Sazı sever misiniz? Türkü ile aranız nasıl? çok mu eskilerden kalma?

Çoğu arkadaşım gitarı tercih etti , evde var ama hiç ilgi duymadım. daha çok türkü dinliyorum.. ve gitar, saz düetini beğeniyorum.. çok mu eski kafalıyım? çok az genç saz çalıyor..

Güncellemeler:
ALIN ARKADAŞLAR EN SEVDİĞİM SAZ GİTAR DÜETİ :) KEYİFLİ DİNLEMELER ARKADAŞIN YÜREĞİNE SAĞLIK..

http://www.youtube.com/watch?v=BeSYsLQAR1I
buda en sevdiğim türkülerden - gününüz sazlı geçsin :)9

SEVDANA GÖNÜL VERDİM DÜŞÜRDÜ BENİ DİLLERE.
http://www.youtube.com/watch?v=_DGYW-fUeFE

0|0
5|31

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 30

• 0|0
    0|0
  • Sevmem

0|0
    0|0
  • Saza niye gelmedin söze niye gelmedin
    Ne güzel bir söz dimi.
    Saz bizim kültürümüzdür.
    Gitar ise Kafa şişiren bir enstruman. ( Benim için )
    Gençlik Batıya hevesli. Ama güneş dogudan yükselir batıdan batar.
    Bizim Gençlerimiz ise Batıdan doğar Doğudan Batar..
    Yaşları ilerleyince
    Saza ve sözlere heveslenirler
    Eğer içlerinde biraz anadolunun kültürü kalmiş ise...

0|0
    0|0
  • Bizde genetiktir herhalde saz çalmak Ailecek çalarız. Hatta belki tüm sülalede mutlaka çalan biri vardır. Ne eski kafalası be saz bir kültürdür. Bakma sen o özenti, yozlaşmış tiplere. Enstürümanlar arasında ayrım mı olur. Müzük yüreğin teline dokunmaktır. Saz çaldım, gitar çaldım, kardeşim saz, gitar, ud, piyano vs vs çalıyor. Müzik ve enstürüman ne olursa olsun önemli olan yüreğe dokunmasıdır.

0|0
    0|0
  • ben çok severim sazı hep dinlerim türküleri. sahip çıkmak gerek türkülerimize

0|0
    0|0
  • Alevilerin söylediği türküler çok güzel dün gece baya 2 saat dinledim. Ben güzel olan her şarkıyı dinlerim.

0|0
    0|0
  • Ege türküleri güzeldir de Kütahya daha bir güzel...

https://www.youtube.com/watch?v=kKs4vlax-xQ

0|0
    0|0
  • Saz bizim kültürümüzün mihenk taşlarından ve bu kültüre sahip çıkmakla neden eski kafalı olunduğunu anlamadım

0|0
    0|0
    • arkadaşlarım mesela bana çok bayıyorsun hiç yaşın gibi değilsin genç ol biraz yaşlı teyze gibi türkü mü dinlenir diyor , ondan

• Sağda solda kullanılan bir kelime var ya hani adına emperyalizm dedikleri işte o tam olarak bu. Bir toplumu asimilasyonun eşiğine getirip onu millet yapan kültür ve değerleri yok etmek yani. Türkü dinlemenin dede-nine işi olduğunu söyleyen zihniyetleri de görünce ne durumda olduğumuzu daha iyi anlıyoruz.

• yazdıklarına dilim dönmedi :D ama evet öyle

• Sazı ve türküleri sevmek nereden eski kafalılık oluyormuş..:(

0|0
    0|0
  • Sürekli dinlemem ama severim türküyü. Sazın yeri ayrıdır ya solo olarak saz ya da gitar saz düeti çok güzel olur. Hep istemişimdir çalmayı ama bir türlü kısmet olmadı.

