacak flortlerim olmali. :D

Erkekler Ne Diyor 4

• Keşke demenin bir faydası yok, olan olmuş artık... Ayrıca inanmanın başarının yarısı olduğunu sanmıyorum. "San Marino ne kadar inanırsa inansın İspanya'yı yenemez". Genler, huylar, zeka, şundan bundan ziyade "çevre şartları" belirleyicidir, fazlasıyla deterministlik vardır. Yani Türkiye gibi bir ülkede gençliğin gerçekten yaşanabileceğini sanmıyorum.

"Gençlik" ve "carpe diem"den kastım, basit eğlence, delilik, gelişigüzel yaşam değil, insana bir şeyler katan keşifler... Bunları TR'de tecrübe etmek çok zor. Çünkü en ufak bir "aykırı söz"de size psikolog yolunu göstermeyi görev edinmiş insanlar çoktur, elinizi kolunuzu bağlayıp bütün hevesinizi kırmaya çalışırlar

0|0
    0|0
  • Haklısın

0|0
    0|0
  • herkezın bır keskesı olucaktır

0|0
    0|0
  • Haklısın. Ama yapabileceğim birşey yok. Mesela ileride diyeceğim şeylerden birisi; keşke utangaç değilde atılgan olsaydım insanları umursamasaydım diyeceğim. Ama ne zaman bir şeyler yapmaya çalışsam insanlar kötülüyor. Mesela aşık oldum kıza bu durumu belirttim, bana dediki sen önce git aynaya bak. Ne kadar kalp kırıcı birşey. Tamam beğenmeyebilirsin ama kalp kırmaya ne gerek var. O zamandan beri karşı cinse yaklaşmıyorum. Kontraplaktan küçük ev eşyaları yapıyordum süslemeler falan http://hizliresim.com/gjJpPN deniz kabuğundanda yapıyordum kimisi sen kızmısın dedi kimisi bune böyle diyerek hor gördü. Bende köşeme çekildim. Millette diyo utangaç erkekler ölsün, utangaç insanmı olur diye hâlâ uğraşıyorlar. Yapabileceğim birşey yok maalesef.

0|0
    0|0
    • Bence o insanlar cok cahil ve olsunler. Empati yetenegi 0 olanlari etrafinda turmamalisin, annen, baban dahil.

• Bir zaman sonra yalnizligi ozleyeceksin demedi deme. Cunku maalesef huzur yalnizlikta.

• :) 17 yıl yalnız kal da görelim. Yalnızlığın tanımını yaparmısın kendince :) lütfen bir bakalım nasıl bir şeymiş. Derdin olunca anlatacağım kimsem yok, boşluktan paraşütsüz kurtulma şansın varmı?

Kızlar Ne Diyor 4

• Çok haklısın. Erkenden büyümeye çalışmanın, olgunlaşmanın bir anlamı yok. Bu yaşlarda delilik yapmayacağız da ne zaman yapacağız.
    http://i.hizliresim.com/LdWNDZ.jpg

1|0
    0|0
    • Cocugu sorumluluk sahibi olan birey yapmak farkli "olgun adam/kadin" yapmak farkli. Bu ikisi arasindaki inceyi gorebilsek sorun kalmayacak zaten. Sevdim cevabini.

• haklısın canım...

0|0
    0|0
  • Ben şu an bile ihtiyar hissediyorum

0|0
    0|0
    • Gercek yasin ve hissettigin yas nedir?

• Merak etme zaten o an gorev sevenlerine dusuyor sen anca uzaniyorsun falan. :D

• ah şimdi rahatladım bunu duyunca :D :D :D

• Senin ne hakkında yorum yaptıgını anlıyor ve arttırıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...