Evlilik ve cinayetlerin televizyon programları üzerinden çözümlenmesi normal mi?

Sürekli takip ettiğim haber sitesi utanmazmedya.com'dan bir haber "Cemile Bal, kocası Haydar Bal'ı Esra Erol'da buldu, öldürüp Müge Anlı'ya çıkıp aradı!" link

Yazıda evlilik ve cinayet olaylarının televizyon programları üzerinden çözümlenmesi anlatılıyor. Merak edenler için link

Beni bu olayın kültürel boyutu düşündürdü. Sizce evlilik programları ile evlenip, reality showlardan kayıp arayıp, cinayet çözmek Türk Kültürünün bir parçası mı oldu?

0|0
21|22

En İyi Erkek Görüşü

• Bu tarz programların temel kaygısı reyting. Kimse kimsenin hayatındaki cinayeti araştırmaya bedava soyunmaz. Arada biz farketmeden ne reklamlar yediriliyor, alttan alta.

Kamusal yayın yapan bir tv kanalında, gündelik sorunların,cinayetlerin ve aşk programlarının yer alması tv'nin ideolojik işlevlerinden biri.

Bu yolla siz kendi derdinizden ve olaylardan uzaklaşıp başkasına odaklanıyorsunuz. Sistem içiersinde dönen oyunlara karşı da gözünüz kapanıyor. Çok güzel bir düşünce öldürme taktiği.

Olayın kültürel boyutunun ötesinde, siyasi ve ekonomik çıkarlar var. Kanal duygu sömürüsü ile reyting alıyor, reklam alıyor ve paralar cebe iniyor.

Bizim izleyici olarak kaybettiğimiz şey ise, gerçekliğin ta kendisi.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 21

• Polisler yasa gereği Bir insanı Kanıt delil ve görgü tanığı olmadan en fazla 24 saat birini tutabilirler.Oysa bu Programlarda haftanın 5 günü 2 saat kamera karsısnda kalır bu zanlılar.Bu sure icinde Hem Polis delil toplar ve zaman kazanmış olur.Zaman zaman bu zanlılar programın stresine dayanmıyıp bi takım şeyler itiraf ederler 2 saat yalan soylemek kolay bir iş değildir.zaten program uzmanlar tarafından izlenir ve süpheli hareketler bile işlerini kolaylaştırır.Bu tip programlara katılmassan polislerde süphe uyandırır .Ama sen zanlı oldunu düsün günde 2 saat yalan söyleye bilirmisn okadar kisinin gözünün icine bakarak.Herkez biraz mantıklı düsünsün herkez farklı olmaya calısıyor. Evlilik mevzusuna Gelirsen Çeşitli sosyal sayfalardan Sevgili aramak Doğal ama Tv demi farklı oluyor Hem adam Cıkıp Herseyini anlatıyor. O kadar kisinin arasında kendine en uygun olanı buluyor. Bence Bunlar Normal şeyler kimse farklı olmaya calısmassın mantıkla cevap versin.

2|0
    0|0
  • insanlar artık kendi aralarında çözemedikleri problemleri üçüncü şahıslarla çözmeye çalışıyor , psikoloklar ve ilişki danışmanları bununla başladı ve git gide büyüdü , nedir bizim derdimiz ?

söyleyecek sözümüz var da mı diyemiyoruz yoksa başkalarının gaz vermesi hoşumuza mı gidiyor

0|0
    0|0
  • Artik herseyin b.Ku cikti. Yakin da "Gerdege Giriyoruz", "Kamasutra Ogreniyoruz" gibi programlarda baslarsa hic sasirmam. Insanlari iyice televizyona bagimli hale getiriyorlar.

0|0
    0|0
  • Normal hatta gerekli diyebilirim. Bir kaç cinayet olayı bu tür programlarla aydınlığa kavuşup çözüldü. Bir nevi polise de yardımcı oluyorlar. Özellikle Müge Anlı'yı çok beğeniyorum.

0|0
    0|0
  • Normal değil

0|0
    0|0
  • Bence ülkemizde dönen bazı pis işlerin deşifre edilmesi açısından bir noktaya kadar anlamlı bu programlar. Lakin rayting alan bir çok programda olduğu gibi bu programlar da insanoğlunun yüzyıllardan beri süregelen kan açlığını hedef alması bunu olağanlaştırması işin çirkin yüzünü temsil ediyor. Ne dersek diyelim bu tür programlar kitlelerin afyonu olarak kullanılmaya devam edildikçe hiç bir hükümet bunlara karşı önlem almaya yeltenmeyecektir.

