Atatürk'ün en güzel sözü nedir sizce?

Bence çok güzel bir sözü var eğer kendisinin ise.
Ve şu an ülkenin ve beki de dünya insanlarının sorunudur bu sözü yapmamaları , uygulamamaları.
Söylediği önerdiği söz her şeyi kapsıyor, dini, siyaseti, gündemi, ülke sorunlarını her şeyi, varsa bilen çıkarsa eic vericem.

Güncellemeler:
Arkadaşlar yaptığınız yorumlar gerçekten harika ama onlar değil.
Hala bilen çıkmadı !!

0|0
15|36

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 15

• Geldikleri gibi giderler..

1|2
    0|0
  • Söz konusu olan vatansa, gerisi teferruat.

1|1
    0|0
  • Gençliğe hitabesi :)

0|1
    0|0
  • “Şayet bir gün, çaresiz kalırsanız bir kurtarıcı beklemeyin, kurtarıcı kendiniz olun.” (M. Kemal ATATÜRK)

0|2
    0|0
  • Laik hükümet kavramından Dinsizlik manası çıkarmaya çalışan fesatçılara asla fırsat vermeyiniz. Mustafa Kemal Atatürk.
    Egemenlik verilmez, alınır.
    Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak!
    Bunlarda mı değil. :D

0|1
    0|0
    • Maalesef değil prenses :)

• İnsanlıkta mutluluk, insanoğullarının birbirine yaklaşması, insanların birbirini sevmesi, hepsinin temiz duygu ve düşüncelerini birleştirmesiyle olacaktır.

Biz kimsenin düşmanı değiliz! Yalnız insanlığın düşmanı olanların düşmanıyız.

Her şeyden önce maneviyat, kalp ve vicdan gücü yüksek tutulmalıdır.

Ahlâk kutsaldır; çünkü aynı kıymette eşi yoktur ve başka hiç bir çeşit kıymetle ölçülemez.

Çook var :D

• Bunlar da değil prenses.

• türbanlıları yakın -- pardon o benim sözümdü, diycem bu seferde kavga çıkıcak Geldikleri gibi giderlere oyum +1

1|3
    1|1
  • fazla bilmiyorum ama onun Ben askerin her şeyden ziyade sanatkarını severim sözlerini çok seviyorum

0|1
    0|0
  • - Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.

1|0
    0|0
  • Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın :)

1|1
    0|0
  • Ne mutlu Türküm diyene!

1|0
    0|0
  • Ne mutlu Türküm diyene!

1|0
    0|0
  • Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır

0|0
    0|0
    • Teşekkürler yazı için.
      Aradığım söz bu değil.
      :)

• Ben napiyim o sözleri ateistim beni alakadar etmez

• Ateist olarak dincilerin tutumuna karşı yaptığınız yorumun bir benzeridir o yorumlarda o nedenle böyle bir yorum yaptım.
      Neyse teşekkürler ilginiz için.

• Hicbiri

1|0
    3|4
    • Kitap okumya, gelişmeye, genel kültüre, bilgiye soğuk bakan cahil insan kitlesi gibidir Atatürk'ü anlamamak!

• sende canımcımm hadi byy :)

• @ceyad Allah'a emanetsin hoşça kal.

• hiçbiri

0|0
    3|4
    • Kitap okumya, gelişmeye, genel kültüre, bilgiye soğuk bakan cahil insan kitlesi gibidir Atatürk'ü anlamamak!

• tamam işte ilk kez gördün. bak ne diyorum sana eskiden tam bir atatürk aşığıydım her yerde fotolarını taşırdım ancak 1 yıldır arşivlerde kütüpanelerde kafayı yorarak araştırdım. bence fiikirlerimize saygı duymalıyız dimi. tamam sen atanı sev benim atam Kanuni, Fatih Sultan Mehmet han ve tabiki Hz Muhammed sav hazretleridir. onların yolunu tercih ediyorum ben.

• Kendine ülkücüyüm falan deme bence sen :)

• 5|4
    0|2

Erkekler Ne Diyor 35

• Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

0|1
    0|0
  • Paşamın hangi sözü bir diğerinden kötü ki ama merak ettim takipteyim :)
    -Fikirler cebir ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez.

0|2
    0|1
  • "Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir."

"Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın. "

0|3
    0|0
  • Büyük dinimiz çalışmayanın insanlıkla hiç ilgisi olmadığını bildiriyor. Bazı kimseler çağdaş olmayı kâfir olmak sayıyorlar. Asıl küfür onların bu zannıdır. Bu yanlış tefsiri yapanların maksadı İslâmların kâfirlere esir olmasını istemek değil de nedir? Her sarıklıyı hoca sanmayın, hoca olmak sarıkla değil, dimağladır.

1|1
    0|0
  • Atatürk arkadaşlarına sordu Dünyanın en büyük insanı kim
    - Dünyanın en büyük insanı kimdir?
    - Timur''dur Paşam!
    - Değil.
    - Fatih''tir.
    - Değil.
    - Yavuz Sultan Selim.
    - Değil.
    - Alpaslan.
    - Değil.
    - Napolyon.
    - İskender.
    - Değil.
    Nafile!.. Ne derlerse Atatürk "değil" diyordu. Dalkavuklardan biri dayanamadı:
    - Sizsiniz Paşam., dedi.
    Atatürk, bu zatı tersledikten sonra, sualinin cevabını kendisi verdi:
    - Dünyanın en büyük insanı Hz. Muhammed''dir. Ölümünden bu yana bin üç yüz sene geçtiği halde, günde beş vakit, Cenab-ı Allah'tan sonra adı söylenen Hz. Muhammed (s. a. v)''dir...

