Hayatınıza dokunan sözler ya da yazılar dediğimde neleri paylaşırsınız?

" Olgunlaşmak...
Artık eskisi gibi her hafta sonu birileri ile dışarı çıkmak istemiyorum. Beni yoran ilişkiler, yeni tanışmalar, yeni yüzler aramıyorum. Eski dostlukların da özetini çıkarmaya başladım.

İlişkilerde tasarrufa gidiyorsun her şeyde olduğu gibi ve gereksiz insanları hayatından atmak istiyorsun.

Yapmacık, inanmadan konuşmak istemiyorum artık.

Beni anlamayanlarla konuşmak cümle kirliliği yaratıyor ve hak edenlere saklıyorum enerjimi..." bugünlerde bu yazı hoşuma gidiyor

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• kötüye gitmek kolaydır iyiye gitmek gayret ister.
    bilgi fark yaratır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Bir olay karşısında gösterdiğimiz davranış, bilinçaltımıza kaydedilir. Aynı olay tekrarlandığında siz düşünmeden bilinçaltı devreye girer ve daha önce kaydettiği tepkiyi gösterir. Böylece karşımıza çıkan olay ile gösterdiğimiz davranış arasında bir otoban kurulur. Buna patern deniyor. Bu davranış ve tepkiler de alışkanlık olur. Alışkanlık ise bizim yaşam tarzımız olur. Hayatınızın kontrolünü kendi elinize alın! Esas olarak, eğer hayatlarımızı kendimiz yönetmek istiyorsak, sürekli eylemlerimizin kontrolünü elimize almak zorundayız.
    Geçmişteki şartlanmamızın, bugünümüzü ve yarınımızı kontrol etmesine izin vermek zorunda değiliz.

1|1
    0|0
  • Ben olmassam benim icin bu dünya da olmaz yani ben olduğum icin bir dunya var:)) en cok bunu seviyorum

0|0
    0|0
  • Aklıma gelirse yazarım

0|0
    0|0
  • Tüketim toplumu olunca, bütünden parça bulmak yerine kırık dökük parçaları paylaşıyoruz ''feysbuk''lardan. Üzücü.

''Umut, insanların yetkin olmayışlarından, sürekli arayış içinde -sadece öteki insanlarla düşünce ve duygu birliği içinde- hareket etmelerinden doğar. Umutsuzluk suskunlaşmanın, dünyayı yadsımanın, ve dünyadan kaçışın bir biçimidir. Adaletsiz bir düzenden doğan insandışılaşma umutsuzluk değil, umut nedenidir. Çünkü adaletsizliğin tanımayı reddettiği insanlığı / insanlı yetisini durmaksızın aramaya yöneltir. Umut, kolları kavuşturup beklemek değildir. Çabalarından bir şey ummuyorlarsa, onların yüzleşmesi sıkıcı, kısır olur.'' Ezilenlerin Pedagojisi'nden. Umut kırıldıkça, yeniden yaratmaya yardımcı satırlar.

''Bir kez olsa bile, 37 derecelik insan sıcaklığını hissedebilmek işte o kadar zor bazen.'' Bir tiyatro oyunundan. Şu günümüz insanına çok uyuyor, soru içeriğine de uyuyor gibi...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Şişenin dibini gördük.

Bence çok dokunaklı :(

1|1
    0|0
  • kardes yas oldu benim 29 yanliz kalmayi tercih ediyorum askla flortle ilgilenmiyorum mesela ve bunaliyorum bazen

0|0
    0|0
Yükleniyor...