Paylaşmak istediğiniz replikler , sözler , kitap alıntıları?

varsa paylaşırmısınız arkadaşlar ?

1|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• Ben Vazgeçtim senden ve Gidiyorum gitmesinede Sana son bir çift sözüm var Zalim.. Söylemesem içime dert olur.. Aslında sen varya yalancıların padişahısın.. Hadi ben Gururumla, onurumla ve şerefimle başım dimdik çıkıyorum hayatından.. Ya sen? Gidişimi kendine nasıl anlatacaksın..! Çok iyi biliyorum giden sen değil ben oldum.. İçin yaralı kalacaksın, Mutluluğu ve aşkı tam olarak dört dörtlük yaşayamayacaksın.. Basit ve ucuz aşklarla avunacak beni kaybettiğin için kahrolacaksın.. Ve sana yazdığım her şiir yakacak kahpe yüreğini.. Göz yaşlarına boğulacak beni sevdiğini dağlara taşlara haykıracaksın.. Belki ben hiç unutamıcam seni ama sende beni unutamıyacak aynaya her baktığında o sahtekar yüzüne kızıcak kusacaksın!!!

"Seni asla bırakamam ben" diyen insanların gittiğini gördüğümden beri, herkese güvenimi kaybettim ben.
    bu hayatta çok çelme yedim, hemde en sevdiklerimden. sıradan insanlar değildi yani. dönüp 'napıyorsun lan' diyemeyeceğim insanlardı.

Suskun sanıyorlar beni; değilim. Anlaşılmadığım ve anlamadığım bir dünyada kelimelere küsüm sadece. Yalnız sanıyor beni; değilim, kimsenin kalabalığı olmadım ve kimseyide kalabalık edemem bundan sonra dünyamda, bu da benim tercihim. Güvensiz sanıyorlar beni; değilim. Sadece kendi içimde kendime göre bir dengem var, ve bir daha kırılırsam toparlanamama endişesi taşıyor yüreğim. Bu yüzden şimdilik sadece kendime güveniyorum. Anlamakta zorlandığım bir dünyada, anlaşılmayı zaten beklemiyorum. Ben böyle iyiyim...

Bir süre sonra insanlar pekte umrunda olmuyor. Kimseyi değiştirmeye çalışmıyorsun. Kimin ne düşündüğünü, kimin ne yaptığını umursamıyorsun. Yorulunca kendi kabuğuna çekilip o küçük dünyanda yalnız yaşamayı öğreniyorsun anlık mutluluklar yaşayıp derin hüzünleri tek başına atlatmayı öğrendiğin vakit kimseyede ihtiyacın olmuyor. Siz buna yalnızlık diyorsunuz ben ise huzur..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• ''Bir sokak köpeğini dahi, beni sevdiği ses tonu ile sevse; sinirden kudurur ve ona zarar vermek isterdim.''

Uyurken, bedenlerimiz kek kalıpları gibi birbirine geçerdi.
    Tuvalette çişinin sesini duyunca kahkahalarla gülerdim.
    Her saçağın altında öpüşür, şehirde ayak basılmadık yer bırakmaz ve birlikte çok eğlenirdik.
    Onun o küçücük poposundan çıkan. okları dahi yiyebilirdim.
    Onu bir bahar dalına, renkli çiçek buketlerine, porselenlere, can eriklerine benzetirdim hep.

1|0
    0|0
  • Yoksa sana da mı mezun olunca milyarlar alacağın söylendi.
    Ne güzel demiş Orhan Veli "İnanma ceketim inanma, kuşlar bu yalanı her bahar söyler."

”Küçük bir mutluluk istiyorum, o kadar küçük olsun ki
    İstemesin kimse benden onu.”

Sebepsiz sevmektir aşk
    nedeni olmadan bağlanmak birine ;
    Hatta sarılamamak utanctan.
    Çünkü edeptir aşk !
    Sevdirenin hürmetine...

Çok uğraştım, insanların söküklerini dikmek için ama beceremedim. Anladım ki; sökük kişilikteyse, dikiş tutmuyor kardeşşş!!!

Hayatımda iki şeyin kaderimi belirlediğini düşünüyorum.
    Ülkem ve cinsiyetim.

Hukuk, iktidarın fahişesidir."

"Yalanlarımız ortaya çıkmadıkça, hepimiz dürüstüz."

Prensip olarak zamana falan bırakmam
    olmuyorsa * ederim tez canlıyım ben
    Ayrıca o sabreden devrişi de hiç samimi bulmuyorum.

Sonra belki çay içeriz.
    şansımız varsa yağmur da yağar.
    damlalara huzur yüklemece oynarız.
    benim damlam seninkini alnından öper.
    güzel şeyler olur belki.
    sen gel bence..

vs...

0|0
    0|0
  • bak evlat, bu hayatta yalnızca şarkılar yalan söylemez !!!

1|0
    0|0
  • Sen vurursun bela okunur , ben vururum sela okunur :D

1|0
    0|0
  • Asıl cesaret bir canı almak değil o canı bağışlamakdır, LOTR/HOBBIT

0|0
    0|0
  • face de var

0|0
    0|0
  • i wish i couldn't feel a damn thing Sammy.

0|0
    0|0
  • Herkes farklı düşünür , farklı konuşur ve farklı dövüşür.

0|0
    0|0
  • Çalamadığın kimseden bir şey çalma.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Atlas Vazgeçti, 3. Bölüm, Gerçek Gerçektir'de John Galt'ın yemini der ki:
    "Hayatım ve hayatıma olan sevgim adına yemin ederim ki hiçbir zaman bir başka insan için yaşamayacağım ve başka bir insandan benim için yaşamasını istemeyeceğim..."
    Ayn Rand muhteşem bir zeka, tabii anlayana...

0|1
    0|0
  • insan 40 yaşındayken hayatına 20li yaşlarında sıktığı kurşunla ölür.

1|0
    0|0
  • "Eğer Cennetin varlığını kabul edersem Cehenneme gideceğimi de kabul etmek zorunda olduğum için Tanrıyı toptan reddetmeyi seçtiğimi söyleyeceklerdir.
    Evet, o zaman Cehenneme gideceğimi de kabul etmek zorunda kalırdım..
    Çünkü ben birini öldürdüm."

1|0
    0|0
  • Unutmak alışmaktır
    Unutursun demiyorum...
    Ama alışacaksın biliyorum. Mutlu olmak her şeye sahip olmak değil, sahip olduğun kadarını her şey yapabilmektir. Eksik elvedalarla ayrılanlar, yarım merhabalarla geri dönüyorlardı.

0|0
    0|0
  • How i met your mother ~ barney: "özür dilerim ama ben asla özür dilemem." :P

0|0
    0|0
  • insanın tek gerçek özgürlüğü yalnızlığıdır ve yalnızlığı küçük düşürense bağımlılıklarıdır.

0|0
    0|0
  • Seni hiç sevmedim sütoğlan

0|0
    0|0
  • ''Günahkar bir kadınsın sen. Neden tanrılar bana günahkar bir kadını sevdirdi?''

0|1
    0|0
Yükleniyor...