Kapat

Kuran neden, Allaha inanmayanlarin cehennemde yanacagini soyler?

İster inan ister inanma der, senin dinin sana benim dinim bana'dir der. Ama inanmazsan cehennemde yanarsin der. İnkar edersen, sorgularsan cehennemi boylarsin der.

Ateist ama yardimsever bir adam sirf inanmadigi icin cehennemde yanacak, her halti yiyen birisi tövbe edip pisman olursa cennete gidip hurilerle mi takilacak?

0|0
11|14

En İyi Kız Görüşü

• Kibirin kötü bir şey olduğunu kuranda defalarca getiren Allah Aynı şeyi kendisi için neden uygulamamış anlaması garip. Benim her seye gücüm yeter diyor kuranda Korkmamızı söylüyor. Şimdi bir sürü eksi alacağım ama bunlar benim düşüncelerim. Ateist değilim ama şu sıra giderek imansızlaşıyorum.

3|3
    4|2
    • +'lar şelale ^^

• @orhan81 birinin adı mütavazi , iyi diye yaptıklarıda mı öyle olacak yani? Yeni tanıştığın x kişisinin adı iyi olsa aaaa bu kesin çok iyi insan en iyi insan mı diyeceksin ona?

• varı da yoku da o yaratmışken, bırakın da övünsün yani. sen bile atıyorum üni. sınavını kazandığında aşırı enaniyet yapmışsındır. hem ordaki ayetinde övünme, kendini yüceltme yok-çünkü kendini yüceltmeye ihtiyacı yok zaten yüce :D-. ne açıdan okursan ordan anlarsın. "Benim her şeye gücüm yeter." derken her şeyi yaparım diyor. mesela sen "bu kavanozu açarım." derken bir övünme var mı? kavanozu açarsın işte. umarım anlatabildim.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 10

• Şair orada tehdit ediyor

1|2
    1|0
  • Çünkü insanların imanını korku ile sağlar

0|1
    0|0
  • "dinde zorlama yoktur, insan hurdur elbette. ister dunyada piser isterse ahirette."

0|1
    0|1
  • önce huri algını değiştir. Cennette de eşler, dünyadaki eşler olacak. huriler sadece hizmet edecekler.

Sana seçme hakkı veriyor. Bu doğru ve bunun sonu selamet, şu yanlış ama yine de seçebilirsin ve sonu kötü." diyor. kimseye zorla inanacaksını geçtim, dünyevi bir şeyi de yaptıramıyorsun ki maneviyatı yaptırasın. Ama kesin ve net hükümlerle onların sonu da belirlenmiş ve anlatılmıştır.

0|0
    0|0
    • Bir seyin dogru oldugunu nerden biliyorsun?

• Dinlerin hicbirine inanmiyorum. Benim dogrum bu

• tabi o da bir tercih. inanabilirsin de inanmayabilirsin de. ama bence İslam'ı güzel kitaplardan tekrar bir incelemede fayda var diyebilirim. Müslüman bile imanını taze tutmak adına o kitapları okumalı. mesela İmam-ı Gazali tavsiye ederim

• Böyle birşey demez. Tüm dinler sonuçta bir Tanrı'ya inanır. İnanmayan görüşler "din" değil, adı üstünde "görüş"tür. Bir yaratanın olduğunu inkar edenler cehennemde sonsuza kadar kalacaktır.

0|0
    0|0
  • Sana katılıyorum ahbap ;)

0|0
    0|0
  • Aklim almio su ateistligi

yorum yok

0|0
    0|0
  • Dinde zorlama yoktur. İstediğin dini seç ister seçme. Sana bir akıl verilmiş sen kendin doğru yolu bulacaksın. Eğer doğru yolda değilsen sen de diğerleri gibi yanacaksın. Bu kadar basit. Muslüman olup tüm günahları işleyenin bir ateistten farkı yoktur. Müslümanlar cennete girecektir fakat günahlarını çektikten sonra. Allaha ortak koşanlarda hiçbir zaman cennete giremeyecektir.

0|0
    0|0
    • Celiskiye bak. Kendimiz dogru yolu bulacaksak neden kuranin dogrularina gore yasiyoruz?

• İşte bende tam bunu düşünüyorum. Korku mesajı veriyo gibi sanki dine zorluyo gibi.

