Türk pop müziği neden bu kadar saçma? Bu tür şarkı yapanların sanatçı sıfatı alması doğru mu?

Maalesef çoğu şeyde olduğu gibi müzik de popüler kültüre göre şekillenir. İnsanlar eğlenceyi seviyorsa eğlence temalı şeylerin daha çok tuttuğunu biliyoruz.

"Şak şuka, yatcaz kalkcaz hop ordayım, " gibi şarkıların nasıl tutulduğunu anlamış değilim.

Bir örnekle ;

Tarkan : Kendileri çok iyi Türk sanat müziği seslendiricisidir fakat Tarkan toplumun istediği şekle göre yönlenmiştir.

0|0
34

En İyi Erkek Görüşü

• "Yaz mevsimi gelsin, gece kulübünde çalınsın, alkolle bulanmış kafalar tepinsin" mantığında yapıldıkları için çok emek harcanmıyor. Sadece "oynatsın" yeterli, tekdüze müzik, özensiz sözler

Tutulmuyorlar aslında, halk bunları çok da severek dinlemiyor, dinlemeye mecbur ediliyor, bir noktadan sonra da bu "işkence" çok normal gelebiliyor, sınırsız promosyon desteği ile. Reklam dünyası da gece kulüpleri de plak şirketleri de hep aynı adamların tekelinde sonuçta. Para kazanıyorlar.

Halkın elinde olsa o aptal dizileri de izlemez ama izliyor, mecbur. Çünkü kendi özgün hobilerini geliştirmeye maddi-manevi olanağı yok. Yapacak başka bir şeyi yok. Yoksul ülke burası

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• ya onu bırakında serdar ortaç kimir ya ben pop müziği eskiden severek dinlerdim
    ama şu an ülkemizde sadece rock tarzı söyleyen vokal ve gruplarda iş var

0|1
    0|0
  • Bencede sacma.

0|0
    0|1
  • Gülşene laf yok onun öyle anlamlı güzel şarkıları varki

0|0
    0|0
    • Pop müzik sevmeyen biri olarak hayatımın ilk konseri olarak zorla Gülşen konserine gittim. Gerçekten çok sıkıldığımı söylemek isterim. Biraz ergence geldi bana.

• Ergence? Dediğin gibi sana öyle gelmiş :) gülşenin son albümündeki ne düşünürsen o olur şarkısını dinlersen ne kadar anlamlı sarkılar yazdığını anlarsn

• Bir ara zamanım olduğunda dinleyeceğim sizin için.

Hoşça kalın.

Erkekler Ne Diyor 3

• Bahsettiğin müzikler adı üstünde pop=popüler müziktir... Genellikle sezonluk ve ticari amaçla piyasaya sürülürler... Sanatçının amacı sanat eseri üretmek değil, para kazanmaktır... Disco, bar v. b. yerlerde genellikle bu tür müzikler "tüketilir"...

0|3
    0|0
  • arz ve talep!

0|1
    0|0
Yükleniyor...