Franz Kafka'nın Milena'ya Mektupları'nı okuyan var mı?

kafka'nın milena'ya mektupları 'nı okuyan var mı? böyle bir aşk mümkün mü sizce? sadece mektupla süren 3 yıl ve sadece 3 defa yüz yüze görüşerek büyüyen bir aşk..

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• kafkanın tüm serisini okudum ben. sadece şatoyu yarıda bıraktım. çünkü adam zaten kendisi yarım yazmış romanı. bu romanı yarıda bırakmak yakışır dedim yarısını okudum. diğer türlü aforizmalarından tut biyografisine kadar ben kafka aşığıyım. ve evet öyle bir aşk yaşanır. fakat ancak kafka kadar kompleksli ve takıntılı bir adam olmalısınız. normal insanların yaşayacağı bir aşk değildir milenayla olan aşkı. zaten farkettiyseniz milenada duygudan çok bir vakit geçirme, bir mektuplaşmaktan hoşlanma, böyle bir hafif soğukluk sezersiniz. ama kafka öyle değil. kafka aşık. ve bunu mektuplara döktüğünde 10 kat daha fazla aşıkmış gibi bir hisse kapılırsınız. okuduğunuz kadar büyük bir aşk değildir temelde bu. kafka için takıntıdır, milena içinse öylesinedir. belki biraz sert düşünüyorum bu konuda. söylediklerim çok sert ise biraz yumuşatarak düşünün :)

1|0
    0|0
    • kesinlikle kafka'nın ki takıntı olmuş aşkın ötesinde ve gerçekten milena geçiştirme cevaplar verip sanki işimi göreyim de bulaşmayım diye cevaplar yazmış.. ve bana gerçekten akıl dışı geldiği bu aşk ne bileyim saçma gibi de ama dediğin gibi kafka'nın ruh haline bürünerek anlaşılacak bir durum gibi.. yorum için teşekkürler..:)

• rica ederim. böyle bir sosyal platformda bırak bir kızın kafka ile ilgili soru sormasını, kafka kelimesini kullanmış olması bile beni nasıl mutlu etti anlatamam. ben teşekkür ederim asıl :)

• rica ederim:) kafka sevdiğim yazarlardandır..

Erkekler Ne Diyor 4

• Söz konusu kafka ise elbette böyle bir aşk mümkündür. iyi ki de aşık olmuş yoksa böyle bir eser bir daha yazılamazdı. milenaya mektupları begenenler 'genç wertherin acıları'nı da okumalıdır. tavsiye ederim harbiden çok iyi.

0|0
    0|0
  • çok sıkılıyorum o kitapta bu adam bile aşık olmuş diyorum içimden anlıyor musn? ben ondan daha karamsarım. dönüşüm kitabı daha çok hoşuma gidiyor

0|0
    0|0
    • beni baya sıktı bu aşk ne bileyim saçma geldi birazda.. aforizmalar da güzel..

• aynen öyle belli ki bunları biz okuyalım diye yazmadı.:=)

• öyle gibi adam içinden gelenleri kaleme almış ama bazıları bunu kitap haline getirmiş.. eserlerinin yakılmasını istemiş kafka ama en yakın arkadaşı max brod sayesinde okuyoruz eserlerini:)

• Daha buyukleri oldugundan eminim

0|0
    0|0
  • Okudum mümkün

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Tamamiyle saçmalık

0|0
    0|0
    • bence de ne bileyim imkansız ve sıkıcı..

• Okudummtabikimmumkun

0|0
    0|0
Yükleniyor...