0|0
    0|0
  • İnanmıyan insan cehennemede inanmıyo niye düsünsün bunları sonuçta onun görüşünde cennet ve cehennem yok

0|0
    0|0
    • Ama kuran, inanmayanlarin cehenneme gidecegini soyluyor. Bu da kandirmaca degil mi? Eger soyle soyle yaparsan cennet yoksa cehennem. Allah korkusu var muslumanlarda. Hristiyanlar tanrisini seviyor bizimkiler korkuyor

• Allahtan korkmuyorum demedim sadece sorumluluklarimizi yaparsak aşkımız korkumuzu gecicek ama sen namaz kilma oruc tutma giyinisine dikkat etme allah senden uzaklasicak ve aense ask yerini korkuya birakicak inanmamayada baslarsan korkuda gider sonra 70 yil lay lay lom sonra bir bakmissin ömür bitmiş

• Tamamda kardeşim bende sana diyorum ki namazınıda kılsan orucunuda tutsun Allah korkun olucak o korku hep olmak zorunda

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 14

• Bir insan neden inanmak istemediği bir gerçeği sorgular. Bu nasıl bir duygudur bilemiyorum. Madem inanmıyorsun niye elestiriyorsun.
    Soruya gelelim. Ateist ama iyilik yapan biri ile inanan ve insan öldüren bir siyonist bile aynı cezayı almaz. Bunun nedenini Allah bilir ve yaratan olduğu için mutlak karar mercii dir. Kalplerdeki mercimek tanesi kadar inanca bile hürmet ediyor ama kendisine inanmayana hiç acimayacagini söylüyor. Çünkü ona bedenini tüm organlarını bağışladı ve yarattı. Ruh verdi. Can verdi. Onun verdiği dil ve dudakla inkar eden insan, ey insan? Nedir seni rabbine karşı aldatan?

0|1
    0|0
    • Sorunun cevabı : Mantıklı ve cesurca sorgulama yeteneği

• Sizin sorununuz bu. O yaratti her seyi o verdi. Nereden biliyorsun? Yaninda miydin

• Sen evren varolurken oradamiydin. Evrenin büyük patlama ile meydana geldiğine inaniyorsun yani bir ilki var ve ezeli değil. Bir Başlangıç sozkonusu bu. Sana kim söyledi büyük patlamayi. Sen nereden biliyorsun, bikim adamları bu olayı neredeb biliyor.

• Bak şimdi hiç Kuran-ı Kerim açıp ayrıntılı şekilde Dikkatle Türkçe meailni okduunmu merak edip bu konuları onun içinde aradınmı Allah Son Peygamber Olarak S. a. V'i göndermiş Son dinde Müslümanlık neden Son din sence Müslümanlık doğrulugu Allahtan başka kımseye hıc bırseye kulluk edılmeyecegıne şart ediyo şimdi diyelim mesela bir çocuk düşün annesi yahudi babası hrıstıyan ya da annesı hrıstyan babasıda hrıstıyan ya da ınancsızlar ıste nasıl dersen o aile o cocuk ne olacak sence kendıne yol cızecek ıllakı olgunlasan bır ınsan neyın dogru neyın yanlıs oldugunu ararsıtırır gerçek yola gıder. Allah'ımız butun kıtaplarda muslumanlık yazmıstır o zamandan bu zamana gelene kadar o yazılanlar ınenler değişmiştir ondan herkes yanlış yaşamaya başlamıştır

Birde söyle bişey var bizim İnsanımız ne kadar müslümanım dese lafta muslumanız gerçek müslümanlık agzında yalan olmayan oruc tutan namaz kılan zekat veren kadere ınanan Allah'a inanmak Meleklere inanmak Kitaplara inanmak Peygamberlere inanmak Ahiret hayatına inanmaktır 32 Farz var o Farzlara göre hareket etmemiz lazım biz tersini yapıyoruz

Ateist bir insan ne kadar yardım sever olursa olsun Bu yazıda, Kuran'da yer alan çelişkilerin bazıları sunularak Kuran'ın geçersizliği kanıtlanacaktır... Öncelikle, Kuran'da çelişki bulmanın, Kuran'ın geçersizliğini kanıtlayacağını kanıtlayalım. Kuran bunu bizzat ve direkt olarak telaffuz eder: "Hâlâ Kur'an'ı düşünüp anlamaya çalışmıyorlar mı? Eğer o, Allah’tan başkası tarafından (indirilmiş) olsaydı, mutlaka onda birçok çelişki bulurlardı." (4:82) bu ayette yazıyor www.islamustundur.com/turandursunacevap4.html bu sitedede herşey açık açık yazıyor bir okuyup yorum atalım Allaha emanet..

