Umarım bu senaryo olmaz.. Ama gidişat bu.

?'İran'da da radikal islamcılar da liberallerle başladılar yeni devletlerinin inşaasına, önce büyük bi ekonomik büyüme geldi petrol satışları arttı halk refahlaştı dinci örgütler palazlandı daha sonra körfez savaşı kaşındı, mollaların egemenliğini sabitlemek için kargaşa lazımdı kan lazımdı, İran-Irak savaşı başladı ve savaş'a karşı olanlara vatan haini dendi, ülke içi muhalefet iyice ezildi, baskı doruğa çıktı,savaşa hayır diyen binlerce solcu ve komunist öldürüldü, sürgüne zorlandı,sonra mutlak bir egemenlikle İran'ı çocukların açlıktan öldüğü, kadınların kara bir bez parçasına hapsedildiği molla devleti haline getirildi, herşey adım adım ve ABD desteğiyle oldu...'

üstte yazdıklarım İranlı arkadaşımın gözleri dolarak ve size de aynısı olacak diyerek anlattıklarının özetiydi...

Ne yazık ki dediği herşeyde haklıydı itiraz edemedim, ve son gelişmelerle anlıyorum ki... tüm operasyonun son halkası da Suriye savaşıyla da TRde gerçekleşecek... Bi kaç yıl içinde kan gövdeyi götürecek, bizler ülkeden kaçmaya çabalayacak, sakallılar iyice şişinmeye başlayacak...

Ve ortadoğuda yepyeni bir cehalet ülkesi daha doğacak Türkiye İslam Cumhuriyeti...

uçak olayı; o uçağın orada ne işi vardı? kim niye gönderdi? bir sorun bakalım kendinize, kuklası oldu bu ülke baskalarının.Baskalarının adım adım yönlendirmesiyle az kaldı iran gibi bir ülke olmamıza. Ne yazık ki; çoğumuz gerçekleri görmüyoruz. olaya şöyle bakıyoruz; suriye uçamızı düşürdü şerefsizler alçaklar, düşman suriye, saldırın, küfürler... lanet okumalar... vs vs vs... asıl soruları sorup asıl cevaplara odaklanan kişiler ise azınlık. Bırakalım kalbimizle düşünüp, kalbimize göre anlamsız kararlar vermeyi, artık olaylara mantıkla bakalım. Sizler neler düşünüyorsunuz acaba?

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• kapitalist türkiye daha çok işlerine gelir. çünkü sistem radikalleşmeye doğru giderse, eninde sonunda it sahibini ısırır. o yüzden tasmayı ne gevşetip ne de çok sıkarak aynı düzen devam eder. arada bir iki lokma, arada bir iki okşama arada bir iki sopa, düzen mutlu, düzülen mutlu.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Günaydın diyeceğim de diyemiyorum. Türkiye horluyor çünkü... Öyle deriinnn uykuda...

Lafim sana değil, hala uyuyanlara..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Dinci görünüp dinci olmayan ingiliz ajanlarının her yerde yediği haltlar belli bu ülkedeki insanların birbirini sevmediği belli dıştan bölünmeyen içten bölünür en hızlı taktik budur ama bu ülkede öyle birşey olmaz Osmanlı nın başlangıcına bakarsan hiçbir ülke burda bir halt yiyemez

0|0
    0|0
  • kulun bir hesabı varsa ALLAH ın da vardır

0|0
    0|0
  • Türkiye öyle olmaz hacı, artık Türk insanı ne dine ne siyasi görüşe hapsolmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...