Eminönü'nde ne yapılır nereye gidilir..

merhaba arkadaşlar eminönünü tam bilmiyorum tam anlamıyla. sevgilimle oraya gitmeyi planlıyoruz hafta sonu. şimdi vapurdan inince tam olarak nerelere gidilir gezmek için olsun yemek için olsun. balık ekmek sevmiyoruz ikimizde. vapurdan indikten sonra o çevrede ne yapcağımızı bilmeden kalmak istemiyoruz. nerelere gidilir gezip görmek için nasııl gidilir önerileri olan varmı aranızdaa

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• Vapurdan inince karşıya geçip sağa dönün ve yürüyün.Meydanı geçince otopark göreceksiniz orayı geçip sola dönün bir cami var büyük.Orası o kadar bilinmese de en çok ziyaret edilen camilerden bridir turistler tarafından çünkü içerisinde harika çiniler var.İsmini anımsayamıyorum ama yazarsan google a çıkar.Ayrıca Kurukahveci Mehmet Efendi var onun sokağına girip kahve kokusunda sıra bekleyip kahve almalısınız.Mısır çarşısını gezin.Oradan yukarı doğru yürüyün bir sürü ara sokak var.Her sokağın bir adı var şapkacılar çarşısı düğmeciler çarşısı bilmem ne hepsinde ayrı ayrı şeyler satılır.Kapalıçarşıya gidene kadar böyle sokaklar var.Hanlar var saatçilerin olduğu bir han var mesela.Oraları gezebilirsiniz.Gezilecek yer çok eminönünde.Afedersin ama ben bi tabelada prezervatifçiler çarşısı yazısını bile görmüştüm yani.Her ürüne ayrı han veya çarşı yapılmış.Kapalıçarşıya çıkarsanız içinde kuyumcuların olduğu yerde bir ayaklı borsa var herkes bağırıyor ''Şu kadar altını şuna satıyorum alan var mı diye'' hepsinin elinde bir telefon onu izleyin 10 dakika zevkli olabilir.Oradan da Süleymaniye'ye çıkıp fasülye yersiniz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Sana güzel yemek için üç yer yazıyorum.Biri çok kaliteli pahalı..Mısır çarşısının sağ tarafına bak...orada biir tarasta Hamdi et lokantası yazar..Etin ve kebabın kralını orada yersin...Lezzet ve manzara doyumsuz..İki kişi 75 - 95 Lira arası çıkarsınız.. Diğer yer..Mısır çarşısının orta kapısında bir küçük esnaf lokantası var..Hemen girişte sağda..Hem kaliteli hem ucuz ..Ancak yer durumu her zaman sıkışık olur.İki kişi 35- 50 Liraya çkarsınız.. Diğer bir yer...Sarayburnu gülhane girişini geçip , sahilden 100 mt yürüyün.. Sağda Eminönü Belediyesi lokantası var..Denize karşı muhteşem manzaralı.. Üç çeşit yemek iki kişi 50 - 60 Liraya çıkarsınız...Yemek sordun üç yer yazdım..Fasa fiso yer ararsan çok lokanta var..Kolay gelsin..

2|0
    0|0
  • balık ekmek yiyin, sonra boğaz turu yapın, sonrada mısır çarşısına gidin :)) oradan da taksime gitmeyin ama :D amele kaynıo malüm yaz geldi :)

1|0
    0|0
  • sultan ahmet meydanından başka hiç bir yeri bi işe yaramaz

1|0
    0|0
    • peki oraya nasıl gidebiliriz eminönünden yürüyerek gidilirmi

• 4-5 tane iskele var, ama ortalama 100-250 metre uzaklıkta

• sağol fikrin için

• Gülhane parkına gidebilirsiniz. o parkın sonundaki çay bahçelerinde boğaza nazaran çay falan içebilirsiniz. Yolu: Tramvay yolunu takip ederek sultan ahmete doğru çıkarken solda, yokuş üstünde. :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Eminönü'nde Mısır Çarşısı var gezilebilecek yer olarak.Orayı gezdikten sonra Sultanahmet'e gidersiniz.Orda yiyecek alternatifleri de bulabilirsinizSultanahmet'te Topkapı Sarayı,Ayasofya,Yerebatan Sarnıcı ve Sultanahmet Camii'ni gezebilirsiniz.

1|1
    0|0
    • sultanahmet güzel fikirmiş canım sağol. artık onuda sora sora buluruz değişik bi mekan olucak :)

• Yaw 2 kulah dondurma aldim gecen hafta 10 tl verdim. lan dedim ben turk um.

abi ayirim yapmam hepsine kulahlarim dedi:))

• Külahlar:)) Hakkı adamın:))

• Eminönü'ne gidilir mi yahu :) Tıklım tıkış iğne atsan yere düşmez.

1|0
    1|1
  • balık sevmiyosanız deniz kenarındaki turşucuya gidin. orda güzel yer bilmem ben. bi kore lokantasını bilirim. onuda tarif edemem kaybolursunuz :)

0|0
    0|0
  • Balık ekmek sevmiyorsanız bir kafede oturursunuz, yapacak bir şey yok.

0|0
    0|0
  • Başka yer bulamadınız mı.

0|0
    1|0
    • yok değişiklik olsun istedik vapura binmek hoşumuza gidiyo

• katılıyorum üstelik istanbulda yaşıyoruz güya hiç biyerinden haberimiz yok gezelim öğrenelim biraz.

• Tarihi Yarımada'yı beğenmediğin için daha iyi seçeneklerin olduğunu düşünüyorum.Bana İstanbul'da gezilecek bir yer tavsiye eder misin?

Yükleniyor...