Cochineal isimli bir böcekten elde edilen renklendiricilerin gazlı içeceklere renk vermek amaçlı kulanıldığını biliyor muydunuz?

Cochineal isimli bir böcekten elde edilen bazı renklendiricilerin içtiğimiz gazlı içeceklerde içeceğe renk vermek amaçlı kulanıldığını biliyor muydunuz.

1.----> link

2.----> link

Güncellemeler:
Cevaplara bakacak olursak bir çoğumuz bunu biliyor.Ya tüketimi konusunda ne yapıyoruz bile bile içiyormuyuz?

0|0
9|8

En İyi Kız Görüşü

• Biliyorum o böcüğü gördükten sonra kola içmiyorum.En güzeli ev yapımı limonata.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• ben böceklerden nefret ederim tiksinirim ama bunu bilmeme rağmen vazgeçemiyorum göz görmeyince gönül katlanıyor mu ne :(

0|0
    0|0
  • böceği ezip de direk içeceklere koymuyolar arkadaşım,bir sürü işlemden geçiyo ve sadece boyar maddesi ayrıştırılıyor.

doğada sürekli madde dönüşümü vardır. ona bakarsan şimdi ben dedemi yiyorum. bi düşün bunu.

0|0
    0|0
    • hımm ozaman içtiğim koladan böcek çıkma ihtimali yok aydınlattığın için teşekkiürler :P

• ah bebeim ah tamam sen yeme içme.

• ben de böyle kafa istiyorum ):

• Evet biliyordum..

0|0
    0|0
  • biliyorum ve içmiyorum kola mola

0|0
    0|0
  • bilerek ve severek iciyorum. pisman degilim.

0|0
    0|0
  • cok lezzetlilermis :))

0|0
    0|0
    • öyle görünüyorlar :P

• şakaydı :) benim harbiden migdem bulanmaz kolay kolay

• Aynen bendede miğde yoktur miğdemi aldırdım desem yeridir harbiden kayısı çok kötü oldu gece gece ıyk :P

• kolakolik olan ben o böcegi gördüm kolaya tövbe ettım :)

0|0
    0|0
  • ilkokula gittiğim zamandan beri biliyordum halada en sevdiğim içecek kola engel olamıyorum :)

0|0
    0|0
    • Yaşınıza bakacak olursak ilkokula gittiğinizden beli bilmeniz doğal :)) O zaman afiyet olsun :)

Erkekler Ne Diyor 8

• evet biliyorum ve video klibi bilgisayarımda mevcut oldukça az tüketmeye çalışıyorum ama tüketmemek daha iyi tabiki de.

0|0
    0|0
  • Yıllardır bilindik birşey zaten türkiyede de kullanılıyor ayrıca sadece gazlı içecekte değil bir çok sakızdada kullanılıyor

0|0
    0|0
  • biliyorum.çokta umursamıyorum.afrikada bebeler yiyo o böcükleri.yediğini içtiğini çok incelersen aç kalırsın (günümüzde)

0|0
    0|0
  • Evet, yaklaşık 8-9 yıldır ortada dolaşan bir söylenti..

0|0
    0|0
    • Yani kesin olduğunu düşünmüyorsun?

• Doğru olabilir fakat diğer yediklerimiz ve içtiklerimizin yanında pek umursamıyorum açıkçası. Kimbilir şimdiye kadar ne tür etler yiyip neler içtik. Hala da vazgeçemiyoruz ve kopamıyoruz :)

• Her marka kullanmıyormuş, bende marka değiştireceğim.

0|0
    0|0
  • ona bakacak olursan meyan kokunu fareler cok sevdigi icin farelerle beraber ogutulupte fare kaninin karistiginida soyluyorlar.Not:Az once kola ictim

0|0
    0|0
  • Kapitalizm , insan kaynağını düşünmez. Onun için para gelsinde nereden gelirse gelsin. Sosyalizmin abc'hesi

0|0
    0|0
  • evet biliyoruz. sonuçta birçok madde doğadaki birçok canlıdan elde ediliyor. böcekten elde edilmesi bana olumsuz bir çağrışım yapmamakta

0|0
    0|0
Yükleniyor...