Anasına bak kızını al ne demek?

Güzellik anlamındamı kullanılır bu deyim yoksa huy bakımındanmı? Eğer güzellik anlamındaysa siz erkekler evleneceğiniz kızın annesinin güzel olup olmamasına dikkat edermisiniz :) (gelecekte fiziği annesine benzer misali)..

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• sana bir hikaye anlatayım bir gün zengin bir aganın tek oglu karşı köyle oturan ve zamanında pekte iyi namı olmayan kadının kızına aşık olur delikanlı gider babasına bu durumu anlatır adam ilk önce oglunun sevdigi oldugunu duyunca sevinir artık evlilik cagı coktan gelmiştir cocugun ancak cocuk anlatınca adam kadının gencligini hatırlar ve olmaz diye karşı cıkar cocuk serkeş olur mecnun olur meczup olur balici olur tinerci olur içip içip bira şişelerini kırar :))) neyse adam oglunun bu haline üzülür ve oğlunu yanına cagırır patos ta gezinen kır atı görüyormusun hani şu dereye girince suyun içine oturan kır atı der cocuk görüyorum der adam bu at yavrulasın bunun tayı ile sana o kızı alacagım der cocuk sevinir at yavrular tay büyür gelin alacak vaziyete gelir cocuk babasına gidip tayın güçlü kuvvetli oldugunu gelini alma zamanının geldigini söyle adam haber salar dügün kurulur davullar zurnalar calınır kurbanlar kesilir karşı köye dogru gelin alayı hareket eder köprüden gecilir köye girilir gelin coktan hazırdır ahali ise şaşkın aga nasıl olurda bu kızı alır ! gelin ata biner ve alay geldigi gibi gelini alıp kendi köylerine devam ederler .. yanlız her yerde oldugu gibi bu yörenin de adeti gelin atın üzerindeyken at sıgı akan dereden gecirtilirmiş at dereye gelmiş gelin atın üzerinde hayvan suya girer girmez cokmüş suyun içine oturuvermiş tay , herkez şaşkın damat atı cekeliyor hayvan kıpırdamıyormuş bile aga gelmiş oglunun yanına demiş ki oğlum katranı kaynatsan olmaz şeker soyuna tükürdügüm soyuna ceker ! bu atın anasını biliyorsun degilmi suyu bir türlü gecemez nezaman dereye girse böyle oturur demiş cocuk herşeyi anlamış düğün alayı dagılmış gelin eve gerisi geriye yollanmış ...

hikaye işte kıssadan hisse :)))))

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu dusundugun gibi basit bir soylem degil asla.

Babasina bak oglunu al da diyebilirsin.

Bir erkegin hayatinda babasi cok onemlidir ilk ornektir,Kiz icinde annesi bunlar onlari hayata hazirlayan ornekler var nekadar onemli oldugu sen dusun artik, sebep-sonuc baglantilarini senin hayaline birakiyorum.

Annesine karsi kaba saba hareket eden erkekten,babasina karsi kustahca ve basibuyruk davranan kizdan da hayir gelmez,sil gitsin.(Hersey polo reklamindaki gibi olmali hersey)

1|0
    0|0
  • gelecekte fiziği annesine benzer misali doğru tespit, yada ikisini birden almak lazım.

1|0
    0|0
  • Anne ne ise kızınada o yönde etkiler demektir bana görede.

1|0
    0|0
  • kızlar annesine benzer demek istiyo heralde

1|0
    0|0
  • güzellik ve beceriklilik üzerine söylenmiş bir cümledir

1|0
    0|0
  • Anası güzelse kızı da güzeldir

1|0
    0|0
  • Kaç yaşına geldin hala güzellik mi sanıyorsun üyeliğini alın bu kızın ya

0|0
    1|0
    • İşine bak dangoz! Sırf cevap yazmak için cevap yazıyorsun asıl senin üyeliğin alınmalı

• Gerizekalımısın sen ya sana ne neyi yaparsam yapar içerim dingil git işine muhattap olup uğraşamam senin gibi eziklerle hadi naşşşş

• kizlarsoruyor.com/Diger-Sorulari/168602-bu-yeni-siirim-sizce-nasil.html

• sacmaliktan baska birsey degil ulan annesi yoksa annannesinemi bakacagiz sallama bir soz iste soyle adamakilli.bir soz kullanmazlarki

0|0
    0|0
  • Kenarını yırt bezini al, anasına bak kızını al.

Katranı kaynatmakla olmaz şeker, cinsini s***evdiğim cinsine çeker.

Armut dibine düşer. vs.vs

0|0
    0|0
  • üstlere iyilerini koyuyorlar, altlara falan da bakıyorum çürük olmasın.

0|0
    0|0
  • her bakımdan bu cümleyi alabilirsin...

0|0
    0|0
  • anası kızından daha güzel demek

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• huy acısından dendiğini düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • Hep dikkat etmişimdir istisnalar olmakla birlikte ( Ben :) ) kendisi güzel olmayan kadınların kızları çok güzel oluyor nedense, bununla çok sık karşılaştım ben.. Ama bu söz hem güzellik hem de huy anlamında söylenmiş olmalı, genelleme yapmadan..

1|0
    0|0
  • link google amcaya bir sorsaydın...

ki atasözü olsa bile gerçek değil. huylar hafifden çekebilir evet ama benim annem aşırı temizlik hastası. bense sadece normal temizim :D herşeyi kafaya takmam onun gibi. elalemi çok takar, bence elalem kapı kapandığına dışarıda kalır. Tanrı bilsin beni gerisi boş.

0|0
    0|0
  • alakası yok :) annemle ayrı dünyaların insanlarıyız derrrmişim :P çok kavga ederiz biz düşüncelerimiz hiç tutmaz .

1|0
    0|0
  • güzellik görecesi sadece bu söz.

1|0
    0|0
  • huydur bence hani onu o anne yetiştirdi hesabı

1|0
    0|0
Yükleniyor...