0|0
    0|0
  • Benim bir erkek kuŞum vardi yanina disi almadim diyemi intihar etti:(acaba esra erola çıkarmalımıydım?ve şimdi bu ölümü müge anlıya çıksam çözebilirmi?

0|0
    0|0
  • oyle bisey mumkun degil skntida olan insanlarin durumundan yararlanip reyting kazanmak cagdisi dunyanin hicbir gelismis ulkesi oyle seye musade etmez tv o toplumun aynasidir bu tur programlar ucuncu dunya ulkelerinde olur sadece

1|0
    0|0
    • Öyle düşünme, ciddi anlamda iyi iş yapıyor.. Emniyetle eş zamanlı hareket ediyor orası.. Başka programları değil ama konusunda o bence iyi iş çıkarıyor..

• Beğenen de beğenmeyen de var, biri de sen olursun birşey olmaz :)

• Küçük çoçukların izlemesi yönünden hiç iyi değil ama yetişkin insanların izlemesi ve ibret alması bakımından gayet iyi...ne tür insancıklar var görmüş oluyoruz...

0|0
    0|0
  • ilmunatinin medyada teşkilatı var türk örf adetlerinde zemin kayması yaratılarak evlilik müessesesi dejenere edilmek istenmektedir.

0|0
    0|0
  • Onlardan para kazanmanın yolunu bılmuşlar işte biizim milletimiz evimde boş oturuyor onları izliyor onlara kapı açılıyor..

0|0
    0|0
  • Normal değil. İnsanların acıları üzerinden prim ve reyting yapmaya çalışan bi zihniyetin bu davranışı ne kadar normal olabilir ki ?

0|0
    0|0
  • hayır asla olamaz. zaten evlilik bir kaç kez televizyonda birilerini görerek hiç tanımadan işi şansa bırakarak (umduğum kişi olabilme ihtimali var !) gibi saçma bir düşünceyle başlayacak kadar basit bir müessese değildir.

0|0
    0|0
  • evliliği kötülüyorlar sürekli. evlenmeyin boşanırsınız, öldürülürsünüz, üremek için evlenilmez gibi sürekli gençleri evlilikten uzaklaştırıyorlar. amaçları aile sistemini çökertip türkiyeyi piçleştirmek.

0|0
    0|0
  • Saçma. bırakın polisler yapsın işlerini.

0|0
    0|0
  • tamamen halkla dalga geçiyorlar enayi yerine koyuyorlar toplum mühendislerinin zihin yıkama tuzağı

0|0
    0|0
  • bence fazla sacma polis bulamıyo bunlar buluyo falan ne ayaksınız siz diyesim geliyo mesela

0|0
    0|0
  • Bırak Çözümlemeyi o programları seyretmek bile normal bişey degil.

0|0
    0|0
  • Reyting kaygisi sadece.Kulturu kimse takmiyor.

0|0
    0|0
  • eğer bu tür olaylar tv ye taşımamş olsa idi çöülmesi zordu. ben askerliğimi jandarma karakolunda yaptım. biçok olay olurdu ve izlnimlerim neticesinde, kendi hline bırakılırrsa bi hlt çözülmz.

0|0
    0|0
  • Bal gibi öldürmüş adam. =/

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 21

• Eğer birkaç kişide olsa cezalı olan bulunup cezası devlet tarafından veriliyorsa o da kardır.Evlilik programlarına karşıyım saçma sapan bir şey sırf reyting ve para kazanmak için insanları kullanıyorlar.Ama Müge Anlı'nın programı hem ailelerin hemde bazı gençlerin ders alması için iyi bir program.Bu dünyada neler çevriliyor bilsin herkes ki ona göre davransın,insanlara güvenmesin,önlemini alsın.Ben bile bir ara izliyordum da çok kötü insanın içi daralıyor bir süre sonra böyleside olmaz diyor o Müge Anlı nasıl dayanıyor anlamıyorum.

0|0
    0|0
  • ya şuan tvde müge anlı var bilmiorm böle dertlerini falan anlatıolar gerçektn insanlara yardm mı ediolar yoksa bu insanlarn üstünden para mı kazanıolar sdce die düşünmüo değilm:/

