Hangi kitabı okuyoruz? :)?

şu an okuduğunuz kitap nedir? Ben ÜRPERTİ okuyorum. :) tavsiye ederim, mükemmel.

0|0
9|9

En İyi Erkek Görüşü

• Merhaba can kız. İyi okumalar dilerim.

"Kitaplardan Kurtulabileceğinizi Sanmayın"

Nietzsche, bize özünde "olgular öldü, aslolan yorumdur" der. Burada ise vakayiname ile birlikte bolca yorum var. Serbest atış ama ne atışlar. Özellikle kitap kurtlarına tavsiye ediyorum. Bir kitap ki, dile gelmiş, bakışları "kendisine" tutuyor çünkü. Umberto Eco, yanına Avrupa Sineması'nın dinamolarından Jean-Claude Carriere'yi almış; kitapların günümüzdeki "rolünü" sorguluyor. Ama zannedilmesin ki sadece dijital karşısındaki konum vs. beylik şeyler deşiliyor. Kültür, bir birikimdir; ırmaktır. Eco ve Carriere, söyleşi formatlı bu kitapta, vaktiyle İskenderiye'de ve Bağdat'ta ırmakların mavisine rengini veren kitap ailesinin pek çok ferdini ağırlıyor. Bir kültür ağacı kuruluyor ki, dalbudak salmış dediklerinden.
    Eco -bizde de Pamuk- metinler arası çalışan ve biraz da "söylenecek her şey söylendi, artık yapabileceğimiz daha çok 'olmuşa' referanstır" havasında çalan bir adam. O havadan pek çok ezgi olsa da, aradaki özgün tespitler metni sürüklüyor.
    Bu kitap, okuyanın zihninde Neşet Ertaş'ın bozlakı gibi yankılanıyor.

Küçücük ama içi dolu turşucuk kitabı "Beş Ahlak Yazısı"ndaki EBEDİ FAŞİZM * bölümünü hala unutamadığım Eco'nun, yine kitapların "kendisine" baktığı "Yanlış Okumalar"daki Kitabınızı Üzülerek İade Ediyoruz isimli bölüm ile de cila yapılır.

Reklamları izlediniz...

Hoş, bir o kadar öğretici kitabımızdan bir tadımlık;

"... Bir aralık insanlar yazıyı icat etti. Yazının, elin uzantısı olduğunu ve bu bakımdan neredeyse biyolojik olduğunu düşünebiliriz. Doğrudan doğruya vücuda bağlı iletişim teknolojisidir yazı. Bunu icat ettiğiniz zaman, artık bundan vazgeçemezsiniz. Bir kere daha söylemek gerekirse, tekerleği icat etmek gibi bir şey. Günümüzün tekerlekleri, tarih öncesinin tekerlekleri. Modern icatlarımız sinema, radyo ve internet ise biyolojik değil."

* Lütfen en az bir kez okuyun. Üstüne de Mikhail Rohm'un 65 yapımı 'Sıradan Faşizm'i izlenir.

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

Kızlar Ne Diyor 9

• Mesnevi terapi

0|0
    0|0
  • Rabbin için sabret. Uğur Koşar.

0|0
    0|0
  • Oğuz Atay / Tutunamayanlar

0|0