1|1
    0|0
  • Cünkü Islam Cennet ve Cehennemi sunmasaydi hickimse Müslüman olmazdi.
    Dinler Ahiret kavramini sunmasa o Dinlere kim inanir?

Islam her iyi insan Cennete gidecek dese, Sen kafa kesen Müslüman olacagina baris icinde yasayan bir Hristiyan olurdu.

Dinler ve Islam insanlari Korkutarak Dine baglar, Inanclarin temeli korkudur, Sen Müslüman olmazsan seni yakarimda bir korkutmaktir.

Muhammed bunlari söylerek insanlari korkutmasaydi, arzu ettigi Siyasi, Maddi ve Cinsell cikarlara kavusmazdi.

0|1
    0|0
  • kimse yaptıklarının cezasını çekmeden cennete giremez... Tövbe gerçekten edilirse kabul olur... Yap yap tövbe et ve yine yap.. Öyle üç kuruşa beş köfte yok... Bunun yanında insanlar bile evinde beslediği hayvanlardan itaat beklerken Allahki insanı yaratandır, böyle bir şey istemesi çok mu... insanlar öncelikli olarak kendine yaratana vefası göstermeli... Yoksa yardım severliğin, paylaşmanın islamiyette çok önemli yeri vardır. ayrıca Tolumsal yaşam anlamında en önde olan inanç islamiyettir... "Komşusu açken, tok yatan bizden değildir" bu cümleden daha sosyal bir cümle duymadım.

0|0
    0|0
    • Ne malum iste insani yarattigi?

• Bilimin aciklayamadigi seylere Allah yapti demek dogru mudur? Eskiden de dunya duz deniliyordu herkes acayip emindi bundan. Sonra yuvarlak oldugu ortaya cikti. Bilimin gelismedigi surece Allah yapti diyenler hep olacaktir.

• İslamiyet her zaman bilimin yanında olmuştur... Şu an avrupalıların buldu, yaptı, keşfetti dediği şeyleri aslında müslüman bilim adamları bulmuştur... Allah aklımızı kullanmayı emrediyor.. Peygamberimiz bir hadisindede " İlim talep etmek her müslümana farzdır." demiştir... insanlığın faydasına olan her türlü gelişmeyi islamiyet serbest bırakmıştır... Ancak bazı şeylerin bugünkü pozitif bilimle elde edilmesi zordur.. Örneğin ruh kavramı gibi... Bu tür şeylerde ise düşünce gücü, mukayese gücü, analitik düşünme gücü gerekir.. Bunları yapabilmek ise okumak ve düşünebilmekle mümkündür...

• Selamün aleyküm arkadaş
    leküm diniküm veliyedin senin dinin sana benim dinim bana allah bize kitaplar indirdi peygamberler ve o kişi yardım sever ve ateiz neden cennete gidemiyor çünkü
    o kişi allaha inanmiyor yani bukadar şeyi inkar ediyor allahi inkar ediyor yani bu dünya kendi kendinemi oldu bu ateiz i bir aciz ağaç mı yarati Hayır
    allahın varlığı bu dünya ve bu dünyadaki intizam ve nizam dır yani içindeki milyon larca hucreyi kim yarati kendilinden olmadı allah senin dedin gibi ona inanmayan lar cehennem de yanacak lar yani bukadar şeye kulak tıkyor
    müslüman ve her halt yapıyor
    o kişi kelimeyi saadet getirdi allaha inanıyor
    peygamber Efendimiz in umeti oldunu biliyor tövbe etse tabi gider çünkü müslüman nekadar günahı olursa olsun bir Müslüman elinde sonunda cennete gider
    çünkü kalbinde Zere kadar iman olsa yeter
    anlamış sindir belki

0|0
    0|0
  • Biz inanıyoruz ona göre yaşıyoruz cehennemden korkup cennet için yasiyoruz sonunda yokluk olan bir ateistlik dogumdan öncesinide yokluk kabul ederse vr 70 yil yasicaksin ki dünyanın en mutlu insani hic olamadigin gibi acilar kederler cekiceksin ve sonunda yokluga gidiceksin niye cekesin bu izdirabi? Ki eger senin dedigin gibi allah yok ahiret yok ise sende kurtuldun bizde ama ya varsa? Hereey gercekse?

