Kişisel Gelişim kitapları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kişisel gelişim kitapları hakkında bir çok fikir var. Kimisi çok faydalı olduklarını savunuyor kimiside tam tersini. Peki siz, kişisel gelişim kitapları hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
3|18

En İyi Kız Görüşü

• Kişisel gelişim kitapları kişiye özeldir. Herkes aynı yazıyı okur ama ayrı anlamlar çıkarır. Ayrıca okunan yazının tamamen aynısını uygulamak yerine kişinin hayatına uyarlayarak gerçekleştirmesi daha faydalı olur. Ancak bu gelişim sadece kitapla sınırlı kalmamalı, insan yaşadıklarını, düşüncelerini de belirli aralıklarla analiz ederek kendi gelişimini takip etmeli.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Küreselleşmenin istediği o "tek tip insan"ı yaratma projesinin bir diğer adımı... "Sistemin sizi ezip geçtiğini düşünüyorsunuz, çok kasıyorsunuz, bu kitapları okuyun ehlileşin, sistemde sorun yok, sorun sizde" mesajları taşıyan kitaplar... Şu şu adımda şu şunu yapın şeklinde, sanki pasta börek kurabiye yapıyormuş gibi "kişilik hamuru yoğurmacalar". Sanki kişiliği yoğurmak bu kadar basitmiş gibi... Bir de "Benim tecrübem bende işe yaradı, sizde de yarar mı yaramaz mı çok umrumda değil ama ben bunları pazarlayıp bir para kazanayım be" mantığıyla kitap bastırmacalar...

Hiçbir faydaları yok. Dogmatik formül verilmez bilimde. Üstün Dökmen'i, Erdal Atabek'i falan ayırırım, onlar hayat karmaşasında unuttuğumuz şeyleri hatırlatıyor çünkü. "Pazarlamıyorlar", sorgulatıyorlar

0|0
    0|0
  • Kitap okumuyorum fakat ben kişi kendini geliştirmesini bilmeli diye düşünüyorum. Yani sadece kitapla yetinmeyip onu uygulamasını bilmeli. Faydası vardır elbet ama bazı insanlar onu yanlış yorumlayabilir. Pek sıcak bulmuyorum o kitapları. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
    0|0
  • Kişisel gelişim kitaplarına ruhunla okuyosan ruhun derin bişeyleri farketmiş demektir. Ama su var yaşam kocu olmak ısteyıp baskasından calma kıtap yazanların kıtaplarını okumamak lazım, okunması gereken parayı aşmıs ve hayata bir eser vermenın özlemini yasamıs insanların eserlerını okumak. Tabı o bılgılerı okumak bir işe yaramaz UYGULAMAK DEVAMLI UYGULAMAK şarttır.

0|0
    0|0
  • saçmalık bu kitaplara inanmıyorum hayatta şuna inanırım bir nasihat bin tecrübeden iyidir risk al cesur ol ama akıllı ol gözünü dört aç kimseye güvenme

0|0
    0|0
  • Çok fazla polyannamsı geliyor bana. Herşeye pozitif bakmaya yönlendiriyorlar iyi güzelde hayatta herşey kitaplarda yazdığı gibi değildir. Hayat acıdır ve acılara katlanabilmek için realist olmak lazım. Ütopya kurmak isteyenler için ideal kitaplar.

1|0
    0|0
  • Sizi sizden daha iyi tanıyan ve motive edebilen birisi daha olamaz başkası herkesle ilgili genel konuşur yazar siz ise kararların kendiniz verirsiniz kendiniz için verirsiniz. Çok fazla kişisel gelişim olmadığını düşünüyorum toplumu ya da insanları tek tipleştiremezsiniz..

0|0
    0|0
  • '' kişisel gelişim kitaplarının saçmalık olduğunu mu düşünüyorsunuz bu kitap tam size göre' 'temalı yayınlanan kişisel gelişim kitaplarını görünce düşünmeyi bıraktım

0|0
    0|0
  • Onlarcasını okumuş birisi olarak söylüyorum ki hepsi zırva. Hiç bir işe yaramayan kitaplar. Neden kişisel gelişimimiz için başkalarının yazdığını okuyoruz ki?

0|0
    0|0
  • Kolay para, safsata
    Zerre saygım yoktur bu kitaplara da yazarlarına da

0|0
    0|0
  • Birazcık kalemi sağlam olan herkesin ufak bir araştırmayla yazabileceği kelimeleri süslü ama içeriği boş kitaplar...

1|0
    0|0
  • fıs kitaplar.

0|0
    0|0
  • kitap okumuyorum ben :D

0|0
    0|0
  • Faydalı olduğu inkar edilemez bir gerçek ama gelde oku.

0|0
    0|0
  • bir hakta yaramaz. Genelde bir Balta'ya sahip olmamış kişiler okur.

0|0
    0|0
  • Ben çok okudum. Bana pek birsey kaynadı açıkçası

0|0
    0|0
  • anlık motivasyon kaynağı kullan at kalitede vasatlığa sahip ürünler

0|0
    0|0
  • Faydasızdır herkes kendi olmalı tavsiye bulmamalı kendini bulmalı

0|0
    0|0
  • Ozzy Osbourne'nin bir kitabı vardı o çok güzeldi. Ben Doktor Ozzy. Ha birde S*ktir et var tabi oda çok hoş bir kitap

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Fazla şişirtilmiş buluyorum. Hayal kırıklığı yaratabiliyor.

0|0
    0|0
  • ben seviyorum bu tür kitapları

0|0
    0|0
Yükleniyor...