Nazım hikmetin yorumdaki şiirini yorumlayabilirmisiniz bana -,- ?

Ne ben Sezarım, Ne de sen Brütüssün. Ne ben sana kızarım ne de zatın zahmet edip bana küssün. Artık seninle biz, düşman bile değiliz

ne ben sezarım ne sen brütüssün dediği şey nedir? şiiri yorumlayabilirmisiniz -,- ?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Sezar ile brütüs normalde çok iyi arkadaşlarmış. Ama Sezar suikasta uğramış ve bu suikastı düzenleyenlerin arasında Brütüs de varmış. O nedenle şiirde de denilmek istenen biz artık arkadaşı bırak, düşman bile değiliz.
    O kadar ki önemsizsin demek istemiş.

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim:)

• Rica ederim güzellik. :)

• Sezer brütüsün üvey babişkosu.. Brütüsün annesi romanın en güzel avradıymş.. Babası ise en zengin ve saygn adamlarndan biri.. Brütüsün baba olunce de annesinin güzelliğinin farklna varan kart sezar, brütüsün annesini kendine metres yapmış lakin sezar, brütüsün annesine çokta iyi davranmazmş onu başka kadnlarla aldatırmş en son sezar, brütüsün annesini terk etmiş kndisine başka bir imparotiçe adayı bulmuş ve bu şekildde de brütüsün, sezara karşı kinş ve nefreti oluşmuş snrası işte fırsat bu frsat yen brütüs al sana al sana al al al yapmış ^_^

Erkekler Ne Diyor 6

• Söylediğim biri var aynı dizeleri, görürse gelip yorumlasın.

0|0
    0|0
    • @xarizma geldim gördüm.
      @soran kısaca artık bizden bir cacık olmaz , haberin ola diyor.

• @benqben hazır olan çomağı görmüş gelmiş, cacık malzemesi olduğunu kabul etmiş, gitmiş.

• @xarizma ;)

• Sezar burutus baba oğul gibi bişey sezar zirvedeyken burutus sezari beklemediği bir anda arkasından bicakliyor yani ummadik taş baş yarıyor onca taş varken kısaca diyorki sen ummadigim taş degilsin ki baş yarasin aramizda bisey yok ki birbirimize tavir koyalım diyor

0|0
    0|0
  • Roma imparatoru Sezar Brütüsü küçüklükten alıp yetiştirmiş onu kendi çocuğundan ayrı görmemiştir. Ama Brütüs Sezarı Arkasından bıçaklamıştır. Deyim anlamında değil gerçek olarak :)

0|0
    0|0
  • Kac yasindasinz siz ya okuyun biraz

0|0
    0|0
  • Ne ben sezar gibi sana güvenirim nede sen beni brütüs gibi pıçaklarsın diyor

0|0
    0|0
  • Artık gözümde hicbirsey sin demek istiyor

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Brutus Sezarin en yakiniydi. Sen de mi brutus olayindan bunu anlayabiliriz

0|0
    0|0
Yükleniyor...