0|0
    0|0
  • toplumu gercekten kötu acıda cok etkılıyor bu programlar her ıkısınede hıc bakmadım bakmayıda dusunmuyorum ama bakanlarda baglılık yapıyor ya daha 18 20 yasında kızlar evlılık hayalıyle bu programlara katılıyormus cıkıp konusuyor cay ıcıyormus ya cok ama cok sacma bırseyler bunlar bırı sevgılısı olur okuldan cevreden anaları babaları dedıkodu yapar kendılerı kızlarını ogullarını bu programlara cıkartıyorlar ya kusura bakmayında resmen pazarlamak bu bence oraya cıkan kızlarda hıc akıl yok aslında otur evınde bekle talıbını tv ye cıkıpta ne o oyle...sacmalaık sadece bence...muge anlıya gelınce kabus gıbı bırsey ya o program cınayet arastıyorlar edıyorlar anlatıyorlar ya resmen katıllerın nasıl kanıt yok ede bıleceklerını ayan acık ögretıyorlar baska hıc bırsey degıl tv de baslayan evlılıklerde tv e bıtıyor ıste yasaklanmalı bunlar hele yalcın abı dıye bırsey ızledım ınternette o ney ya öyle adam tam bır pısıkopat bu tur seyler ınsanın dengesını cıdden bozuyorr...

0|0
    0|0
  • Saçmalık. Ama yapmalarının da bir nedeni var. Genelde çıkanlar 1 yıl önce oldu, 5 yıl önce oldu diyor ve polisin bulamadığını halk yardımıyla buluyor.

Saçma sapan işini bilmeyen insanların o programların sunucusu olmasına karşıyım. Oraya işini bilen polis vs. koysalar daha iyi olabilir.

0|0
    0|0
  • Herkes ünlü oldu . Televizyon kanalları insanları kullanıyor ,onların hikayeleriyle para kazanıyor. İnsanlar da televizyonu kullanıp eş buluyor , cinayetlerin çözülmesini bekliyor. Yanlış.

0|0
    0|0
  • ya varya en iyi şey kapatıcaksın televizyonları bu televizyonlar yıllardır beynimizi beceriyor. kapatın ya ne var yani fatmagülü kim s.km.ş öğrenmeyeverin bişeyin eksilmez. hem sadece bu tarz olaylarla beynimizi kıyamıyorlar 5 duyulu insanı 2 duyuluya indiriyorlar. bizi madde haline getiriyor resmen inanın evimde televizyonum var bi en son ki şampiyonluk derbisinin özetine baktım. onun dısında 2 yıldır açmadım bi eksikliğinide duymuyorum.

0|0
    0|0
  • Şöyle bir şey var bence kesinlikle genelleme yapmıyorum ama bazen polisin bulamadığını o programlar bulabiliyor. Tabi polisin, hukuğun işini kadın programcısının yaptığı bir ülkede ne kadar yaşanılır bilinmez.

0|0
    0|0
  • Herşey artık medyaya taşınır oldu medyanın amacı reyting yoksa kimse kimseyi evlendirmek yada cinayeti bulmak için derde düşmez...

Evliliğin uluorta cinayetlerin uluorta araştırılıp halka sunulması çok saçma herşeyin bi yeri vardır.

Mesela severek evlenebilirsin yada ailenden rica edersin sana bi kız bulurlar..

Ben televizyonda evlenenleri sanaldan evlenenlerle eş değer tutuyorum yanıbaşımızda olanlara bile güvenemezken bu televizyon aşkı neden ...

0|0
    0|0
  • toplumu yobazlaştırıyor aksine doğru bulmuyorum

0|0
    0|0
  • büyük konuşmak istemiyorum ama bu olaylar çok saçma ya. sen "aman komşular duymasın,komşular ne der!" diye düşünen bi ülkede çıkıp milyonların izlediği televizyon programında tüm özelini ortaya dök. olmaz böyle bişey.

0|0
    0|0
  • Görsel medyanın bazı yönleri faydalı diye düşünüyorum, Müge Anlı'nın bu konudaki başarısı küçümsenemeyecek kadar önemli bence..

0|0
    0|0
    • sen yapma.bari

• peki agzimin payini aldim gidiyorum efenm :))

• Doğru bulmuyorum ben saçmalıktan öte birşey değil

0|0
    0|0
  • evet böyle bi haber hatırlıyorum sanki.. reyting için yakında canlı yayında adam öldürürlerse şaşırmayın derim

0|0
    0|0
  • Topunun canı cehenneme.

0|0
    0|0
  • cinayeti ilk müge çözüo snra emniyet müd. ne sevk edio :D:D:D

0|0
    0|0
  • bu olayları yaygınlaştırmanın bir yolu da normalleştirmektir

0|0
    0|0
  • müge anlı mı herşeyin başı Amerika .

0|0
    0|0
  • aynen öyle programcılar araştırmacı polis oldular iyice ..

0|0
    0|0
  • internet aşkları kadar normal.

0|0
    0|0
  • CSİ tr

0|0
    0|0
  • bırakın bu işleri yalcın abiye..normal degil

0|0
    0|0
Yükleniyor...