0|0
    1|0
  • Huri bölümünü anlaman için : www.sorularlaislamiyet.com/.../...l-olacaktir.html

0|0
    0|0
  • Şüphe yok ki Kur'ân, büyük bir elçinin sözüdür.(Tekvir 19.)

1|1
    0|0
  • bizi seven tanrıya bakın bu capsla

http://i. hizliresim. com/REz3VZ. jpg

b o ş l u ğ u doldur !

0|0
    0|0
  • sen inanmiyomuşsun sanane o zaman? inanmadigin biseyden korkman komik:) yandaşmi ariyon kendine avunmak icin

0|0
    1|0
  • din muhabbeti burada yapma bro ortalık karışıo :D

0|0
    0|0
  • peki suc işlemeyin neden cezası var hukukta?

0|0
    0|0
    • Sucu islerse cezasini ceker. Burada ise 'inanmazsaniz yanarsiniz' diyor. Ayni sey degil

• İste bu diktatorluktur yahu. Bana inanmazsan seni yakarim demek nedir bana bunu bir aciklar misin?

• Hukukta oyle suc islersen hadi ceza evine.
      Sana laf fayda etmez Allah öyle emretmiş sen inanma ve bos laf etme imanın yok ne diye acıklama yaparım sana senin gözün kafirlikte allah iman indirsin kalbine inşallah...

• Peki seni doğuran ananın dediklerini neden yaparsın? yapmadığında neden terlik sopa yersin? senden olan sana itaat etmezse elbette cezalandırırsın, şu varki insanlar Allah tarafından yaratıldı, neden inkar ederler? ya onların inandıkları boşa çıkarsa orda ne diyecekler? bilirmisiniz? Yasin süresinin bir ayetinde insanlar tekrar dirildiklerinde beni kim tekrar diriltti, bana yazıklar olsun imansız yaşadım diyecekler... İnançsız olanlara ya da imanı zayıf olanlara söylüyorum, siz ahireti cennet ya da cehennemi inkar ediyorsunuz, ben hepsine inanıyorum eğer gerçekten yoksa kaybedeceğim birşey yok, ya varsa diye de düşünün bir?

0|0
    0|0
    • Hep de ayni laf ya. Tabii tek kitap olunca degisik seyler cikmiyor ortaya

• Birde hidayet olayı var Allah herkese kendine iman etmeyi ibadet etmeyi, hidayet etmemiştir.. Senin sorunun Allah ile arandaki bağlantı arasına şeytani şeyler girmiştir...

• Bir Ateist olarak dinin ve Kur'an'ın dolayısıyla da inanılan ve var olduğu sanılan hayali bir varlığın tutarsızlığı ve çekişkilerini uzun uzun yazmayayım. Ama şunu söyleyebilirim ki eğer dinlerin söylediği gibiyse ve Tanrı ya da Allah artık adına ne dersen yaratıcı adaletliyse zaten inanmadığımız için bir şey yapmaz ki yaksa da sorun yok dindarlar gibi olup cennete gitmektense cehennemde yanarım daha iyi. Tabii Kur'an çelişkilerine ve anlatımlara da bakılırsa bir Tanrı tarafından değil de insanlar tarafından yazıldığı çok açık. Muhammed ve sonra gelenler çıkarları doğrultusunda yazmışlar işte. Örnek verdiğin ayete de gelirsek, bir yerde senin dinin sana benim dinim bana der diğer ayette inanmayı öldürün falan der. Bu ne perhiz ne lahana turşusu durumu kısacası... Neyse, uzatmayayım. Biraz da İslamcılar anlatsın onlar ne diyor onları dinleyelim...

1|0
    0|0
    • Kardeşim özetlemiş.

• ateistlerin klasiklesmis lafi okudum arastirdim hatim ettim sizden cok biliyoz:))) ne kadar okuyup anladiginiz belli zaten:)

• @orhan81 Sus da adam sansinlar ln cahil

Yükleniyor...