0|1
    0|0
  • Bugün hepimize düşen ortak görev; ulusal değerlere, bilince, Cumhuriyet'e sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Ulusu dili, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele güçlü biçimde yürüyecektir. Mustafa Kemal ATATÜRK

0|2
    0|0
  • ''türk milleti zekidir ! çalışkandır '' . sözü olmadığı kesin , ama bence
    " Benim Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel eksen üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevî mirasçılarım olurlar."

0|2
    0|1
    • Hepiniz eic hak ediyorsunuz sözler ile ama bahsettiğim bu değil.

• takip ediyorum güncelleyerek cevabı yazarsın

• Güncellicem inşallah.

• -Yarın Cumhuriyet'i ilan ediyoruz.

0|2
    0|0
  • Nedese guzeldir

1|2
    0|0
  • hiç Şüphesiz Antalya dünyanın en güzel Şehridir... :D

1|1
    0|0
  • Dünyanın en büyük insanı hz muhammed'tir

1|2
    1|1
  • İstikbal göklerdedir.

0|2
    0|0
  • "en büyük düşman cehalettir"ne kadar da doğru, çok var etrafta:(

0|3
    0|1
    • Şimdi ki bir tarafa o zamanki gericileri düşün bir de söylendiği gibi halk mustafa kemalin arkasında durmadı sayması mümkün olmayacak kadar gerici vardı.

• Hepiniz eic hak ediyorsunuz sözler ile ama bahsettiğim bu değil.

• Çok basit Yurtta Sulh Cihanda Sulh

0|1
    0|0
  • Bir dinin tabiî olması için akla, fenne, ilme ve mantığa uygun olması lazımdır.

0|2
    0|0
  • Atatürkün bütün sözleri güzeldir ayırmaca olmaz

0|1
    0|0
    • Ben bir tanesini arıyorum detayda yazıyor.

• Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır.

• yurtta sulh cihanda sulh

0|1
    0|0
  • İsmet saat kaç

0|1
    0|0
    • Alakasız yorum.

• Ankara' da meşrutiyet caddesinde bir saat tamircisinin duvarında çerçeveletilmiş veciz söz.
      Kitaba konu bile olmuştur., bkz. İsmet saat kaç? Ebubekir Kurban

• Detay ile alakasız diyeyim ama sevdiğiniz söz ise bir şey diyemeyiz.
      Ben dalga geçme amacınız olduğunu düşündüm.

• Ne mutlu Türk'üm diyene...

0|1
    0|0
  • bir TÜRK dünyaya bedeldir

0|1
    0|0
  • en hakiki mürşit ilimdir..

0|0
    0|0
  • türkiye kirgizistan kazakiatan azerbeycan türkistan yok turan var

0|1
    0|0
  • hayatta en hakiki mürşit ilimdir ^.^

0|1
    0|0
    • Evet ilim ama ilmi olan insanlar bile bahsettiğim Atatürk'ün sözünü uygulamadıkları için hatalar yapabiliyorlar.

• senın aradıgın soz ataturkun en guzel sozu dıe bısıy yok ıste... onu anlatmaya calısıyorum

o soz sadece sana gore en guzelı ^.^

sanatsız kalmıs bır mılletın hayat damarlarından bırı kopmus demektır sozu de guzel mesela ama

hayatta en hakıkı mursıt ılımdır ı acık ara tek gecerım ^.^

• Benim demek istediğim de sorunun detayında yazdığım gibi aradığım o sözdür.

• Yurta sulh cihanda sulh

0|1
    0|0
  • Bana çay koy çay

0|0
    0|1
  • Onun soyledigi sanilan sozlerin hicbiri onun degil puuehhh yalan dolan

0|0
    1|2
  • ata nın kendisinide sözünüde sevmiyorum

0|0
    1|5
    • Cahiller anlayamaz zaten.

• Gerçek yüzün ortaya cikti soruyu soran o yüzden dinsizlere isim olmaz sen ve atan için yaşasın cehennem atanda senin gibi ataistti bunu unuttma yorum atan kaplan şerfsizinede gerçek cevabın yok kaplan 24 nasıl bir orisbudurki hz muhammetle atatürkü kiyaslamayya calisiyor biri peygamber biri de ata denilen adam peygamberin kili bile olamaz bu arada Peygamberimiz siz gibi serfsizlerin deyil bizim çocukları diri diri yakmakktab kurtardi din hakkında hic bir bilginz yoksa onun ismini o pis ağziniza almayin diktir git ateist diye bir din var sanki cehennemlik siniz ikinizde peygamber de bu arada sizin gibi orosb... Soyliyim peygamber Allahın elçisidir hic bir yanlısı yoktur 4 4 lük bir insandır ve müslümandır müslümanlar sever aranda sanırım ataiat ki ataistler seviyor...

• Benim dinsiz olduğum zannnına nasıl düştün sen?
      Allah bile cehennemlik dememişken sen nasıl beni cehennemlik olduğumu düşünüyorsun?
      Şirk değil mi yaptığın?
      Ataist diyor :D
      Süzme salak diye boşana demiyorlar !!

• Bir gün, ressamlar Türk'ün simasını unuturlarsa , yıldırımı alsınlar , yapıversinler.

0|0
    0|0
  • atatürkü sevmiyorum sözleride umrumda değil k. bakmayın

0|1
    3|2
  • Atatürkten banane peygamberimizin güzel sözleri varken

0|0
    1|0
    • Niye bu ülkede yaşıyorsun?

• Bu ulke ataturkun emaneti degil atalarimin emanetidir senin gibilerde azaliyor merak etme

• Hepiniz bu topraklardan sürüleceksiniz.
      Tıpkı Ermenilerin sürüldüğü gibi :)
      Yakında görürsünüz.

• Erkekler Devam
    5
Yükleniyor...