0|0
    0|0
    • inşAllah olur.. sesimi beğeniyolar... ailem piyano eğitimi istedi ama cıyak cıyak ötemem ne o öyle... pavarotti çalıyor roman oynadım yemin ederim. D

• ben cıvıl cıvılım yerimde duramam hareketliyim... enerji depolanmış vücuduma sanki ama o sazı alınca oluyorum 35inde kadın bazen ağlıyorum bile.. sanırım içimde çok şey birikmiş :)

• Türküler ruhuna dokunuyor desene :) demek ki içtenlikle seviyorsun sazı müziği laf olsun diye değil. İyidir iyi öyle olması :D

• anlamlı ve yavaş ise tabikide severim ama Ankara havası ise ıyk

0|0
    0|0
  • Bende saz dinlemekten bıktım. Çünkü babam hayranıdır. Evde özel bir oda var babamın. O odaya girip saz çalar kendi kendine. Evde 5 tane saz olduğu zaman bıkarsın :D

0|0
    0|0
    • bizimkiler çağdaş :P kendileri öyle söylüyor.. anneme kalsa daha adını söyleyemediğim aleti çaldıracak :D

• başakan ahmet kayaa der susarım :D bide belli baslı türkücüler var aysun gültekin tolga çandar gibi bir

0|0
    0|0
  • saz sevilmezmi ya biyerde okumuştum bu dörtlüğü
    Yaşıyordum bir ormanda,
    Kesildim zalim baltayla..
    Sessizdim hayattayken,
    Ne hoş tınlıyorum ölüyken..

0|0
    0|0
  • dinlediğin müzik türünün ilerici ya da geri kafalı olmakla bir alakası yoktur.. herkes kendi ruhuna ve yüreğine dokunabilen ezgieri dinler bunun başka bir açıklaması yoktur.

0|0
    0|0
    • sürekli bana yaşlı teyze diyolar :D

• evet kesinlikle bende inatlarına türküye de eşlik ediyorum 2 dk sonra gevşiyolar türkü bitince ıyy diyolar hadi ordan diyorum gözleriniz doldu gundiler :D

• https://www.youtube.com/watch?v=TWv9KshCY7g tam da bunu dinliyordum Tarkan müthiş söylemiş mest oldum :)

0|0
    0|0
  • Sivasliyim desem yetermi :)

0|0
    0|0
    • oooo sivasa gelicektim tam da yahu :D

• ahhhh bn gideydmm... kuzenle çıkıcaktık aslında ama babammm :SSS

• bir ses kaydı yolla sana merak ettim sesini :)

• nerde bir türkü söyleyen insan görürsen otur dinle demiş Neşet usta türküyle iç içe olan insan dan kötülük gelmez demiş. Türkülerden gerisi yalan diyelim ve susalım bırakalım türküler konuşsun...

0|0
    0|0
  • Ben de saz çalıyorum Ayrıca düğünlerde çalması daha zevkli

0|0
    0|0
  • Yok bende 3 sene gıtar caldım ama ıcımde saza hep bı heves vardı türkü ve saz başkaa ben hep dınlerm

0|0
    0|0
  • ben çok severim

0|0
    0|0
  • Neşet Ertaş veya Aşık Veysel dinlerim ben genellikle. Saz en sevdiğim enstrüman

0|0
    0|0
  • saz diyon be ötesi varmı. ruhunu dinlendryo insaın neşet ertaş vs. bie ögrensek iyiydi

0|0
    0|0
  • SAZ BAŞKADIR CANDIR O YA :)

0|0
    0|0
  • saz sevilmez mi yaa bağlama sazı çok severim ama çalamıyorum

0|0
    0|0
    • ben çalarım siz söylersiniz :)

• biz metroda çalıyoruz :D çocuğun birisi dedi ki gelin sevgilimin yanında çalın da evlenme teklifi edeyim. D

• :)) saz bizim kültürümüz gerçekten

• saz türkü candır :)

0|0
    0|0
  • Saz calmak guzeldir dinlemesi daha guzel

0|0
    0|0
  • Gunde en az 60 parca calarim bacim :(

0|0
    0|0
  • pc neset +orhan hakalmaz dolu sen dusun :)

0|0
    0|0
  • saz en güzeli.:)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ne varsa eskilerde var.. Saz güzeldir.
    Simdi sacma sapan sarkilar var.. Nerdesin askim, burdayim askim diye mesela -_-

0|0
    0|0
  • Bende severim hala.

0|0
    0|0
  • bence çok iyisin.. şimdiki gençler bende dahil sahip çıkmalıyız bazı değerlerimze

0|0
    0|0
  • Saz çalmayı öğrenmek istiyorum ama çok zor gibi görünüyo türkü söylemeyi de dinlemeyi de severim..

0|0
    0|0
  • türkü dinlemeyi severim

0|0
    0|0
Yükleniyor...