Anlamis degilim nedir bu türk kürt ayrimciliği?

Birisi demis turk varken kurtu neden seciyosun gibisinden. Bende malatyaliyim kurtum evet ama anlamis degilim tc vatandasiyim türk degilmiyim yani ben bu nasil bir insanliktir arkadas?

0|0
1|25

En İyi Erkek Görüşü

• Bu Tur Şeyleri Yapanları ve Bunlara Fırsat Verdirenleri Kınıyorum. Benim Bir Arkadaşımda Eşit Değiliz Diyor. Dedim Hastaneye Gittinde Bakmadılar Mı? Okula Gittinde Almadılarmı? Ben Turkum Sen Kurt şu An Aramızda Ne Fark Var? Cevap Bile Veremedi. Olması Gerekende Bu. Diğer Herşey Sadece Hikaye...

1|1
    0|2
    • çok sığ bakış türkleşmeyi kabul etmemiz gerekiyor türkiyede yaşamak için. ben bir kürt olarak kürt şehirlerinde dahi türkçe öğrenmeden yaşayamıyorsam eşit değiliz demektir

• ingiltere irlanda meselesini bir öğren gel bakalım

• O Basit abş Orneklemeydi. Almanya da Almanca , Fransada Fransızca vs. Turkiyedede Turkçe.

Erkekler Ne Diyor 24

• BU sorunun cevabını uzun boylu beye soracaksın, açılım açılım derken senin etnik kökenini kullanıp adam olmaya çalışan ve bunu yaparkende kantarın topuzunu kaçıranlara ses çıkartmazsanız daha da beter günler yakındır.
    Eskiden benim mahallemde hep beraber güle oynaya zaman geçirirdik kimse kimseye "kimsin, kimcisin" demezdi, diyemezdi çünkü AYIPtı, ayırmaktı...
    şimdİ MODA OLDU AYIRMAK, AYIRMAYA ÇALIŞMAK...
    Ayrıştık dost ayrıştık, hadise bundan ibaret

1|0
    0|0
  • TC vatandaşı olan herkes Türk olmaz Kürt Kürttür Türk Türktür. Kürtlerin özerklik hakkını bile kabul etmiyor çoğunluk sen ayrımcılığı yeni mi farkettin? Çinde Rusyada Türkler bağımsız olsun isteyen özgürlükçüler Kürtlere gelince bir anda faşist kesilir böyle bir kardeşlik işte...

2|1
    0|0
  • Etnik kökencilik kötü bir şey. Onlar gibi etnik kökenci söylemlerde bulunmak yerine, gördüğüm yerde arkama bakmadan kaçıyorum. Kürt, Türk, vırt, zırt; hepimiz insanız. Türk olanlar ayrıcalıklı değil, Kürtler de ayrıcalıklı değiller. Boş şeyler bunlar boş... Ayrıcalıklı olan tek bir sınıf var o da zenginler. Alt tabakadakiler de etnik köken tatavalarıyla ömür çürütüyorlar.

1|1
    0|0
  • İyide Turksun birak etnikligin sende kalsin. Turkiyede Turkum de yeter bitti kimse yargilamaz yargilayamaz.

1|0
    0|0
  • burada mesele ön yargilar..
    ve bazi Türk ve kürtlerin yaptigi karsilikli yanlislar..

1|0
    0|1
  • milletimizin zihniyeti degişmedikçe bu bu ayrımcılıga herkes gebedir, kürt türk ne farkeder kişiyi kürt türk diye ayırt etmek insanlıktan nasibini almamısların işidir kişiyi insan vasfıyla sewip ya da sewmeyeceksin.

