Reenkarnasyon?

reenkarnasyonu gerçekci bulan ve bunun için mantıklı birsebebi olan var mı ?

Güncellemeler:
günlerdir bu konuyu araştırıyorum. ölen mesela küçücük cocuk çooook gecmis zamanlarda yasamıs birinin sadece ailesi tarafından bilinen şeyleri bile bilebiliyor.. inanasım yok. bunun dışında bu konuda cinlerin insanlara yardım ettiğini ileri süren bi kaymak tabakada var. etrafımdakilern düşüncelerini de merak ettim.
ruhu tekrar dirilemez mi ? SONUÇTA RUH ÖLMEZ. isanın ruhu gibi . bi kısım diyorki ''insanlar böyle şeylere çok kafa yordukça insanüstü varlıklar bu konuda onlara yardımediyor ve bilgi veriyor'' . örneğin 8 yasında biçocuk rus diktatör stalinin sadece annesinin bildiği bir kaç şeyi biliyo. ve bunun gibi çok örnek var. ...
işte komik olan o.. herkes geçmişte bi çar diktatör kral prenses falan.. bende köleyim diyene rastlamadm. ama işte ... ./

0|0
4|10

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• arkadaşım o anlattığın şeyler ruh telestezi diye birşey bu kazanım ya çok maneviyatla olur adnını bilmiyorum kendini 40 gün bir yere kapatıyorasssun yemek ve tuvalet ihtiyacı dışında çıkmıyorsun ve hiçbirşeyle ilgilenmiyorsun sadece aklın fikrin Allahla oluyor böyle insan üstü dmeyeyim ama manevi derecelere yükseliyorsun evliya gibi birşey ama birde insanın bu ruh telestezini farkında olmadadan kazanması var bu onunmanevi biri olduğunu göstermez ve eğer imanı zayıf biriyse şeytanların cinlerin oyuncağı olur bu insan şeytan herşeyi kendisinin yapabildiği herşeyi ona da yuaptırır ve insan acaba ben melek falan mıyım demeye başlar ileri gier peygambermiyim daha da ileri gider haşa ve kella Allah mıyım dmeye başlar ki Allah bizi bu durumdan korusun hz isa nın ruhu ölmedi Allah tarafından acı çekmesin diye göğe Allah katına yükseltitldi senin söylediğinşeyle bu durumun hiç bir alakası yok insan öldüğünde geri gelmez eğer cennetlikse zaen geri dönmek istemez değilse geri dönmek ister ama malesef dönemez ona artık çaban boşa artık geri dönüş yok denir ve cehenneme atılacağı günü kıvrana kıvrana bekler sana tavsiye bu konularla kafanı kurcalama Allahı inkar haşa noktasına gelebilirsin

0|0
    0|0
  • bu dirilip yeniden düynaya dönmek oluyor ama ölen bir insan asla geri dönemez müslüman insanlar olarak böyle boş şeylerle kafamızı döldurmayalım .

0|0
    0|0
  • İşte kanıtı benim.Zombi olarak geri döndüm.

Bir iddiayı daha çürütmenin verdiği huzurla mezarıma dönüyorum.Dağılabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Sadettin teksoy hıyartosunun milletin kafasına soktuğu doğa üstü saçmalık

0|0
    0|0
  • ortaçağ batıl inançları kimi şövalye olur kimi penses ben hiç ejderhayim diyen görmedim.

0|1
    0|0
  • Reenkarnasyon dediğimiz şey, ölümden korkan insanların teselli bulmak amacıyla türettiği bir şey.

0|0
    0|0
  • reenkarnasyonu bilmem ama bu güncellemeler iyi dejavu yaşatıyor

0|0
    0|0
  • yok bulmuyorum :)

0|0
    0|0
  • ben inanmak istiyorum :D

0|0
    0|0
  • Pek bulmuyorum açıkcası, öyle olsa eski yaşantımızı da hatırlıyor olmamız gerekmez miydi? Yeni bedenimizde eski anılarımız olmadan hayat buluyorsak, o zaman da yeni birinden farkımız kalmıyor zaten.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Reenkarnasyon hiçbir ilahi kaynağa dayanmayan batıl bir inançtır.sürekli ölüp, tekrar dünya hayatında aynı ruhla, fakat yeni bir bedenle dirilme inancı vardır.

Oysa Kuran'da ölümün ve dirilişin bir kez olduğu bildirilmektedir.

Her insan dünyada sadece tek bir hayat yaşar, bu hayatından sonra ölür ve ölümünden sonra tekrar diriltilerek, dünyada tüm yapıp ettiklerine göre sonsuza kadar cennette veya cehennemde kalmayı hak eder. Yani insanın bir dünya hayatı, bir de sonsuza kadar yaşayacağı ahiret hayatı vardır. İnsanların öldükten sonra dünya hayatına geri dönemeyecekleri Kuran'da çok açık olarak bildirilmektedir:

Yıkıma uğrattığımız bir ülkeye (tekrar dünya hayatı) imkansız (haram)dır; hiç şüphesiz onlar, (dünyaya) bir daha geri dönmeyecekler. (Enbiya Suresi, 95)

bu yüzdendir ki inançlı bir insan olarak reenkarnasyona inanmam.

0|0
    0|0
  • ahirete olan inancı nasıl cürütürüz diiye yapılan sacma otdan bir inanışşş:P

0|1
    0|0
  • Bilmiyorum olabilir de ama böyle şeylerin mantıklı açıklaması yok ki.

0|0
    0|0
Yükleniyor...