Oğuz Atay ın tutunamayanlar eseri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tutunamayanları aldım fakat takdir edersiniz ki oğuz atay zor bir yazar. Okumaya nasıl nerden başlarım bilmiyorum. Siz bu kitap hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle tavsiyem Oğuz Atay'ın nasıl bir yazar olduğunu keşfetmelisin. Bana hep Jean Poul Sartre gibi varoluşçu felsefede gezen bir yazar olarak gelmiştir.

Evet biraz kalın bir kitap, ancak yeterli okuma disiplinine sahipsen zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyor ve kitabın sayfalarında kaybolup gidiyorsun. Sadece kitabın sayfalarını aç ve öykünün seni ele geçirmesine izin ver.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kitap olarak hala yorum yapmadığım ancak sürekli tekrar okumak için fırsat bekleyen her okuduğum kitapta aklıma gelen bir kitap. 4 kere teşebbüs etmiş biri olarak galiba teşebbüslerimin karşılığını aldığımı düşünüyorum.

Ne zaman kitap muhabbetleri geçse Tutunamayanlara mutlaka söz geliyor. Ve şöyle katagorize etmek mümkündür.

1. Kategoride kitabı atlayarak okuyup (zira kalındır, malum), "ne gerek var hepsini okumaya ben işin özüne vakıf oldum" diyerek, kitapta kendini bulanlardır. uzun ve noktalama işaretsiz bölümden hiç bir halt anlamamışlardır ancak oğuz atay tam da kendilerini anlatmıştır.

2. Kategoride şekilciler vardır. sıkıntıdan patlayarak kitabı bitirmişlerdir. bu kategori kendi içinde
    a) Yarıda bırakanlar
    b) Yarıda bırakmış kadar olanlar olarak ikiye ayrılır.

3. Kategoride Ahmet Altan okurları vardır, anlatımı beğenmezler, dili üslubu beğenmezler, aşk nerdedir? kadın ruhuna göndermeler nerdedir?
    4. Kategoride kitap bittikten sonra aptala dönenler vardır. yıllardır herkesin dilinde olduğu için okumayı reddettikleri tutunamayanları bu kadar geç okudukları için kendilerine kızarlar. bu kategoride içinde ikiye ayrılır :

a) Tutunamayanların misyoneri olanlar: sürekli birilerine tutunamayanları tavsiye ederler. şunu okumalısın, 176daki göndermeler muhteşem vs. diyerek ömür geçirirler

b) Susanlar: Alnından öpülesidirler.

0|0
    0|0
  • Dili çok ağır. Yani yanlış anlamazsanız altyapisi sağlam birisi tam anlamı ile anlayabilir ve okumaktan zevk alir.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle dilinin ağırlığına katılıyorum :) esasında kendime güveniyorum bu konuda ama bu güven boşa çıkarsa çok cahilim keşke ölsem diye diye kahredebilirim kendimi.

• En azından denemek lazım. bir başlayan bakalim. bence altından kalkarsiniz:)

• hayatından memnun musun?

0|0
    0|0
    • Bazen çok bazen de hiç. Bipolar ya da border line potansiyelli biri olarak gör beni

• bipo border filan bilmem ben cahil adamım
      hayatından memnun değilsen tipik bir kaybedensen okuyamazsın. çünkü yazılanlar çok tanıdık gelecek sana

• sanırm 400 lü sayfalardı bıraktgmda.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Herlsn okumasi gerekir.

1|0
    1|0
  • Ben aradığımı bulamadım

0|0
    0|0
  • okumadım ama bence kalın kitaptan korkmamamk gerek

0|0