Sia nın Chandelier klibi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şarkı da bir o kadar insanı içine çekiyor, Sia nın o sesi müthiş, klip desen çocuk harika dans ediyor, size nasıl hissettiriyor? www.youtube.com/watch

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

• Bunun dramaturjisini yapmistik... Fark ettiysen sarkinin iki klibi var. Biri sadece sac ve ayakkabilardan olusan ve yataginda uyansn karakterle basliyor. Sarkinin baslarinda "parti kizlari incinmez, hic bisiy hissetmez" diyo ve devaminda gelen sozlerle son derece dagitilmis bir parti goruntusu geliyo. "ben iyi vakit gecirmek icin aranan kisiyim. Telefon patliyor kapi zilimi caliyolar" .. Bu sozlerde ve birlesen goruntu de karakterin bir hayat kadini ya da sadece erkeklerle yatan bir kadin oldugunu anliyoruz. Sonra disari bedensiz vucuduyla cikiyor. Bunun psiko analiz yansimasi kadin aslinda kendiyle gurur duymuyo ve kendini gecersiz, 'GEREKSIZ' biri gibi geliyo. Bara gidip ictigi sahneden ve sozlerden de kadinin sarhos olasiya kadar, ne kadar ictigini umursamadan ictigini anliyoruz. "1,2,3 1,2,3 içiyoruz. Hepsini geri püskürt, sayısını unutana kadar" Ilk bardakla baslayip, kac bardak ictigimi hatirlayamayacak kadar sarhos olup kusuyorum diyor.. "Yarin hic yokmus gibi yasiycam, gece delen kuslar gibi ucucam goz yaslarimi kuruyana kadar hissedicem" Karakter o sarhos oldugu partilerde ani yasiyo, uyusturucu aliyo... fakat sonraki cumleden anliyoruz ki aslinda cok buyuk aci cekiyor. Klipte ise parka gidip oyuncaklarla oynadigi sahnede cok rahat karakterin icindeki masumluk ozlemini ya da arayisini gorebiliriz... Sonraki sozlerde "Güzel hayata tutunuyorum, aşağı bakmıyorum gözlerimi açmıyorum. Kadehimi sabaha kadar dolu tutuyorum, çünkü sadece bu geceye tutunuyorum. Yardım et, güzel hayata tutunuyorum, aşağı bakmıyorum gözlerimi açmıyorum" diyor. Karakterin zevkin her sekliyle harmanlanan (uyusturucu, alkol, seks) hayatta tutunup, gercek hayata odaklanamadigini cok net anlayabiliriz. Ve sonrasinda yine aslinda istediginin bu olmadigini yardim istedige kisiye soylediklerindende anliyoruz.

0|0
    0|0
    • Karakterin icine dustugu durumdan tek basina cikamamasi ve kurtulus aradigi acik. Her utanc duydugu gecenin ardindan kendine gelip tum dusuncelerinden kurtulmaya calisiyo.. 2. klipte yani kucuk kizin dans ettigi sahne aslinda hikaye'nin devami... karakter masumluk arayis vei ozlemi icinde. Bunun yansimasi olarak en basit cocuk imgemidir. Klipte de o kucuk kiz aslinda az onceki kadin karakter. Onun cocuklugu/yansimasi.

Erkekler Ne Diyor 7

• Arkadaşlar düzeltmek istedim. Bu klip yaşanmış bir hikaye. Deliler hastanesi kapatiliyor ve içeride bitane kiz cocugu kaliyor. Ve 3 gün veya 1 hafta boyunca kameralara karşı dans ediyo. Karşı binadan iceride birinin olduğu ihbari yapilinca oraya giden ekipler kizin cansiz bedenini görüyor biraz araştirma yapin bulucaksiniz asil hikayeyi :)

0|0
    0|0
  • Dans eden kız azdırıyo başka bişey yok yani :)

0|0
    6|0
    • 11 yaşındaki kızdan azıyorsan vay senin haline, vay insanlığın haline.

• Sia sevilmezmi bea adamı alıp götürüyor başka yerlere.

0|0
    0|0
  • ilk başta sesini Rihanna'ya benzetmiştim çok benziyor sesi Rihanna'ya
    van tu tri van tu tri :D

0|0
    1|0
  • Şarkı paris, Klip diyarbakır diyebilirim. Olmamış yani

0|0
    2|0
  • sacmaaa

0|0
    2|0
  • sen hiç bu klibi izleyip şarkısında tempo tuttun mu

https://www.youtube.com/watch?v=q7coRJ8ju9A

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Tek kelimeyle harika bence :)

2|0
    0|0
  • Klibin tam anlamını okumak çok isterim.

0|0
    0|0
  • çok severim bu şarkıyı videoda çok yaratıcı bence...

0|0
    0|0
  • Sevdiğim şarkılardan ufaklıkda çok güzel dans ediyor.

0|0
    0|0
  • psikolojik bir kip tam çözmüş de değilim

0|0
    0|0
    • o çocuk anne karnındaki bir bebeği simgeliyor, o yüzden çıplak izlenimi var, ama anne babasını beklerken (kapı rahim ağzı olarak göstriliyor.) Onu aldırmak istediklerini duyuor, odanın içindeki resimler anne babasının tasviri ama tam bilmediği için net bir şey yok, onu aldırmaya yemek masasındda karar veriyolar daha sonra perde sahnesnde annesinin gibi güzel gözlerinin olduğundan bahsediyor, annesi yeerine perdeye sarılıyor ama sonunda aldıracaklarını anlayıp el sallıyor sonra birden vazgeçtiklerini düşünüp geri geliyor ama sonunda aldırıyorlr ve onlara görüşürüz der gibi el sallıyor birde böyle izle

• hımm teşekkür ederim bir de öyle izliyim :)

• ye ben sia yı seviyorum şarkılarınıda ama 2 klibinde anlamı nedir pek anlamadımda ? ama çokk hoş

0|0
    0|0
Yükleniyor...