Kısa film senaryosu yazmak mı daha zor uzun metraj film yazmak mı?

Ayrıca bir kısa film nasıl olmalı ki izleyen kendinden bisiler bulabilsin

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• bak sana radyo televizyoncu biri olarak söylüyorum bu sitedeki kitabı alıp oku sana çok yardımcı olucaktır zaten yani u kitabı radyo televizyon sinema bölümü okuyan öğrencilerin okuduğu kitaplardan biridir www.idefix.com/.../tanim.asp

0|0
    0|0
    • İlk fırsatta alıp okumaya calısıcam :)

• Radyo televizyon değilde kanservatuarı düşünüyorum bu sene yeni mezun oldum ilerde inşallah o konuda daha çok kabalayabilicem..

• hımm oyunculuk diyorsun yalnız ama şunu söyleyim sinema dizi sektörü çok zordur şuanda ankara'da unutma beni dizisinin başrol oyuncusu osman karakoç oyunculuk eğitimi veriyor haftada 2 gün ve bu sadece hafta sonları 6 saat ders veriyor fiyatı da aylık 250 tl ve ve dersler 4 ay sürecek e eğitimin sonunda sertifika var ve yanında kendi dizilerinde tol veriyorlar bir de başkayerlere de gidebiliyorsun bir de böyle dersler verilmeye yeniden başlandı İstanbul da da bir yönetmenden çok iyi yönetmenden dersler var yine o da sertifikalı onunda fiyatı 1200 lira toplam olarak ayda 300 lira oluyor bu da ve çok güzel bunlar ama ben zaten oyunculuğu istemiyorum yönetmeden iyi olurdu o da bana çok uzak İstanbul'da o kadar imkan var ve elimden hiç bir şey gelmiyor benim :((

Erkekler Ne Diyor 5

• Kısa filmde ayrıntıya giremezsin, bu yüzden sürükleyicilik için çok iyi bir konu seçmen lazım. Ama uzun metrajda konuyu ne kadar kötü de seçsen, ayrıntıyla, olaylarla bunu toparlayabilirsin. Yani özet şudur, kısa metrajın etkili olabilmesi için kafayı iyi kullanmak gerek.

0|0
    0|0
  • kısa film zor

0|0
    0|0
    • Kısa filmde kısa zamanda vurucu bir senaryo yazmak gerçekten sıkıntı:(

• Hayal gücü ve hikaye her şeyin başında yer alır.

0|0
    0|0
    • Hayal gücü de mekanla sınırlı kalıyo maalesef çok büyük bir sahne için ciddi masraf lazım

• Deniycem tesekkur ederim :)

• Rica ederim.

• Uzunda şişirme yaparsın, kısada o hakkın olmuyor.

0|0
    0|0
  • 2side çok zordur bea. yazana helal olsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...