GİTAR ÇALANLAR VEYA BU İŞLE UĞRAŞANLAR- ANLAYANLAR YARDIM EDEBİLİR Mİ?

Merhaba arkadaşlar ben gitar çalmayı çok istiyorum fakat akustik mi klasik mi alsam hangi markayı alsam hiç bilmiyorum bana yardımcı olursanız çok sevinirim önereceğiniz online satış sitelerinide öğrenebilirim şimdiden teşekürler :)

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Gitar çalmak güzel bir şey ama çok uğraş ve emek gerektiriyor her enstruman için. İlk zamanlar çalmaya başladığında ister akor bas ister nota parmak kasların (özellikle de baş parmak ile işaret parmağının, akoru veya notayı bastığın elinde, hangisini kullanıyor isen o) ve özellikle de parmak uçlarında acılar ağrılar hissedeceksin. Bunlar zaman geçtikçe azalacaktır. Parmak uçlarında nasırla oluşacak, sakın bunu dert etme çünkü parmak uçlarının ileride de acımasını istemiyorsan en iyisi nasırlaşması. Bu senin tellere daha iyi basmanı da sağlayacaktır. Arpej ve tellere basmak için de diğer elinin tırnaklarını uzatacaksın ama bayan olduğundan bu konuyu dert edeceğini sanmıyorum. Sadece oje kullanmıyorsan bile tırnak cilası kullan ki tırnakların katlarına kolay ayrılmasın. Hangi tür gitarın tınısı sana daha güzel geliyorsa diye birşey olmaz. Akustik ile çalınacak şaskı başkadır, klasik ile çalınacak şarkı başkadır. Elbette virtüözü her şarkıyı her gitara göre yorumlayabilir ama şimdilik sen hangi tür şarkılar çalmak istiyorsan ona göre gitar al. Ayrıntıları sana mesaj olarak da söyleyebilirim istersen, yaz istersen bana.

0|0
    0|0
    • slow şarkılar çalmak istiyorum canımı acıtacak şeyler konusundada açıkçası biraz çekindim ama yinede bilgileriniz için sağolun dediğim gibi yavaş parçalar tercihim ne önerirsiniz

Erkekler Ne Diyor 5

• bak sana çocugu clasicle başla diyecekler sen aldırma. hangisinin sesi hosuna giderse onu al sadıc ^^

0|0
    0|0
  • Klasikle başlamanı tavsiye ediyorum. İlk gitarının çok güzel olmasına gerek yok öğrendikçe yenisini alırsın :)

0|0
    0|0
  • Bütçene ve çalmak istediğin müzik türüne göre ne alman gerektiği değişir

0|0
    0|0
  • Klasik gitar kursiyeriyim şu an, ama çok yavaş ilerliyorum öğrenme ve uygulamada

0|0
    0|0
  • Klasik le basla derim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...