1|0
    0|0
  • Benm annede elazigli bir guneydogulu pezevenkler yuzunden sizin gbi vatanseverlerde kayniyor arada

1|0
    0|0
  • Bunlar hep faşizmin ve 1800 yıllarda gelen milliyetçilik akımının sonuçları osmanlı yıkıldı ve kardeşlik bozuldu kardeşler arasında ayrımcılık oluştu

1|0
    0|1
  • PKK bir kürt militanı olduğu icin kürtlere karşı bir antipati olusmus. Ben sadece dagda her biji kurdistan diyenlerden nefret ediyorum hepsi annesiz ama tc vatandasiyim diyorsa kardesimdir turk-kurt ayirmam zaten arada sadece 2harfin degismesi.

1|0
    0|1
    • Pkk dan önce de bölücüydü kürtler araştır biraz.

• pkk olmadan önce kürtler neden öldürülüyordu peki? bunu da bir öğren öyle gel

• Neden? Açıklamanı merka ediyorum.

• Senin gibi kac kurt var 100bin hadi 1milyon 5milyon olsun bu vatanda 20milyon kurt var hanimefendi bes parmagin 5i bir değil

1|0
    0|1
    • Neden ayrimlik yapiliyo ne yani hepimiz allahin kuluyuz oyle degilmi neden?

• hepimiz allahin kuluyuz sen iyi guzel bir insansin ama allah askina neden daglar kurtlerle doku dedigim gibi bes parnagin besi bir değil

• atatürk ne mutlu türküm diyene sözünü bu bölgede yaşayan farklı ırkların bir arada yaşayabilecegini gördügü için söylemiştir ırkın ne olursa olsun ne mutlu türküm diyebiliyorsan türksündür bu mantıkla sölemiştir ama dış güçler ülkemiz üzerinde kirli işler çevirmek için kardeşi kardeşe kırdıra bilmek için nifak tohumları atıyorlar malesef buna meydan veriyoruz aleviler kürtler türkler ve bu cografyada yaşayan bütün ırklar halbuki bukadar zamandır beraber yaşamışız akraba olmuşuz neden coninin lafına bakarız anlayamıyorum

0|0
    0|0
  • yanlış birşey yapmaları sonuçta hepimiz insanız sonuçta türkte kürtte olan aynı toprağa girecek girmeyecekmi girecek o yüzden çok yanlış bu arada bende malatyalıyım seviyormusun malatyayı

1|0
    0|0
  • Amaç ara bölmek abd diyer baska ülkelerin de isine geliyo iç savaş cikmasini istyolar tipki filostin suriye irak bunlar gibi yapmak isteniliyo ama kimse bunun farkinda deyil vay o kurt bu laz bu Türk yok o nebilm ney diye diyee kaybediyoz

1|0
    0|0
  • Irkçılık faşiszm kokan bir ülke bura t. c normal karşılıyorum.

1|1
    0|0
  • Sen kürt asıllı türksün

1|0
    0|1
  • Her kürt adam değildir her turk te adam değildir

1|0
    0|0
  • Ayrımcılık yapan İNSAN değildir ama hayvanda değildir. Ne olduğu belirsiz bir varlıktır.

1|0
    0|0
  • Bende VANliyim dibine kadarda Türküm kimliğimde Türk diyor ay yıldız var Türküm l*n işte itarazımda yok o kadarr. ^^

0|0
    0|1
  • Ben bir kurdum ama ayrımcı degil kimse kusura bakmasn ayrımcılık yapan herkes cahillikten başka hiç birşey bilmiyor hepimiz aynı topraktan dogduk aynı yerde ölucz yaşasn kardeşlik yaşasn beraberlik memleketm van var mı sorusu olan

0|0
    0|0
  • bunların anladığı bütün kürtler hanzodur, kaçakçıdır, eşekçidir, teröristtir..

0|0
    0|0
  • Kürtler hep kendilerini ayrılıkçı görüp türk topraklarını sahiplenmişlerdir.

0|0
    0|1
  • Kürt = pkk diye anlayanlar var.. maalesef..

0|0
    0|0
  • Oncelikle AtaTürk'ü sevmezler. Daha birçok sey varda...

0|0
    0|1
  • Tayyip bey kürtleri çok şımarttı

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Bir kurt Atatürk u sevmedigi surece Türk olamaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...